Temat: dd-wrt vs. OpenWrt

Wady, zalety, co lepsze, co polecacie?

Fight! ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

Tomato jest najlepsze. Bo mam je ja i jest najlepsze.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

Tomato odpada, bo nie wspiera mego routera. Router to Dlink DIR-300.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

Od pół roku używam na NETGEAR WNDR3700v2 OpenWRT Gargoyle 1.4.1. Przez ten czas nie zaliczyłem żadnej zwiechy i nie musiałem w żadnej sytuacji wykonać restartu routera. Po doinstalowaniu odpowiedniego modułu uruchomiłem udostępnianie drukarki podpiętej do rutera po USB. Generalnie po instalacji i konfiguracji zapomniałem że mam router :-)

@swinkamor12: Amiga tak zresztą jak ST jest 32 bitowa bo procesor jest 32 bitowy, int w C jest 32 bitowy, a to po ilu bitach się komunikuje z resztą jest nieistotne.

5

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

A może ktoś będzie mi w stanie powiedzieć, który FW wspiera w normalny sposób funkcje repeatera? Mam niepotrzebny Netgear WNR2000 v.2, który chciałbym wykorzystać do zwiększenia zasięgu swojej sieci bezprzewodowej. To co jest w nim oryginalnie, nie daje się zmusić do pracy z modemem wi-fi Sagemcom od tepsy (neostrada). Albo ja czegoś nie wiem....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

Nie ma w nim? Teraz nawet w pudełkach od zapałek jest taka opcja.

Edit: W instrukcji na str. 42 mówią, że się da.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

osobiscie przyzwyczajony jestem do kompilowania openwrt, ale czy on sie mocno rozni od dd-wrt? no moze nieco interface www usera.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

@dely: opcja naturalnie jest.... Każą mi podać adres MAC zdalnego routera, co czynię, ale kiszka - nie łączą się. Moim zdaniem nieco to dziwne, powinno się chyba wybierać sieć/kanał, którą ma "powielać".... Mylę się? Słyszałem gdzieś, że żeby to działało, to routery muszą być tej samej firmy...
U mnie wygląda to tak, że modem Sagemcom jest podłączony do TPSA, ma w sobie router wi-fi. Wszystko śmiga. Ale zasięg dwie kondygnacje niżej jest baardzo słaby. Stąd pomysł na repeating... Ale może powinienem podłączyć po prostu jakiś dobry router z zewnętrznymi antenami i dać anteny o większym zysku. Jednak to dodatkowy koszt, a Netgear się kurzy....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

9

Odp: dd-wrt vs. OpenWrt

Miałem kiedyś Asusa WL-500GP v1, w pewnym momencie zostałem zmuszony wrzucić inny soft i był to OpenWRT  najłatwiej było na nim ustawić VLANy - port WAN został uszkodzony przez burzę, ale po zmianie VLANów można było robić co się chce z każdym innym portem.

Tak jak już napisano - dobra konfiguracja na OpenWRT i zapominamy, że mamy router. Tak było w moim przypadku - mój niestety wyzionął ducha po kolejnym roku czasu.

Co do www - nie konfigurowałem większości opcji przez www tylko przez CLI. W ten sposób niestety też nie są wtedy w www widoczne niektóre opcje - np jak robiłem rezerwacje DHCP to w www nie było widoczne.

Co do Repeater i funkcji WDS, która to działa podobnie.

Producenci niestety są tutaj troszkę uparci i nie każdy sprzęt zmusi się do pracy z innym, przerobiłem to na chyba z 50 modelach.
WDS - działa tylko i wyłącznie na urządzeniach tej samej firmy a i często na tylko tych samych modelach z identycznym firmware, w każdym razie tak było na Planetach. Tutaj był plus dla tych lipnych Planetów, że po konfiguracji śmigały przez ponad rok czasu bezawaryjnie - później do celu dotarła normalna sieć kablowa.

Repeater - to jest bardzo uparta funkcja, udało mi się ją zmusić do pracy na kilku urządzeniach i albo jest to kwestia firmware, producenta, modelu lub jeszcze innych dziwnych rzeczy. Są też specjalne urządzenia tylko i wyłącznie do tych celów ale to inna bajka.

Jak Ci się uda repeatera zmusić do pracy to z chęcią bym o tym poczytał.