1

Temat: Tomasz Liebich

co sie z nim dzieje? pisze jeszcze muze?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2

Odp: Tomasz Liebich

Gót kłeszczyn... Jego muzyke w takich produkcjach jak Master Head, Vicky, Piekielko... (jak tak siegne pamiecia toz to mnostwo tego) do dzis uwazam za jedna z lepszych, jesli nie najlepsza!

A jak sobie przypomne pierwszy "odsluch" Vickiego, z samplowanymi instrumentami "inside"... Whoa! Co sie wtedy dzialo...  :D

3

Odp: Tomasz Liebich

Tomek Liebich nawet sie pojawil na jednym party - mianowicie na QuaST Party 95 w Ornecie i nawet muzyke na Msx Compo wystawial. Potem podobno sie ustatkowal itp. - zainteresowanych odsylam do Paskuda, ktory z tego co mi wiadomo caly czas ma z nim kontakt.

4

Odp: Tomasz Liebich

Z informacji wyciagnietych od Paskuda wynika, iz Tomek obecnie zajmuje sie programowaniem C++, Java itp.
Oczywiscie nadal bawi sie w muzykowanie (MIDI, AUDIO).

Jesli najdzie kogos ochotka na kontakt z nim, ewentualnie wywiad to niech da mi znac, a podam mu jego maila. Mam nadzieje ze cos z tego bedzie... ;)

ślamk!

5

Odp: Tomasz Liebich

Tomek Liebich nawet sie pojawil na jednym party - mianowicie na QuaST Party 95 w Ornecie i nawet muzyke na Msx Compo wystawial. Potem podobno sie ustatkowal itp. - zainteresowanych odsylam do Paskuda, ktory z tego co mi wiadomo caly czas ma z nim kontakt.

ehh pamietne czasy ... |Scream był pierwzy|, kawalek TLa drugi a Grega 3


i najlepiej niech dla potomnych przekaze soft, na którym tworzył muzę na atarce  bo grupa tight już nieaktywna i nie ma komu zdeasemblowac procedur tla

byłoby to bardzo miło ze strony tak znanego muzyka atarowskiego :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

6

Odp: Tomasz Liebich

i najlepiej niech dla potomnych przekaze soft, na którym tworzył muzę na atarce  bo grupa tight już nieaktywna i nie ma komu zdeasemblowac procedur

Witam!

Mysle ze TL nie mial zadnego softu do pisania muzyki. Moze zle pamietam ale wydaje mi sie ze wiekszosc playerow TL byla pisana recznie i cos mi sie zdaje iz TL tworzyl myzyke wstawiajac dane (nuty,instrumenty) bezposrednio do zrodlowki playera, ktory byl modyfikowny w zaleznosci od potrzeb. Podobnie robil Jakub Husak, widzialem kiedys jego player i msx w ACTION!, byl hardcore :-). Co do TL moge sie oczywiscie mylic, jednak mysle ze tak moglo byc. Moze pod koniec dzialalnosci stworzyl sobie jakis program. Ale pierwsze kawalki na pewno byly pisane recznie :-)

pozdrawiam
Seban/SLIGHT

7

Odp: Tomasz Liebich

Może i masz rację. ja pamiętam jak w przypływie podziwu i zadrości namówiłem gumiego, zeby rozczaił playery tl'a z digitalizowaną muzą. No i gumis to zrobił. Ale robota skończyła się jak musiał do tego napisac edytor. Bo spoko można było robić muzę dłubiąc szestnastkowo :) totalny hardcore

All I hear is the sound of me falling on the ground

8

Odp: Tomasz Liebich

Jesli najdzie kogos ochotka na kontakt z nim, ewentualnie wywiad to niech da mi znac, a podam mu jego maila. Mam nadzieje ze cos z tego bedzie... ;)

Nie miej nadziei tylko, ale zrob z nim ten wywiad... Scena czeka!  8)
Jednak pamietaj, maja byc pytania tylko o Atari :lol: , nawet mimo faktu ze udzielal sie on na amidze i pc.  :rolleyes:  Tego wlasnie oczekuje spora liczba ludziow stad ...  ;)   :P
Powodzenia  :!:

9

Odp: Tomasz Liebich

Gulp! No to po mnie ;)

Postaram sie go dopasc po nowym roku... dzieki bezpodkreslnikowy smoku za zachete ;>>

ślamk!

10

Odp: Tomasz Liebich

Witam  :)
Z racji tego że dawno temu z Tomkiem współpracowałem zostało mi pare jego nigdy nie publikowanych muzyczek oraz program muzyczny jego autorstwa (Sound Tracker). Po dziesięciu latach odkąd sie rozstałem z Atari ;( kupiłem atarynke z qmeg i pożyczyłem stacje dysków i o dziwo jeszcze dyskietki działają. Myśle że jak sie troszke wezme i poszperam to znajde troszke więcej, może od Hurka też sie coś znajde. Miałem też wszystkie dyskietki robocze od Paskuda ale cholera szlag je gdzieś trafił (musze poszperać w piwnicy) A propo rzeczywiście Tomek już jakiś czas temu przepadł, wydaje mi sie że Paskud coś kiedyś wspominał że w Hiszpani jest czy coś tak. Pozdrowienia dla wszystkich maniaków Atari.

  Dariusz Majer

11

Odp: Tomasz Liebich

Eagle: serce rośnie!!!

12

Odp: Tomasz Liebich

Witam rowniez wszystkich ATAROWCOW!!!!
Z racji ze bardzo dawno temu, gdzies jeszcze w XX wieku mialem przyjemnosc krotkiego wspolpracowania zarowno z Tomkiem i nieco dluzszego z Darkiem stwierdzam co nastepuje: 1) swietnie sie stalo ze nasz Orzel nie zgubil ST Tomka, co prawda o ile pamietam bez IO, ale jest czego posluchac i mozliwosci nieporownywalne do czegokolwiek dostepnego w tamtym okresie, 2) kaplica, jakby ludzie z ataryny nie dane mieli obejrzec tego z niepublikowanych zrodel USSR, co mialem okazje widziec zarowno ja, jak i Eagle, a zwlaszcza 3 party demka .... palce lizac, 3) wiem, ze przez jakis czas te ( i inne ) dyski byly u mnie, wiec wzorem Eagle'a zaczne przekopywac piwnice, a noz znajde cos ciekawego .... 4) niestety, nie bede mial gdzie tego sprawdzic, bo stacje pozyczylem wyzej wymienionemu, 5) jak mojej ukochanej stacyjce przybedzie chociaz jedna ryska to ..... lepiej nie mowic publicznie co sie bedzie dzialo
Pozdrawiam wszystkich
Artur Wilk

13

Odp: Tomasz Liebich

witam serdecznie :) została mi ta stronka polecona więc weszłam. Całkiem ciekawe rzeczy tu piszecie choć 90% nie rozumiem hihih. Mimo to podoba mi się :) Poszukuje więc bardzooooooo cierpliwego nauczyciela który objaśni mi choć z 5 linijek waszego tekstu :)  Bardzo bym chciła poznać tego waszego Tomasza L popularny tu jest :P
Maja

14

Odp: Tomasz Liebich

Sound Tracker Tomasza Liebicha poszedł piorytetem do VASCO teraz cała nadzieja Atarowców w nim :) (i poczcie polskiej)

15

Odp: Tomasz Liebich

MEGA WOW YEAH RÓLÓ W KOŃCU !!!

All I hear is the sound of me falling on the ground

16

Odp: Tomasz Liebich

No no !!! coz za archeologia!!!   ;)))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

17

Odp: Tomasz Liebich

No no - jestem pod wrażeniem! :)

(hmm... czemu też zacząłem od "no no...") ;)

Btw. być może widziałem już to cudo na QuaST `95, bo TL coś tam odpalał (między innymi Fluid Kha i chyba to).

Już ćwiczę paluszki jakbyco.  8)

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Tomasz Liebich

Sound Tracker TL'a ???   No, no, no...   Z tego co wiem, TL był pisal tez pod CMC (niektore msxy w "VICKY") i Future Composer (gra "Włóczykij")...  8)  :)

19

Odp: Tomasz Liebich

Sound Tracker Tomka Liebicha jest programem który wykorzystuje 2 kanału na digitalach, i to z dobrym skutkiem (Blood Fighter yeach!!! szkoda że nie skończyłem tylko przesiadłem sie na Amige, ale zostało troszke źródel :) ) Niestety Tomek nigdy nie ukończył swojego programu do końca. Digitale ładował bezpośrednio do pamięci, potem dane tracków, a potem program (to była wersja robocza). Na szczęście dobrze się przyjaźniłem z Tomkiem i byłem jednym z trzech osób które go miały (pozostałe to Paskud i Hurek). Niewielu też go na oczy widziało. Myśle że Tomek nie będzie miał za złe że go udostyępniam po latach skrywania. Myśle że sie to należy Atarowskiej scenie która prężnie działa po latach od wspaniałych chwil Atari. Dla mnie lata 1989-1993 były najlepszymi w moim życiu :) Poznałem wtedy dużo ludzi z Atarowskiej sceny i się z nimi mocno zaprzyjaźniłem. Brakuje mi tego. Myśle że coś takiego odnajde teraz ..... :) Mam nadzieje że gdy Vasco udostępni ST to znajdzie sie ktoś kto go dokończy, bardzo na to licze. Myśle że Tomek byłby z tego dumny. Gorąco pozdrawiam wszystkich maniaków Atari :)

20

Odp: Tomasz Liebich

a nie mówiłem ?

All I hear is the sound of me falling on the ground

21

Odp: Tomasz Liebich

No tak ... jakby to powiedziec, ja tu sobie siedzę grzecznie na atari.area - zagladam rzadko (bardzo rzadko), maile mi przychodzą że mnie usuna bo kotno niaktywne ale o Tomku To chyba mogę powiedzieć najwięcej - tak więc chyba nie jestem taki niekatywny.

Tomek - ustatkowal sie. Tak jak ja.
Oboje pokonczyliśmy Informatykę na Politechnice Śląskiej.
Oboje nie mamy już atari. (chciałbym sobie kiedyś kupić ale ceny na allegro mnie trochę ostraszają a jak ktoś ma żonę i dziecko to każdy grosz obraca tam i z powrotem, a symulator to nie jest to samo)
Tomek tworzy gierkę na PC, ja usilnie staram sie zrobić doktorat...

Jak ktoś się chce dowiedzieć więcej - to piszcie na michal@itam.zabrze.pl
mam z Tomkiem kontakt przez GG.

Pozdrowienia
MURO, USSR team memeber

22

Odp: Tomasz Liebich

Muro: nie usuna Ci konta. Wystarczy ze przyslesz swoj login i email do mnie...

23

Odp: Tomasz Liebich

Muro, big frasunek za grafy do dem! Szczegolnie za grafe do mojego pierwszego dema jakie zobaczylem - Nemesis.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Tomasz Liebich

a dla TL'a za mix w drugiej czesci - muza ponadczasowa :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

25

Odp: Tomasz Liebich

Sound Tracker Tomka Liebicha na www.atari8.info Wielkie dzięki dla Vasca za umieszczenie na stronie :D Jest wraz z nim dołączona muzyka z Blood Fighter'a :D Miłej zabawy.