1

Temat: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

No właśnie? Gepard, Hospes, As (częściowo), Grey, inni... Ciekawi mnie, czymże zawiniłem?

Sikor umarł...

2

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Sikor ale ja Cie bardzo lubie. Serio.

ba, nawet oglądam wszystkie Twoje Basic'owe produkcje i ogólnie do rany przyłóż...

gep/lamers^dial

3

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

@Sikor: nigdy nie mówiłem że Ciebie nie lubię, co najwyżej nie rozumiem (tak jak teraz gdy zakładasz ten wątek).

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

4

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

@Grey: dzięki za wyjaśnienia, ale kiedyś odnieść można było inne wrażenie. O.K. Tu mamy sprawę jasną i uważam ją za zamkniętą. Czekam na posty innych.
Co do rozumienia - jest to efekt dość częstych najazdów na mnie ludzi z północy kraju, które od dłuższego czasu nie ustają (choć są wyjątki). Asa też tu umieściłem, bo diametralnie inaczej zaczął się do mnie odnosić właśnie wtedy, gdy mieszkał w 3-mieście.

Sikor umarł...

5

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Sikor napisał/a:

No właśnie? Gepard, Hospes, As (częściowo), Grey, inni... Ciekawi mnie, czymże zawiniłem?

mimo, że nie jestem z Pomorza to pozwole sobie zabrac głos... czemu? A co masz wpisane w polu "Skąd"? No wiesz... stolyca, Legia i takie tam;)

Albo... nie jestem żadnym specjalistą ale może to jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/Urojenia

Ostatnio edytowany przez myretroworld (2013-06-28 11:34:48)

6

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Stolyca? Legia? Czy może kompleksy "niestoliczan"? ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Oja, ale topic.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Sikor ile jeszcze założysz takich tematów:::tutaj też co najmniej jeden::::
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9021

Więcej nie chce mi się szukać :)


Czy ja gdzieś napisałem że Ciebie nie lubię??
Proszę przypomnij mi :)

Przecież 2tygodnie temu rozmawialiśmy na pixelu.
A teraz jakieś zwarcie ???

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-06-28 08:36:22)

9

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

oj tam
post napisany w godzinach późnych może chłopak wypił co nieco :) na smutno :P

10

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

100lica? To wrodzone nadęcie, że jest się nad innymi w Polandii?
A sławni, legendarni  warszawscy kierowcy (Yo, AS!) ? ;)
No i inne określenie zaludniających Wawę, czyli "Słoiki" - rozwinie ktoś ten wątek?
Znalazłem tylko to:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EuG7FS2_NgY


Co do Sikora, to jak już wspomniano, przede wszystkim niezrozumienie a nie "nielubienie" !!!

11

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Dracon, rdzenni warszawiacy nie mają żadnego wrodzonego nadęcia. Termin "słoiki" wymyślili ci, co sami przybyli do Wa-wy, mieszkają w niej parę lat i myślą, że są super mieszkańcami tego miasta.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

12

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

rdzenni to ile? 500, 1000 czy 1500 osób? nie drwię, jeno trochę sie na ten temat czytało swego czasu

gep/lamers^dial

13

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Nie, "słoiki" to rdzenni wymyślili.
Mam znajomą z dziada pradziada na Żoliborzu i od niej parę lat temu pierwszy raz to określenie "słyszałem". Ona dość mocno "usieciowiona" jest w social mediach.
Byłem w końcu słoikiem ładnych parę lat...

14

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

gepard, dobre pytanie :)

lemiel, u siebie na Pradze określenia "słoiki" nie słyszę. Jak słyszę to określenie, to często pada ono z ust osoby, która przyjechała do Warszawy parę lat temu, została tu i ocenia innych przyjezdnych.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

15

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

innu: krecisz. to nie przyjezdni sie tak nazwali, a szyderczo tak sa okreslani, jako ci, co w niedziele wracaja z domow do wawy, ze sloikami od mamusi...

jesli serio nie zauwazasz zadartego nosa do gory u "rodzimych", jacy to oni nie sa teges na tle calej polski - to slabo troche.

i tu nie chodzi o kompleksy reszty, a conajwyzej kompleksy tych, ktorzy swoim pochodzeniem staraja sobie dopisac punkty w jakiejkolwiek kategorii.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

jell,
to przyjezdnych tak nazwali :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-06-28 23:05:01)

17

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

jellonek, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałam...

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

18

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Jak dla mnie to sztuczne tworzenie podziałów. Mam wśród znajomych i warszawkę, i słoiki. Jak dla mnie ważne są wspólne zainteresowania, jak się czujemy, a nie skąd dana osoba pochodzi...

19

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

AS... napisał/a:

jell,
to przyjezdnych tak nazwali :P

No przecież Jellonek to właśnie napisał.

innuendo napisał/a:

Termin "słoiki" wymyślili ci, co sami przybyli do Wa-wy, mieszkają w niej parę lat i myślą, że są super mieszkańcami tego miasta.

No przyjechałem do Wawy parę lat temu, bo lubię to miasto i w żadnym innym mieście w tym kraju nie chciałbym mieszkać - po prostu dobrze się tu czuję, płacę tu podatki, więc czemu nie mam prawa myśleć, że jestem super mieszkańcem tego miasta? ...cokolwiek to znaczy...
Super mieszkańcem może być tylko "prawdziwy" warszawiak (ile to pokoleń - proszę podać definicję). Swoją drogą wielu tak się szczyci pochodzeniem, jakby to było ich niesamowite osiągnięcie. Jak można się szczycić czymś co ma się z przypadku???
Żyjesz tam gdzie chcesz. Kultura i pochodzenie nie idą w parze.

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-06-30 13:38:56)

20

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Szkoda, że Sikor nie napisał o co mu chodzi ..

21

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Wystarczy poczytać posty kilku ludzi na przestrzeni kilku lat oraz kilku poprzednich dni.

Sikor umarł...

22

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Oj Sikor. Może większe stężenie jodu na to wpływa, albo smog :P

Edit: Po co Ci świadomość, że wszyscy Cię lubią? Miło przecież powiedzieć: "Ten a ten mnie nie lubi hahahahh I z wzajemnością...".

Ostatnio edytowany przez mono (2013-06-30 15:49:15)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

23

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

Sikor napisał/a:

Wystarczy poczytać posty kilku ludzi na przestrzeni kilku lat oraz kilku poprzednich dni.

możesz sprecyzować te ogólniki?

gep/lamers^dial

24

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

@gepard: chociażby Twoje ostatnie posty, rozpoczynające się tekstem w stylu "do sikora" itp. Czyli osobiste wycieczki na dzień dobry. (bliżej: w wątku "jak się robi dema na 8-bit").

Sikor umarł...

25

Odp: Dlaczego ludzie z Pomorza mnie nie lubią?

okey, bo ja czytałem cały ten wątek od początku i nieforunnie jak widze pomyślałem że piejesz do mnie jakobym też polemizował z tematem "i hate Wawa".

gep/lamers^dial