176

Odp: Side2 by Candle

Przesyłka dotarła. Na testy jeszcze przyjdzie czas - muszę przywieźć atarynkę.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

177

Odp: Side2 by Candle

Wczoraj dotarła przesyłka, jak zwykle dobrze zabezpieczona :) Dzięki

Atari 65XE, 4OS; 800XL; SIO2SD; SIDE2

178

Odp: Side2 by Candle

bezrobotny napisał/a:

a gdzie filmik z unpaking?

To wygląda mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=QQlzX7EyIwU#t=30

;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

179

Odp: Side2 by Candle

wieczor napisał/a:
bezrobotny napisał/a:

a gdzie filmik z unpaking?

To wygląda mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=QQlzX7EyIwU#t=30

;)

Bardzo dobre :lol:

180

Odp: Side2 by Candle

Przed chwilą odebrałem SIDE2

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

181

Odp: Side2 by Candle

Również odebrałem dziś na poczcie swoje SIDE2, dzięki Lotharu! :) Przekonstruowane urządzenie jest bardziej dojrzałe niż SIDE pod względem ergonomicznym, odpowiednio położony przycisk, łatwo dostępny przełącznik, choć mniej efektowne niż poprzednie SIDE, poprzez brak przezroczystej obudowy ;) Ale to jak z różnymi pokoleniami bywa, z jednej strony mamy ekstrawagancką młodość SIDE, a z drugiej użyteczną dojrzałość SIDE2 - sam nie wiem, które mi się bardziej podoba, bo oba są świetne ;)

No dobra, to tyle co do estetyki i ergonomii, a co do merytoryki... Ciekawa wersja SDX jest zaprogramowana - 4.46a? ;)
Odkryłem natomiast problem z zaprogramowanym w SIDE2 loaderze... Nie uruchamia demka C-DRUG, tzn. ładuje, a potem następuje zwis z jakimiś krzakami na ekranie.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-03-06 18:50:41)

182

Odp: Side2 by Candle

Włącz atari z wciśniętym option lub zresetuj side i atari również wciśniętym option - wówczas cdrug na side2 wystartuje.

Z zauważonych zmian w porównaniu do posiadanego przeze mnie side1:
- sortowanie
- dźwięki podczas przechodzenia przez katalogi
- dźwięk wczytywania
- scroll
- no i data i czas na loaderze (u mnie tego w side1 nie było)
Tryb sdx właczyłem tylko by ustawić czas i datę więc tutaj zmian nie zauważyłem.

Co prawda przycisk w v2 jest w innym miejscu ale i tak podkleiłem sobie dla wygody i bezpieczeństwa slotu w atari karta od spodu filcowymi podkładkami ;)

Ostatnio edytowany przez conrad (2013-03-06 20:26:26)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

183

Odp: Side2 by Candle

Hmmm, z tym option... Jakaś zmiana w SIDE loaderze nastąpiła, że nie wyłącza BASICa, a wcześniej wyłączał?

Poza tym to chyba nie to... Mam tryb SDX ustawiony na przełączniku carta, QMEGa, uruchamiam SDX, i np. spod SDX uruchamiam SIDE Loadera poprzez polecenie CAR. Odpala się, twierdzi, że BASIC IS OFF, po czym krzaki przy ładowaniu C-DRUG spod SIDE2.
To samo dla konfiguracji QMEG, na przełączniku w SIDE2 ustawiony tryb loadera, włączamy kompa, odpala się loader, wybieram C-DRUG i identyczna zwiecha (zielone krzaki na niebieskim tle).
W SIDE1 tego problemu nie ma, ewidentnie wersja loadera z SIDE2 coś sobie nie radzi z tym...
Inna rzecz, że Candle wypuszcza różne wersje SIDE Loadera, wrzuca je na Atari Age w postaci plikówek, co jest OK. Ale przydałoby się narzędzie do flashowania loadera w urządzeniu wybraną przez użyszkodnika wersją ;)

Poza tym hula ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-03-06 20:51:24)

184

Odp: Side2 by Candle

wiesz co by sie przydalo?
osoba, ktora zada sobie trud, by cos przetestowac, aby pozniej nie bylo takich klopotow z wersja, ktora laduje w romie
fidbaku nie ma, wiec nie ma tez wersji flaszowalnej, bo zwyczajnie nie jestem jej pewien

przechodze na tumiwisizm

185

Odp: Side2 by Candle

Acha... No ja testowałem parę wersji, "ulubioną" po paru ważnych fixach (m. in. mysz) wrzuciłem sobie jako plikówkę. W późniejszych nie bardzo pasował mi zmieniony dźwięk "prrr", zmiany głównie tyczyły się Ultimate, którego niestety jeszcze nie miałem czasu zamontować, także... ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-03-06 21:48:00)

186

Odp: Side2 by Candle

swietnie, to juz wiesz kto jest winny ;)

przechodze na tumiwisizm

187

Odp: Side2 by Candle

Po części na pewno :D

188

Odp: Side2 by Candle

a czemu na atariarea nie ma nowych wersji side loadera?
poniewaz uznalem to za zebedne, skoro zainteresowanie tematem wynosilo zero
a teraz pisze tracker - zainteresowanie rowniez zero, sama przyjemnosc

przechodze na tumiwisizm

189

Odp: Side2 by Candle

Czytam "tam" temat o Simplestereo V3 i jego możliwościach... Ale na razie sprzętu nie ma, ten poprzedni (V2) gra mi Covoxem wiesz jak... To cóż dodać więcej, pozostaje trzymać kciuki za sukces V3 ;)

190

Odp: Side2 by Candle

ja tylko mowie jak to wyglada z mojej perspektywy
ktos by cos chcial, robic nie ma komu, a jak ktos juz sie do roboty znajdzie, to nie ma komu wlaczyc i pouzywac, zeby ktos kto robi, wiedzial ze dziala
wiec coz, napedzac sie samemu mozna do czasu, ale caly czas robic to samo nie mozna, bo sie czlowiek wypala
to nie jest praca, tylko hobby i powinno byc przyjemnoscia
side loader nie jest programem komercyjnym, nikt za niego nie placil, sa dostepne rozne wersje na rozny sprzet i coz?
zlewa, no to trudno
mam wene, costam dorobie, nie mam - trudno, lezy sobie i czeka az mi sie zachce

przechodze na tumiwisizm

191

Odp: Side2 by Candle

Normalna sprawa, ja to rozumiem.

192

Odp: Side2 by Candle

Jacques napisał/a:

Ciekawa wersja SDX jest zaprogramowana - 4.46a?

"4.46a" to wczesna beta 4.47. Po prostu Candle poprosił któregoś dnia o zrobienie pewnej konkretnej zmiany w obsłudze sprzętu i wydanie kompilatu, nie powiedział natomiast, po co mu to. Przez zupełne szczęście ta wersja jest stabilna, bo mogło się to (prośba Candle'a) zdarzyć w środku jakichś większych robótek ręcznych w środku i wyjść tym sposobem na świat zupełnie bez żadnych testów, albo z jawnie pół-działającym (lub zgoła wcale niedziałającym) czymś-tam.

4.46a ma trzy rzeczy więcej niż 4.46 "release":

1) poprawionego buga w komendzie baczowej IF: kiedy ileś (rzędu 10) kolejnych IF-ów miało spełniony warunek, system się wywalał.

2) komenda "FORMAT /Q d: volname" zapisuje katalog na wskazanym dysku (tj. robi soft-format) i nadaje mu wskazaną nazwę "volname", bez wchodzenia do formattera. Nie będzie to działało prawidłowo na stacjach, które nie mają PERCOM (stock 810 i 1050), w wyniku ogólnego babola w formatterze, zgłoszonego już przez Pinokia.

3) są dwie nowe komendy baczowe: FOR i NEXT, z których można w pliku *.BAT zrobić pętlę, dajmy na to:

for %file in + car:*.*
  echo $%file
  type + car:$%file >>$%file
next %file

(kopiuje wszystkie pliki z CAR: na dysk i katalog bieżący), albo:

for %num=0 to 15
  echo foo$%num$.bar
  type nul: >>foo$%num$.bar
next %num

(tworzy na dysku 16 plików o długości 0 bajtów, o nazwach foo0.bar, foo1.bar, foo2.bar itd. aż do foo15.bar).

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-03-06 23:19:03)

KMK
? HEX$(6670358)

193

Odp: Side2 by Candle

nie zupelnie, ja poprosilem o wersjie ze zmiana odnosnie hardware, ty zapytales czy moze byc current, ja odparlem ze czemu nie i mamy co mamy

przechodze na tumiwisizm

194

Odp: Side2 by Candle

Nowa (w porównaniu do siede1) wersja loadera wygląda i działa bardzo dobrze - natomiast faktem jest że zrezygnowałem z samodzielnych zmian loadera na nowszą wersję w posiadanym side 1 zgodnie z zasadą: jak coś działa dobrze to się nie zmienia na lepiej bo będzie gorzej.

Natomiast w side1 - nie pamiętam tylko czy dotyczyło to także cdrug - było także kilka dem które po przejściu z trybu sdx przez CAR do loadera nie odpalały.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

195

Odp: Side2 by Candle

Candle napisał/a:

a teraz pisze tracker - zainteresowanie rowniez zero, sama przyjemnosc

Ja jestem żywotnie zainteresowany ze znanych Ci powodów i zapewne będę jednym z pierwszych, który w tym coś napisze ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

196

Odp: Side2 by Candle

ciekawe są staty: Loth pisał, że zrobił serię 100 sztuk, a na moim pudełku widniał numer 257... jakie mieliście numerki na swoich? oczywiście nie jest mi to do niczego potrzebne, pytam z ciekawości - jakie było zainteresowanie...

197

Odp: Side2 by Candle

co teraz będzie? kolejne serie na allegro i ebayu? w jakiej cenie? jeśli można wiedzieć...

198

Odp: Side2 by Candle

Wczoraj dostałem awizo, a dziś odebrałem z poczty swój egzemplarz. Test na razie bez CF, ale pozytywny. Dzięki Lotharek.
BTW, pani na poczcie prosiła żebyś mocniej długopis cisnął :) bo nic się nie odbiło.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

199

Odp: Side2 by Candle

bezrobotny napisał/a:

co teraz będzie? kolejne serie na allegro i ebayu? w jakiej cenie? jeśli można wiedzieć...

Ale na stronie Lotharka byłeś?

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

200

Odp: Side2 by Candle

przesyłka dotarła, jedna sztuka przetestowana, działa elegancko, nie udało mi się tylko uruchomić loadera atr-ów , ale pewnie coś namieszałem jak ostatnio flashowałem ultimate, w weekend dokładniej sprawdzę.

dla ciekawskich: moja paczka też miała numer 257.