Temat: Gry stereo

Mam dwie gierki w stereo: Draconusa i Zybexa. Czy są jeszcze jakieś ?

Matthew

2

Odp: Gry stereo

niewiem... moj draconus i zybex chodzia na 1 pokeyu.. moze masz cos innego? poprosilbym na maila xxl@atari.pl jesli mozna :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Gry stereo

Właśnie są przerobione wersje Draconusa i Zybexa na sterełko. Np. na ftp://atari.art.pl w dziale mirror na jednej nowozelandzkiej stronce  :)

4

Odp: Gry stereo

W sumie przerobiebie gry na stereo nie jest szczególnie trudne. Wystarczy znaleźć w kodzie odwołania do rejestrów pokeya i zamienić dwa kanały na 2go pokeya... Opisywali to już dokładnie w Mega Magazine.
Trzeba tylko pamiętac o poprawieniu playera CMC pana Pelca...

5

Odp: Gry stereo

niewiem... moj draconus i zybex chodzia na 1 pokeyu.. moze masz cos innego? poprosilbym na maila xxl@atari.pl jesli mozna :-)

jeśli jeszcze nie zrzuciłeś z linku który podał jaques to prześle ci na mejla wieczorem bo teraz niestety jestem w pracy  :cry:

Matthew

6

Odp: Gry stereo

W sumie przerobiebie gry na stereo nie jest szczególnie trudne. Wystarczy znaleźć w kodzie odwołania do rejestrów pokeya i zamienić dwa kanały na 2go pokeya... Opisywali to już dokładnie w Mega Magazine.
Trzeba tylko pamiętac o poprawieniu playera CMC pana Pelca...

Wiesz Jurgi2 jakoś nie jestem w tym najlepszy więc jeśli miał byś chwilę i coś przerobił np. Lasermanię, która jest zajeb...ta.

Gdzie mogę dorwać tego MegaZina może się zmuszę i sam coś przerobię.

Matthew

7

Odp: Gry stereo

Helooo. Wiem ze zaraz sie zaczniecie smiac ale.... Ktores z naszych (Sword :) ) dzialaja w Stereo, o ile pamietam to Marcys i ja mielismy stereo w kompach i sie tym bawilismy ;) wiec w tych nowszych prod. powinno byc ;]
Pozdrowionka :]

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

8

Odp: Gry stereo

No i Tekblast :)

9

Odp: Gry stereo

Megablast.... mam wersje stereo. Mega wypas;- szczególnie FX podczas gry.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Gry stereo

Megablast.... mam wersje stereo. Mega wypas;- szczególnie FX podczas gry.

Poproszę  :)

Matthew

11

Odp: Gry stereo

I ja i ja!  :D Albo linka chociaż  ;)

12

Odp: Gry stereo

oglaszam wszem i wobec, ze kazda kolejna prosba o gre, ktora znajduje sie bazie plikow spowoduje przyznanie bana.

nie po to ekipa ludzi zadaje sobie trud wrzucania plikow i ich opisywania zeby tu blagac o podeslanie.

to nie jest zart!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Gry stereo

A jak ktos zapyta o gre ktora sam wrzucil to ban na cale zycie :)

14

Odp: Gry stereo

a'propos gierek w stereo.
Przerobienie 'mono' na 'stereo' w ten sposob, ze zamienia sie odwolania do kanalow np 3 i 4 na drugi pokey jest latwe, pod warunkiem, ze giera jest w postaci rozpakowanej.
Poza tym, tworzenie wersji 'stereo' dla kazdej gierki nie ma duzego sensu.

Moim zdaniem, dla osob korzystajacych z PC, duzo lepszym rozwiazaniem byloby rozbudowanie emulgatora o nastepujace warianty stereo:
- mono (standard atari)
- stereo (to co teraz jest stereo w a800win)
- joint stereo (oba pokeye leca na oba kanaly PC)
- fake stereo A - kanaly 1 i 2 leca na lewo, 3 i 4 na prawo.
- fake stereo B - kanaly 1 i 2 na prawo, 3 i 4 na lewo
Potencjalnie 'fake stereo' mogloby dodatkowo puszczac na kazda strone 2  kanaly normalnie i 2 sciszone.
ma to sens? :)

: 404. Stopka not found

15

Odp: Gry stereo

to moze jeszcze:

parity left stereo - kanaly 1 i 3 leca na prawo 2, 4 na lewo
parity left stereo - kanaly 2 i 4 leca na prawo 2, 4 na lewo
joint mono left - wszystko na lewo
joint mono right - wszystko na prawo

Sorry ale nie moglem sie powstrzymac

PS. jeszcze fake sound, wszystkie kanaly losowo leca na oba porty joya ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Gry stereo

eh dely, i widzisz ;)
wyglupiasz sie a nie wiesz co moowisz :)
w muzakach na malucha zazwyczaj są 3 kanaly.
Jest to spowodowane tym, ze basy jednokanalowe graja nieczysto, i uzywa sie polaczenia 2 kanalow (1 i 2 albo 3 i 4) do uzyskania 16-bitowej czestotliwosci.
Dlatego wlasnie 1-2 i 3-4 a nie 1-3 i 2-4 ;)
Co do joint-stereo, to ostatnio ktoś chciał takie coś, bo twierdził, że miał tak na atarce i muzyczki mu dziwnie brzmią...

: 404. Stopka not found

17

Odp: Gry stereo

Tekblast jest pisany od początku STEREO, więc ma więcej kanałów...

Sikor umarł...

18

Odp: Gry stereo

mozna jeszcze dorobic chlopaki patent takowy (zdaje sie, ze Seban kiedys skladal tak ktores z moich muzakow na compoty) 4 kanaly na jdnego pokeya leca normalnie a na drugiego z opoznieniem o ulamek sek. (1 ramke czy ze 2 juz nie paietam) tez daje fajny efekt

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

19

Odp: Gry stereo

X-Ray, slonko - od 1996 roku stosuje te sztuczke w Mega Playerze ;) opoznienie 2-ramkowe ;)

20

Odp: Gry stereo

eh dely, i widzisz ;)
wyglupiasz sie a nie wiesz co moowisz :)
w muzakach na malucha zazwyczaj są 3 kanaly.
Jest to spowodowane tym, ze basy jednokanalowe graja nieczysto, i uzywa sie polaczenia 2 kanalow (1 i 2 albo 3 i 4) do uzyskania 16-bitowej czestotliwosci.
Dlatego wlasnie 1-2 i 3-4 a nie 1-3 i 2-4 ;)

A jeśli w muzyczce używane są Synthy, to trzeba kanały łączyć właśnie 1-3 2-4. A jeśli jest to w jednej muzyczce i nawet patternie (np. Vectors Daxeya) to trzeba by bardzo szybko wciśkać Alt+S :)
IMHO głupi pomysł. Jeśli muzyka była tworzona na mono to tak powinna być odtwarzana, czyli w przypadku emulgatora na lewy i prawy głośnik leci to samo.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

21

Odp: Gry stereo

o. to tego nie wiedziałem :)
przyznaję zatem się do porażki koncepcyjnej :)

: 404. Stopka not found

22

Odp: Gry stereo

...Opisywali to już dokładnie w Mega Magazine.
...

Gdzie to dorwać ?

Matthew

23

Odp: Gry stereo

ftp://ftp.atari.art.pl/stuff/collection … /Megazine/

24

Odp: Gry stereo

Jaskier: Jedynym wyjściem jest zrzutka wszystkich rejestrów POKEYA do pamięci a potem inteligentna procedura rozdziału tego wszystkiego na STEREO wg $d208  - jedyna możliwość zrobienia tego tak żeby wszystko chodziło.

Tu problemem jedynie jest lokacja procedury przerabiającej no i czas trwania - jeżeli wszystko jest co do cykla !


Problemem do przerobienia są jedynie playery które nie odwołują się
bezpośrednio do rej. POKEYA , lub robią to enigmatycznie

np. STA $d180,y a w Y = $81

lub gorzej

STA ($fe),y gdzie w $fe jest $00,$ff-$d2


Oczywiście są to rozważania czysto teoretyczne ! 8)

Po za tym nikt nie wspomniał że przecież któryś player w trakcie odtwarzania mógłby przełączać zegary POKEY-a np z 64Khz na 15 Khz , lub na 1.79 Mhz i wtedy dopiero mielibyśmy jaja  :D na 2 pokeyu .