26

Odp: linuksowcy

wybrałem:
Ubuntu 12.04
i Unity -nawet nie jest straszne zaczyna mi się podobać:) Pokazało się w pełnej krasie na moim monitorze panoramicznym w domu bo w pracy pod czas instalacji było na zwykłym formacie na crt i nie wygladało za ciekawie.

Ostatnio edytowany przez secon (2012-08-24 17:57:02)

27

Odp: linuksowcy

co nie teges jest w unity?
programy ktore z jednym codebase dzialaja na xfce/kde/gnome/cokolwiekwlaczajacwindows i uzywaja systray - w unity (poza whitelistowanymi, co nie latwo nawet wygooglac jak dodac cos do tej listy) systray nie maja, bo chlopaki od unity sraja na standardy i "wiedzo lepiej".
powiadomienia sa a) nie klikalne, b) stackowalne, przez co jak jakis program wysle przypadkiem mase powiadomien, zamiast wyrzucic je od razu na ekran, sa skolejkowane, kazde z nich wyswietlane przez jakis czas (nie klikalne, wiec nie mozna przyspieszyc), po czym kolejne ze stosu wyswietlane - przez co moga sie wyswietlac przez 10min. po tym jak juz ubiles wadliwy program. c) brak powiadomien "presystentnych" tj. oczekujacych na zamkniecie (mimo ze standardy to ustalaja a wszystkie inne systemy notyfikacji to implementuja).
"zintegrowane menu" chyba nie tylko mnie irytuje.
ostatnio jakos zaczeli ponoc sobie radzic z wieloma monitorami, ale gdy ja ostatnio unity widzialem - kupa z tym byla smierdzaca.

unity to rewolucja, a dla kogos od lat przyzwyczajonego do pewnych standardow (chocby keybindingi) zmienic te przyzwyczajenia, bo "inni wiedza lepiej niz ty, czego potrzebujesz" - potrafi czlowieka zdenerwowac...

ps. ziom w firmie pisze apke pod iksy, odwzorowujaca aplikacje pisana przez naszego szefa na maka. aplikacja bazuje na systray i w unity po prostu wielu rzeczy sie nie da tam obsluzyc. ani sie nie da ostylowac menu w tray, ani nawet sie nie da (dosc podstawowe, wszedzie idziej dziala) przechwycic klikniecia na ikonie programu w systray!
generalnie zgrzytanie zebow, ale nie mozemy sobie pozwolic na zignorowanie jednego z najczesciej instalowanych ("na fali popularnosci distra") srodowisk.
wychodzi na to ze bedzie jeden codebase dla linux/windows i drugi dla... ubuntu/unity.

Ostatnio edytowany przez jellonek (2012-08-24 18:01:45)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: linuksowcy

Unity (tak jak Gnome3, Windows Metro itp itd) to próba reformy GUI. Tradycyjne koncepcje GUI mają już pięćdziesiąt lat przypominam. Nie wiem jak Metro, ale w porównaniu  do Gnome3, podstawową cechą Uninty ma być 'przenośność' pomiędzy różnym kategoriami urządzeń: czy to komputer, tv, tablet, telefon, Unity ma działać+- podobnie. Mnie się ta unifikacja podoba i jest interesująca.

A jak się jeszcze parę ciekawych lensów doinstaluje to Unity robi się naprawdę ciekawe.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

29

Odp: linuksowcy

maciekm napisał/a:

no i przysicki min,max, X po lewej stronie okna... co to, Amiga?

Przeca pierwsze windowsy też tak miały... Znaczna część ówczesnych GUI miała gadżety okienne po przeciwnej stronie w stosunku do dzisiejszych. Masa ludzi miała problemy z przyzwyczajeniem się do zmian.

W każdym razie obecne zamykanie okna lewoklikiem na prawej stronie okna wciąż uważam za kompletnie nieintuicyjne (i wcale nie mają na to wpływu moje przyzwyczajenia z Workbencha amigowego). :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

30

Odp: linuksowcy

voy: pod gnome dowolnie sobie to mozesz poprzesuwac, tj. ktore przyciski maja byc z lewej, ktore z prawej - twoj wybor. tu wyboru zdaje sie nie pozostawiono. cos jak z glanami, to nie ona maja sie do ciebie przystosowac, to ty musisz do nich...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

31

Odp: linuksowcy

Pozna godzina wiec zamiast normalnej kolacji suchar: co znaczy Ubuntu? To staroafrykanskie slowo oznaczajace: nie umiem skonfigurowac Debiana :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

32

Odp: linuksowcy

Złośliwiec :)

33

Odp: linuksowcy

Bzdury, w Unity można włączyć traya (mam tam choćby Skype), wyłączyć kłopotliwe przeniesienie menu aktywnego okna do paska na górze ekranu, jak również ustawić sobie przyciski paska tytułu tam, gdzie wam pasuje (ja mam po prawej).
Inna sprawa, że brakuje jednolitego i spójnego interfejsu do dostosowywania Unity do upodobań usera, a część domyślnie przyjętych rozwiązań to nie rewolucja, tylko bezmyślność i złośliwy upór projektantów. Niektóre rzeczy dają się skonfigurować w opcjach GNOME, niektóre zmiennymi środowiskowymi, niektóre przez grzebanie w plikach konfiguracyjnych Unity, niektóre przez GUI, a jeszcze inne przez (od)instalowanie niektórych pakietów. Wesołego googlania!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

34

Odp: linuksowcy

A ja mam Ubuntu 10.04. Nie ma Unity ;) , a poza tym jest tzw. Long Term Support, czy jakoś tak, i jeszcze przez jakiś czas będę mógł liczyć na aktualne łatki.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

35

Odp: linuksowcy

epi: skype jest na whitelist, dlatego masz jego ikone. mozna co prawda ustawic w whitelist "all", ale nie jest to domyslne ustawienie.
co do ustawien - wkurwiajaca prawda...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

36

Odp: linuksowcy

secon napisał/a:

Własnie instaluje na moim kompie linuksa bo juz od 2006roku jest tam stara wersja ubuntu myslę sobie zainstaluje cos nowego.
Zainstalowałem nowe ubuntu 12.04 ale mi nie podeszło to Unity, i jakoś mulił.

W razie czego: http://www.walkingrandomly.com/?p=4454