1

Temat: Atari 600XL game compo...

O.K.
Miker mi o czymś przypomniał swoim postem dotyczącym 16KB... Otórz,  ogłaszam konkurs na napisanie gry na Atari 600XL. Chodzi o to, aby napisać "ORYGINALNĄ" produkcję, która ma chodzić na nieprzerabianym 600XL wzwyż (800XL. 65XE...).
Ze swojej strony na konkurs przeznaczam 50zł i 2 kubki z logiem Atari, szukam innych chętnych. Prace należy przesyłać na mojego maila - po sprawdzeniu na oryginalnym, nieprzetrabianym 600XL będą udostępnione dalej (mam nadzieję, że Dely udostępni miejsce na serwerze ;) ). Nie ma ograniczeń ilości prac, nie ma ograniczeń brak muzyki/grafiki itp. Prace oceniają wszyscy!!!
Terminy: na prace czekam do końca lutego, oceniamy do końca marca. Nagroda idzie do zwycięzcy/zwycięzców w drugim tygodniu kwietnia (o ile coś powstanie).
Do głosujących należy, czy ma być jedna, czy kilka nagród (podział wygranych).
Szukam innych sponsorów.
Dane do prac: plik info z tytułem i autorem, ewentualny e-mail. Drugi plik z danymi do wysłania nagrody.
Wszystkie prace są "Freeware"!!!
Prace prrzysyłamy na adres:
Paweł Sikorski
ul. 1-go Sierpnia 28 m 64
02-134 Warszawa
e-mail: sikor_soft@poczta.fm
Pozdrawiam wszystkich!!!

Sikor umarł...

2

Odp: Atari 600XL game compo...

Sikor: jak chcesz moge udostepnic Atari 400 do sprawdzania prac.

3

Odp: Atari 600XL game compo...

O.K. Mamy już dwa kompy: 600xl i Atari 400!!! Tylko brak prac!!!

Sikor umarł...

4

Odp: Atari 600XL game compo...

Ha Ha Ha ha ha !!!

życzę mnogości prac ...


Ha ha ha ha ha ha!
tu ludzi nawet 1mln $  by nie zachecil...

a przy okazji co za opcje przy ankiecie ... winszuje ... winszuje ...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

5

Odp: Atari 600XL game compo...

Nie no... ludzie sie nie rozerwa... albo 6502 compo albo to...

Zreszta... co do milosnikow malych gierek, to kto z was wie o mojej i r0landa gierce na

http://demo.raww.net/minigame/

Fakty ze bylismy jedynymy atarowcami i ze zajelismy 6. miejsce swiadcza, ze niewielu ludzi o tym wiedzialo...

ps. W gierke mozna grac na oryginalnym atari za pomoca wioselek... albo na emulu z paddlesami udawanymi przez myszke ;)

6

Odp: Atari 600XL game compo...

laoo: rolo giera.

7

Odp: Atari 600XL game compo...

Sikor: nic nie mam do konkursu... ale trwa 6502 compo... moze jednak to w czasie przesunac ? bo jakby nie patrzec to ma prawo sie pokrywac jak i kolidowac ze soba. Moze po prostu czasowo to przesunac ?

8

Odp: Atari 600XL game compo...

toto Atari 600XL ma tylko 16KB RAM-u ??

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: Atari 600XL game compo...

Ale zes Sikor teraz przyjebal (sorry za okreslenie). To po to ja szukam pare miesiecy sponsorow, klece strone wypytuje ludzi o poparcie, wydaje kase na nagrody, a ty mi tu z taka konkurencja? Wstyd panie, wstyd. ;)

PS. Zartowalem, idea konkursu jest spoko, ale mogles troche pomyslec - prac konkursowych bedzie z pewnoscia od pyty szczegolnie ze 6502 Compo trwa. W najgorszym wypadku nie wplyna zadne ani na Twoj konkurs ani na moj.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Atari 600XL game compo...

Życzenia do tych, co przeciw scenie ;) Będziesz na sztabie?
Poza tym - jedno nie wyklucza drugiego. Ta kaska jest moją prywatną, a wszyscy cierpimy na chroniczny brak nowych, ciekawych ;) gierek.
Pozdrówka!!!

Sikor umarł...

11

Odp: Atari 600XL game compo...

No właśnie - ja proponuję na sztabie określić szczegóły i termin zdawania prac.

Xray: a ja nie widzę tu nic śmiesznego, ale cóż może już ślepnę na starość...

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Atari 600XL game compo...

Hehe.... ja podkasam rękawy :) i zobaczymy

13

Odp: Atari 600XL game compo...

Hmm, naprawdę jest brak odważnych osób? 6 odpowiedzi na ankietę to trochę kiepski wynik... Chyba, że szykuje się jakiś ukryty orzeeł ;)

Sikor umarł...

14

Odp: Atari 600XL game compo...

A może być TBXL?

15

Odp: Atari 600XL game compo...

Sikor: moze ludzie zachowali sie tak, a nie inaczej z powodu takiej a nie innej formy pytan w ankiecie, sa zbyt tendecyjne - czy ktos kto nie wezmie udzialu w tym konkursie musi byc od razu cieniasem ?

Poza tym przypominam Ci, ze jezeli ktos juz zaplanowal stworzenie czegos, to pewnie z mysla o 6502 Compo i nastawil sie na to, to teraz nagle nie zmieni planow. Sam wspominales Sikorku, ze nie siedzisz w kodowaniu i dlatego zapewne nie zdajesz sobie ze sprawy, ze stworzenie czegos to nie sprawa kilku/kilkunastu minut. Najpierw trzeba miec pomysl, koncepcje, zastanowic sie nad sposobem realizacji. Sama realizacja zajmuje tez mase czasu, probne uruchamianie, szukanie ewentualnych bledow itp. A ze malo kto moze przeznaczyc swoj czas tylko na programowanie na atarce (istnieje tzw. zycie osobiste, praca/szkola etc) wiec nie licz na to, ze od razu otrzymasz lawine prac.

16

Odp: Atari 600XL game compo...

A może być TBXL?

Teoretycznie tak - trzeba sprawdzić tylko, czy wpasuje się w adresy 600-tki (po kompilacji i zlinkowaniu - wtedy są nieco inne adresy niż przy źródłach).

Sikor umarł...

17

Odp: Atari 600XL game compo...

Mamy luty, szykujcie buty... Tfu, to znaczy prace ;) Tylko tytułem przypomnienia o temacie.

Sikor umarł...

18

Odp: Atari 600XL game compo...

O.K.
Liczba prac =0 :(
Liczba piw = 50zł/11zł (za literek na Wilczej) ;)

Sikor umarł...

19

Odp: Atari 600XL game compo...

atari 600 a co to kuchwa jest???? (zartowalem; jakby mnie banda nawiedzonych atarowców scigała) :)

gep/lamers^dial