Temat: jak przenieść z PC na kasetę

Mam prośbę Ataryniarzy , chciałbym przenieść gry z PC na taśmę.
  Może to już było ale gdzie szukac informacji ?

                                                    Rysiek_M 8O

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

To proste, jest na aarea w bazie plikow plik xex2cas. Wybierasz sobie gre (plikowa) przerabiasz tym programem na format .cas, pozniej bierzesz program cas2wav ktory wygeneruje ci plik wav. Nastepnie podlaczasz magnetofon (dowolny, moze byc wieza, jamnik, albo nawet laukmen z mozliwoscia nagrywania) przez wyjscie z karty dzwiekowej i puszczasz przygotowany plik wav np. na winampie jednoczesnie naciskajac RECORD na magnecie :) Po kilkunastu minutach masz nagrana gre.

A pozniej to juz tylko blogie czekanie na wgranie bzzzzzzzzzzzziuuuuuuuuuu - brrrrrrrry - brrrrrrrrry -  brrrrrrrrrry - brrrrrrrrrrrry.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

Dziękuję  dely

                  RM :lol:

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

Jeszcze jedno pytanie , dlaczego xex2cas sie nie otwiera - jak go uruchomić????

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

5

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

Normalnie, z linii polecen.

Piszesz xex2cas gra.xex gra.cas i juz :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

Wydaje mi się ze się nie rozumiemy ,  otóż  program cas_waw otwiera
okno dosa i jak pisałeś z lini poleceń zamieniam cas na waw i to zrobiłem
bo ściągnąłem z netu gry .cas .
   Niestety program xex2cas nie otwiera okna więc nie mogę nic wpisać do
  lini poleceń.
   Może masz jakiś pomysł ?
                                                Pozdrawiam Rysiek M.

ps. Syn wygrzebał w szfie 2 pudełka orginalnych gier na dyskietkach
  5,25 , mam problem bo potrzebna stacja . 8O

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

ps. Syn wygrzebał w szfie 2 pudełka orginalnych gier na dyskietkach
  5,25 , mam problem bo potrzebna stacja . 8O

albo napęd 5,25" do PieCa i wtedy programikiem ataridsk odczytać - a program ten można pewnie googlem znaleźć...

poza tu programik ten tu leży: http://www.atari.dla.wszystkich.pl/file … sk%20V1.2/

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

Niestety program xex2cas nie otwiera okna więc nie mogę nic wpisać do
  lini poleceń.
   Może masz jakiś pomysł ?

Hmm wydaje mi sie ze masz win xp wtedy w uruchom wpisujesz cmd , po czym poleceniami dos'a przechodzisz do ww programu na dysku i powinien ruszyc ;) przynajmniej u mnie dziala.

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: jak przenieść z PC na kasetę

Dzięki za pomoc , to żeczywiście jest xp i teraz jasne.
  Co do orginalnych kaset to niestety od czasu gdy przerobiliśmy z uzdolnionym kolegą kasetowego Grundinga na system turbo  schemat z opisem w latach 80 był drukowany w iks - mam do dzisiaj  to wszystko
przekopiowałem  i w takim mam do dzisiaj . Nie mam kopieró i to błąd.

                                                    Rysiek M :D

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.