1

Temat: SIO2SD problem / pytanie.

Zanabyłem drogą kupna SIO2SD. Ciekawe jest to urządzenie, fakt. Pytanie jest jednak takie. Dlaczego nie mam dostępu do "dużych" obrazów ATR? - np. to, co przygotowałem ze stuffem z SV pod SIO2PC i Atari działa, na SIO2SD już nie. To samo mam z każdym jak na razie plikiem ATR o pojemności 16MB. Dlaczego tak się dzieje? Obsługa dużych plików ATR to główny cel mojego zakupu ... no i coś jest nie tak ;)-

EDIT:

największy ATR jaki "zadziałał" to 720kB

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-12-16 15:34:32)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Może kwestia kompatybilności drewnianego kompa ;P Albo masz coś zwalone - u mnie 16MB ATR-y chodzą bez problemu, przynajmniej w formacie MyDOS, bo sparty nie używam...

Sikor umarł...

3

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Z tego, co piszesz, to masz jakiś atr z niezgodnym nagłówkiem z zaleceniami - gorsze oprogramowanie działa, lepsze nie :P
Wyślij mi taki atr, który nie działa pod SIO2SD, ale się butuje bez konieczności użycia sparty.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-12-16 15:50:55)

4

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

To nie jest kwestia SDX, bo i boot 16 MB ATR'a z Mydosem kończy się po odczycie kilku sektorów. O kompatybilności nie wspominaj, bo będziemy rozmawiać na ten temat przez najbliższe kilka miesięcy ;)- Testowane na "normalnym" 65XE :P

EDIT:

Może należy temat ugryźć od podstaw. Pliki ATR przygotowuję pod TotalCommanderem pluginem Pajero w aktualnej wersji 1.9. Sikor - podeślij mi działający ATR 16MB z MyDos i czymkolwiek w środku. Podeślij mi to na: pin(miałppa)ghnet (dot) pl

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-12-16 15:54:24)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Ja pod MakeATR.
W załączniku atr z TB

Post's attachments

sikor_turbobas.7z 134.72 kb, liczba pobrań: 8 (od 2012-12-16) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

6

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

@Sikor - 16 MB ATR od Ciebie działa. Wniosek z tego taki, że najprawdopodobniej coś jest porypane w pluginie do TC. Jak na razie to używam wyłącznie TC i plugina, bo jest to najwygodniejsze narzędzie do ATR.

@Qbahusak - przykład niedziałającego pliku ATR jest blisko. Nawet dwa przykładowe pliki ... to stuff z SillyVenture 2k12. Zassaj obraz dla MyDos'a i spróbuj wykonać boot ze SIO2SD. Powinno nie zadziałać ;)


Pytanie tylko, dlaczego dopiero teraz wychodzą takie sprawy. Ten sam plik działa bez problemu po SIO2PC ... lecz z drugiej strony co sobie właśnie teraz uświadomiłem to były sygnały min. od Fox'a, że z plikami ATR ze stuffem był problem pod Altirrą. Coś w tym jednak jest ;)-

Pajero?

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-12-16 16:30:20)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Plugin do TC ma bledy - doswiadczylem ich podczas przerzucania stuffu z aol na ide. Plan byl aby zrobic 16 megowego atra, dopchac softem i przez aspectq kopiowac - potem wyczyscic i dalej. Otoz po dwoch, trzech takich operacjach atra trafial szlag.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

@Wieczor - ale jakiego urządzenia SIO użyłeś do przewalenia softu na IDE?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Kopiować 16 MB po SIO? Bez przesady. Spróbuj inaczej - ja tak robię:

1. karta CF z IDE+ do czytnika w PC,
2. DD -> image.cf
3. podłączam plik image.cf do Altirry z emulacją IDE+
4. kopiuję emulatorem co trzeba,
5. image.cf powrotnie za pomocą dd na kartę.
6. Profit!

256 MB karta zapełnia się w kilkadziesiąt sekund.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

IOboard czyli sio2usb. Plik dzialal jednak cos ten plugin miesza bo po kilku operacjach kasowania / zapisu rozwalal go tak, ze aspect nie mogl go rozpoznac a jak juz to w katalogu byla sieczka.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

... no to z kolei podobne warunki, lecz SIO2PC na klasycznego comm'a, soft ze strony pieca to APE, real Atari, ATR z plugina Pajero w objętości 16MB i zero problemów. Czy ktoś może sprawdzić nagłówek ATR ze stuffem z SV czy i co ewentualnie jest tam nie tak?

@Dely - jest to dobra alternatywa, lecz w przypadku kopii bezp. dysku, lub kopiowania *.wav na dysk.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Czyli, @pin, moja pierwsza diagnoza była słuszna. Reszta to tylko takie przepychanki :) Można było skończyć wątek :) A to, że plugin do TC nadaje się do... albo do .... to wiadomo nie od dziś.

Dlatego mam maca.

13

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

U mnie na SIO2SD stuff z SV w postaci ATR tez jest NIE do odczytania pod sparta. Inne ATR 16MB ktore robilem sam dzialaja bez problemu.

PS. tak plugin atr do tc potrafi zniszczyc obrazy...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

14

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Niszczyć, to bym nie przesadzał. Od lat takiej sytuacji nie zauważyłem, a używam plugina bardzo często.

Czy ktoś z Was potrafi zdiagnozować problem w czym nagłówek pliku ATR utworzonego pluginem do TC różni się od "normy"?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Mój adres majlowy Wam nie znany?

Jakby były jakieś problemy to bym pewnie coś od Was dostał.

DO TEJ PORY BYŁA CISZA. Nie marudzić, że coś nie działa - jak nie zgłaszacie autorowi problemów !!!!

16

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

ale nie działa ;) A za każdym razem jak o tym rozmawiamy to mówisz ze nie zgłaszam problemów :P
robi sieke w vtoc

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

pewnie macie wersje nie zarejestrowaną, stąd problemy ;)

Pajero zamiast upchać wszystkie DOS-y świata powinien skupić się na tych dwóch, trzech najpopularniejszych

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

18

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

pajero napisał/a:

Mój adres majlowy Wam nie znany?

Dziś sobie zdałem sprawę z problemu, więc bez przesady - aż taki szybki to nie jestem ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Może bredzę, ale chyba pajero prosił mnie kiedyś o źródła obsługujące atry, to było gdzieś użyte i ja tego użyłem w qlatrplugin, ale tylko do odczytu. To stara biblioteka, może mieć błędy. Pajero, popraw mnie, jeśli mówię nieprawdę.

20

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

Pajero - rozkmiń temat, bo plugin dla TC to jak dla mnie strategicznie ważna sprawa.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

pin... czytał (ostatni post) ? http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 59#p147859

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-12-17 19:30:01)

"wszystko się kiedyś kończy......."

22

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

... a jaki to ma związek ze sprawą? - w którym momencie była mowa o sektorach 512B?

Podpowiedź - w żadnym ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

qbahusak napisał/a:

Może bredzę, ale chyba pajero prosił mnie kiedyś o źródła obsługujące atry, to było gdzieś użyte i ja tego użyłem w qlatrplugin, ale tylko do odczytu. To stara biblioteka, może mieć błędy. Pajero, popraw mnie, jeśli mówię nieprawdę.

Nie kojarzę sprawy.... acz dzięki.

Candle napisał/a:

ale nie działa ;) A za każdym razem jak o tym rozmawiamy to mówisz ze nie zgłaszam problemów :P
robi sieke w vtoc

Pewnie podparłeś to przykładem.
Musiałem zapomnieć gdzie i kiedy.
Poproszę o replay.


Tak ogólnie do wszystkich zainteresowanych - bez zepsutego ATRa to ja mogę wróżyć...

PS. A co nie łazi ze ATRami z SV ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2012-12-18 00:33:14)

24

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

dla mnie:
wchodze sobie total commanderem w dowolnego atr'a
dodaje plik
kasuje plik
dodaje 2 pliki
odpalam na atarce
chkdsk pod sdx pokazuje bledy, pliki uszkodzone
dowolnego = format ataridos/mydos/sdx, dowolna gestosc (zwykle dd)

przechodze na tumiwisizm

25

Odp: SIO2SD problem / pytanie.

... jak mówiłem, pliki ATR ze stuffem z SillyVenture 2k12 odpalają na atarce po APE i SIO2PC, nie działają natomiast po zgraniu na SIO2SD. Wstępnie zauważyłem, że problem dotyczy każdego pliku ATR powyżej 720kB, jeśli cokolwiek to pomoże. Co do reszty błędów, to się nie wypowiadam ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info