Temat: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

Yo Bros and Sistas...

Pilnie potrzebuję jakichkolwiek newsów ze sceny małej atarki do diskmaga na f030, który po długich miesiącach lada dzień ujrzy światło dzienne... interesują mnie głównie zapowiedzi nowych prodów scenowych (np. ZELAXU o którym gdzieś na forum AA wspominał Dracon) oraz nowinki hardware'owe... Z góry serdeczne dzięx!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

Co do ZELAXU to planujemy powrót , ale jeszcze nie wiadomo kiedy , może puścimy jakieś demo na Ornetę , po za tym zamierzamy wypuścić gierkę Cosmic Hero powstałą w 1993 roku , w której trzeba zmienić tylko napisy, po za tym obecnie pracuję nad otwarzaczem muzyczek z C64 na Atari - projekt SID to POKEY

3

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

ciekawie co Lamersi planują w tym roku zrobić? może znów zamydlą oczy jakimś pseudo-vhs'em??? tylko w dupe takim nakopać!!!;) hehehehe

gep/lamers^dial

4

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

święty: dzięki po stokroć :)

gep: może trochę więcej detali? :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

grey: nieoficjalnie mogę ci powiedzieć, że wtym roku znowu ze 3 razy rozwiążę dawo już rozwiązane TQA :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

6

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

tatqoo, mamy dopiero styczen a ty tylko 3 razy zamierzasz pic?!?!?!??!?

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

7

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

marzec kwiecien ruszy druga edycja grayscale music compo.  Termin moze jeszcze ulec zmianie.
zmianom moga tez ulec ogolne zasady. Tak czy siak konkurs odbedzie sie. ot taki newsik.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

8

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

No i 6502 compo w trakcie!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

TeBe+Vidol+Pinokio skoncza DynaBlaster, czyli konwersje tej gry na malucha (tryb Battle) z zabojczo kolorowa grafika (program G2F & Vidol)

ogolnie mozna napisac ze panuje tendencja do pisania toolsow na PC dla malucha

mozna tez napisac ze nastapilo przetasowanie wsrod grafikow i Dracon spadl na p... a Vidol jest na szczycie  :rolleyes:

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

TeBe - a nie zapomniales np. o ANj'u ??? 
A ja nie mam teraz czasu i kładę laskę na  "przetasowania"...   :P   :lol:

P.S. a propos tych 3 graf  /niby do gry/ co kiedys podeslalem, a napisales, ze nic tam nie widac - chyba nie zadales sobie trudu obserwacji...  Zaczalem je dawno temu robic na atari i nie wiedzialem czy jest sens kontynuowac... ;)

11

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

oprocz grafiki, potrzebuje jeszcze scenariusz, sama grafika nie wystarczy

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

TeBe: wszystko fajnie, ale gra sama z siebie nie jest produktem scenowym - owszem fajnie, ze powstaja gry, owszem tworza je ludzie zwiazani ze scena, ale gra sama z siebie nie jest produktem scenowym - to samo dotyczy np. programow uzytkowych itp - chodzi sam zapis formalny.

A co do news-ow - podobnie jak zapowiedz demka Zelax-u warto rowniez powidziec o Back 2 Life 2, ktore zapowiedzial Jaskier.

13

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

E tam Gry, użytki i używki, to tez scena. W tym wzgledzie nie ma zadnych zapisow, co mówi nam 2 rozdział paragraf 5 wielkiej księgi atari 8bit sceny, a Tebe to jeden z najbardziej produktywnych i pożytecznych scenowiczów jakich znam ;))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

14

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

wielka księga .,... rox

All I hear is the sound of me falling on the ground

15

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

... to ja jescze zapowiem ze jak dobrze pojdzie to odbedzie sie koncert6 w warszawskiej "galerii off" zlozony z dziel atarowskich muzykow.

16

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

wowness :) thx a lot 2 every1... coś się z tego wybierze  :lol:

xray: mógłbyś podesłać newsa a'propos nowej edycji Grayscale compo bezpośrednio na moją skrzynkę? (zrobię translate'a i wrzucę to do maga...)

święty: nowe demko Zelax'u... wypas! :) aż się łezka w oku kręci gdy przypominam sobie czasy Ray of Hope czy Endless Dream :) Te demka miały klimacik... nie wiem czy Wiesz, ale Maestro który robił muzę do Ray of Hope jest muzykiem w falconowskiej grupie MSB pod xywką SeaBrush :)

macgyver, samurai: moglibyście napisać trochę wiecej szczegółów odnośnie demka Jaskiera? byłbym bardzo wdzięczny...

tebe: Dynablaster na małą atarkę? Zajebi*cie! Jakbyś mógł to podeślij mi na maila więcej szczegółów... dzięki!

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

17

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

grey: masz kontakt do SeaBrush-a , dawinej Maestro ?

Co do starych demek to miło słyszeć że ktoś to podziwiał  :D
W sumie robiliśmy to aby pokazać gościom z C64 że z Atari też można wiele wyciągnąć

18

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

owszem fajnie, ze powstaja gry, owszem tworza je ludzie zwiazani ze scena, ale gra sama z siebie nie jest produktem scenowym -

to zobacz sobie chocby slynne GAMO (Gra+demo) o nazwie "STOP!" autorstwa OUR 5OFT - z poczatku lat 90-tych ubieglego wieku...  :P  :D  Tam i sobie popatrzysz na efekt i pograsz (postrzelasz).  8)
No i nie mozna pominac faktu, ze pewna ilosc dem reklamowala (nadchodzace) gry, takie jak BATTLE SHIPS, SPY MASTER DEMO ... ; niestety niektore tylko narobily smaku. bo gry sie nie pojawily  (FIVE TO FIVE, ROBOCOP DEMO...). Niejasna jest sytuacja z VECTOREM, ktory posrednio jest reklamowany w demie NUMEN - ostatnio ludzie z AtariAge przejawiali chec powaznego zaangazowania sie przy robieniu tej gry...  :rolleyes:

19

Odp: NEWSY ZE SCENY 8-BIT WANTED!

Że Jaskier tworzy TMC 2 już pewnie wiesz. Ja będę odpowiedzialny za angielską instrukcję do niego (o którą - jescze przy wersji 1 - prosili zagraniczniacy) i może angielską wersję strony Jaskiera (http://jaskier.atari8.info/).