1

Temat: Ankieta korzystania z AA

Proszę o odpowiedzi - ankieta potrwa tydzień. Dzięki!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Ankieta korzystania z AA

Nie mam możliwości zagłosowania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Ankieta korzystania z AA

Coś zjebana ta ankieta :) Po zalogowaniu nie ma opcji do klikania. :)

ps. zalogowalem sie tylko po to zeby zaglosowac a tu taki zonk :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-08-21 16:38:55)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4

Odp: Ankieta korzystania z AA

podczas logowania sam odpowiedziałeś na pytanie z jakiego łącza korzystasz ;) AA prawie jak Amber Gold :P

gep/lamers^dial

5

Odp: Ankieta korzystania z AA

Bezedura.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

6

Odp: Ankieta korzystania z AA

o stary dobry Myszey :)

gep/lamers^dial

7

Odp: Ankieta korzystania z AA

Myszey nie żyje :)

ps. o juz po cichu dely zrobił że działa. Teraz wszyscy ktorzy napisali ze nie dziala wyjda na idiotów :) Jakie typowe :)
A wystarczyło napisac: szjur nie dzialalo, ale juz dziala - wasz kiero.

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-08-21 16:52:25)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

8

Odp: Ankieta korzystania z AA

Ciekaw jestem kto wpisał nie wiem :D

9

Odp: Ankieta korzystania z AA

No przyszli i zepsuli od razu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Ankieta korzystania z AA

Hej!

A co mam odpowiedzieć jak IP mam niby stałe (publiczne), ale gdy provider router sobie zaktualizuje czy cokolwiek zmienią/wymienią  to mi zmieniają na inne publiczne (raz na 3 miesiące, raz na 6 miesięcy, różnie bywa). więc co mam odpowiedzieć w ankiecie? ;) nie ma opcji w ankiecie:

x) stałe IP które zmienia się od czasu do czasu w zależności od widzimisię providera (UPC)

ps) Dely szykujesz "AA closed-zone edition" gdyby przyszło do Ciebie "the new dżatari aj-en-si" i chcieli zrobić Ci take-down? (przecież tape preservation project to zło!)

11

Odp: Ankieta korzystania z AA

Ta ankieta jest po to żeby 'urzędowo' odmówić pewnej zaproponowanej przeze mnie zmianie, która spowoduje że nie będzie trzeba oglądać 'ostrzeżenia o cookies' :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

12

Odp: Ankieta korzystania z AA

Seban, po mojemu kwalfikuje sie to jako zmienne, wnioskuje po tym ze u mnie router wali fochy po ustawieniu na static :)

13

Odp: Ankieta korzystania z AA

seban: przez 3 miesiaca praktycznie stale - wiec mozna by przyjac... ze stale. ale fakt, tez mi tego typu opcji brakuje w ankiecie.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Ankieta korzystania z AA

UPC oferuje zmiennego ipka. Po restarcie modemu też nie wiadomo, jaki ipek będzie. Wytłumaczeniem nie jest tu fakt niewyłączania modemu przez 12 miesięcy ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Ankieta korzystania z AA

seban napisał/a:

Dely szykujesz "AA closed-zone edition" gdyby przyszło do Ciebie "the new dżatari aj-en-si" i chcieli zrobić Ci take-down?

Nie, nic z tych rzeczy. Syscall zaproponował żeby informacja o zgodzie na akceptację cookies była zapisywana w ciastku po stronie użytkownika oraz na serwerze w postaci hash z UA+IP (aktualnie jest zapisywana tylko w ciastku). Chcę z uwagi na takie zapotrzebowanie sprawdzić ilu użytkowników korzysta ze stałych IP, a ilu ze zmiennego żeby to miało sens.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Ankieta korzystania z AA

Pin napisał/a:

UPC oferuje zmiennego ipka. Po restarcie modemu też nie wiadomo, jaki ipek będzie. Wytłumaczeniem nie jest tu fakt niewyłączania modemu przez 12 miesięcy ;)

Zawsze po restarcie modemu IP mam to samo, mogę go resetować i 50 razy dziennie, to nic nie zmienia,ale faktem jest że nie pamiętam kiedy był wyłączony :P Ale potrafią mi zniemić IP nawet jak nie wyłączam modemu (zdalny restart mi robią, albo dhcp-lease mija - nie wnikałem ;] )

Ostatnio edytowany przez seban (2013-08-21 20:25:31)

17

Odp: Ankieta korzystania z AA

syscall napisał/a:

Ta ankieta jest po to żeby 'urzędowo' odmówić pewnej zaproponowanej przeze mnie zmianie, która spowoduje że nie będzie trzeba oglądać 'ostrzeżenia o cookies'

Skąd ten pesymizm :) Przecież od razu napisałem Ci, że według mnie to średni pomysł i nie jestem do niego przekonany. Ale pomyślałem, że może przeszacowałem liczbę użytkowników ze zmiennym IP i sprawdzę to, bo mogę być w błędzie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Ankieta korzystania z AA

dely napisał/a:

Syscall zaproponował żeby informacja o zgodzie na akceptację cookies była zapisywana w ciastku po stronie użytkownika oraz na serwerze w postaci hash z UA+IP (aktualnie jest zapisywana tylko w ciastku). Chcę z uwagi na takie zapotrzebowanie sprawdzić ilu użytkowników korzysta ze stałych IP, a ilu ze zmiennego żeby to miało sens.

Nieprawda. Zaproponowałem żeby była zapisywana TYLKO na serwerze, to o ciastku to sobie zmyśliłeś.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

19

Odp: Ankieta korzystania z AA

dely napisał/a:

Skąd ten pesymizm :) Przecież od razu napisałem Ci, że według mnie to średni pomysł i nie jestem do niego przekonany. Ale pomyślałem, że może przeszacowałem liczbę użytkowników ze zmiennym IP i sprawdzę to, bo mogę być w błędzie.

Powiedzmy że przez tyle lat poznałem zasady działania aparatu :) na AA

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

20

Odp: Ankieta korzystania z AA

syscall napisał/a:

to o ciastku to sobie zmyśliłeś.

Być może, że zmyśliłem, nie pamiętam już dokładnie początku rozmowy - w każdym razie sam zapis do bazy haszu z user agenta + IP nie przejdzie, bo np. u mnie w domu są 3 urządzenia, które dostaną taki sam skrót, mimo że tylko na jednym zaakceptowano zgodę. Nie mówiąc już o sieciach, gdzie jest jeden adres publiczny dla stu komputerów i takie same przeglądarki, zresztą już po kilku godzinach ankiety widać, że odwiedzający nie mają w większości stałych adresów IP, więc wszyscy musieliby za każdym razem klikać. No ale poczekajmy te parę dni.

syscall napisał/a:

Powiedzmy że przez tyle lat poznałem zasady działania aparatu :) na AA

Możesz przybliżyć te zasady działania, bo nie wiem o co chodzi - przecież gdybym od razu nie chciał spełnić postulatu, to bym powiedział: "nie, bo nie" i koniec :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Ankieta korzystania z AA

Dwa-trzy stałe i jedno zmienne z telefonu.
W ankiecie dałem stałe.

Ostatnio edytowany przez lemiel (2013-08-21 22:05:56)

22

Odp: Ankieta korzystania z AA

Dely, ale nie musisz sie tak trzymać pomyłu który zaproponowałem, myślę że dało by się wymyślić coś co by identyfikowało użytkownika bez użycia ciastka. Dlatego między innymi uważam tą ankietę za dęty bogus :) Nie chodzi o szczegóły, tylko o rozwiązanie problemu który powstaje przy zamknięciu przeglądarki z włączoną opcją 'wyczyść ciastka'. Argument o tym że 'bo tylko ty tak masz' nie uznaję. O, mozna np sprawdzic czy user przyjmuje ciastka - to mozna latwo zrobic - jesli nie przyjmuje to mu nie wyswietlac :)

Co do zasady to i tak 'baner' o ciastkach jest źle zrobiony gdyż pozwala bez zaakceptowania przyjmować ciastka. A to niezgodne z ustawą. Ja się nie zgadzam na ciastka, więc nie klikam 'Jasne' a mimo to dostaję ciastka :) Stwierdzenie 'jeśli sie nie zgadzasz to możesz zmienic ustawienia' nie wypełnia zaleceń ustawy :) gdyz po zmianie ustawien nadal dostaję baner, który przez zmiane ustawien przegladarki juz zaakceptowalem (tzn przyjalem do wiadomosci tresc) wiec po co go ciagle ogladam?

Ogólnie to wiem jak to wszystko się skończy więc szkoda wysiłków i marnowania czasu ludzi na wypełnianie tej ankiety. Jest wiele stron w Internecie które nie wyświetlają wogole tego głupiego banera, i raczej wiedzą co robią np vagla.pl :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-08-21 22:24:42)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

23

Odp: Ankieta korzystania z AA

albo gdziestoja.pl :D :D:D

gep/lamers^dial

24

Odp: Ankieta korzystania z AA

coś co by identyfikowało użytkownika bez użycia ciastka

np. Etag , ale odrazu mowie ze ja juz cache wylaczylem :P:P

Odp: Ankieta korzystania z AA

Ja proponuję zbanować syscalla i nie będzie problemu :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio