Temat: Co to jest?

Tak w ogóle to wszystkich witam, bo jestem tutaj nowy:)
A to cudo dostałem z moim świeżo zakupionym STF i nie wiem co to jest.

Post's attachments

DSCN4023.JPG 75.94 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Co to jest?

... to jest Bulbulator ;)-

A tak na serio, to przedziwna jest to rzecz. Otwórz to może i zrób DOKŁADNE foto środka.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Co to jest?

Wygląda na poważne urządzenie do przejmowania kontroli nad światem. Ale równie dobrze może to być przedłużacz do myszy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Co to jest?

Poprosimy spodnią część jeszcze. Mnie zastanawiają te dwa gniazda "jak od zasilania". A przełącznik sugeruje jakąś zamianę sygnałów - mysz/joystick? Jest tylko jedno wejście na urządzenie? Nie ma żadnych oznaczeń na spodzie?

Sikor umarł...

5

Odp: Co to jest?

No i wszystko (prawie) jasne. Na płytce napis Midasonic C64 INTER767B.
Czyli ustrojstwo do komody. Niestety wyguglane info w niezrozumiałym dla mnie języku niemieckim. Ktoś pisze, że to a/b to wybór joysticka atari,commodore/amstrad. Informacje niejasne... Odpuszczam temat, któraś z szuflad przygarnie urządzenie.

6

Odp: Co to jest?

Google z pomocą Translate'a trochę rozjaśnił sprawę - to jest chyba konwerter sygnałów myszy na zwykłe Joystickowe, pierwszy wynik z google na jakiejś niemieckiej stronie.

grzybson/SSG^NG

7

Odp: Co to jest?

ale jak do comody - to będzie pasowało też do Atari XL/XE/ST/TT/Falcon

Sikor umarł...

8

Odp: Co to jest?

Dzisiaj podłączyłem tego dziwoląga do c64. W ruch poszedł joystick, mysz od ST i amigi. Nic nie osiągnąłem. Byłem tak skuteczny jak Polacy w meczu z Ukrainą.

9

Odp: Co to jest?

A nie jest to czasem interfejs zmieniający  joya w mysz, bo odwrotnie trochę bezsensu.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

10

Odp: Co to jest?

ZA translatorem gogole (ger->eng)

The mystery of the mouse adapter was solved by the way:

1 The box converts the signals of a (real) mouse in proportional joystick signals.
2 So you can use the adapter to different devices, there is a switch (A: Atari / Commodore, B: Amstrad CPC / Amstrad)
3 Because the CPC has no eggs does not supply power to the Joyport, a cable that otherwise are plugged into a socket supplied by the monitor from the CPC with juice and an extra cable conducts electricity then on to the computer (hence two sockets).

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: Co to jest?

znaczy że CPC nie ma jajek? :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.