Temat: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Witam,
Potrzebuję zrobić kopię kilku dyskietek do  Commodre C64.
Proszę o poradę krok po kroku.

2

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

W którą stronę? C64 -> C64, C64 -> PC, czy PC -> C64?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

C64 -> C64
Kopia dyskietki w skali 1:1 ;)

4

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Być może koledzy komodorowcy znają coś lepszego, ale ja używałem zawsze Fast Hack'em. Kilkadziesiąt sekund przy dwóch stacjach i ok. 2 minuty przy wachlowaniu dyskietkami.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Ja też polecam Fast Hack'ema. Bardzo dobry kopier.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Dziękuję za porady.

Poszukałem na posiadanych dyskietkach i znalazłem KWIK LOAD (trochę stary programik z 1984r) i nim skopiowałem.
Mam jednak pytanie - jak ten plik D64  przegrać na dyskietkę?
Mam C64SD - czy mogę go podłączyć wraz ze stacją dyskietek 1571/1541 i wtedy przegrać?


Znalazłem kabelek XM1541 (chyba)  - do podłączenia stacji od Commodore z PC-tem
Stację z kabelkiem i stacjonarnym PC-tem (na Win XP) z LPT podłączyłem ... i co dalej?
Pobrałem Star Commander, lecz po wybraniu napędu do drugiego okienka [ALT-F2] należy coś skonfigurować
- jak to u licha zrobić by było ok? Kilka prób zakończyło się niepowodzeniem.
Może jest stronka "dla laików" gdzie ktoś napisał krok po kroku co i jak?

Ostatnio edytowany przez Radosław (2013-11-11 17:48:35)

7

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Sorry, dwa razy wysłałem tą sama treść - proszę moderatora o  usunięcie tego wpisu.

Ostatnio edytowany przez Radosław (2013-11-11 16:42:14)

8

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Radosław napisał/a:

Mam C64SD - czy mogę go podłączyć wraz ze stacją dyskietek 1571/1541 i wtedy przegrać?

Jeśli masz na myśli SD2IEC to tak, jak najbardziej możesz. Po prostu zamontuj plik D64 w stacji 9

OPEN 1,9,15,"CD//KATALOG/:PLIK.D64": CLOSE 1

Jeśli domyślnie masz ustawione SD2IEC na urządzenie 8, możesz je przestawić na 9 tak:

OPEN 1,9,15,"U0>" + CHR$(8): CLOSE 1

ze stacji 8 wgraj program kopiujący, włóż czystą dyskietkę i już :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

byc moze ten watek na forum c64 cos pomoze...
http://www.c64scene.pl/viewtopic.php?t=725

drac030: znam dwa dema na komodora. jedno jest fajne a drugie ma fajna muzyke.

10

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Wszystko można zrobić spod komody bardzo fajnym programem wyglądem nawiązującym do norton commandera.
Programik nazywa się CBM Command i można na nim np - nagrać dyskietkę na real stacji z pliku D64 znajdującego się na  SD2IEC. (wierna kopia obrazu d64- przydatne przy kopiowaniu zabezpieczonych gier), kopiować programy z karty na dyskietkę , kasować programy , zmieniać nazwy plików itp . Obsługuje przyspieszony zapis z jiffydosa i chyba FinalaIII jesli się nie mylę.

http://cbmcommand.codeplex.com/

I am operator of my pocket calculator

11

Odp: Jak zrobić kopię dyskietki w Commodore?

Dziękuję Wam za wszystkie porady.

Mam nadzieję, że w sobotę/niedzielę znajdę czas by sprawdzić podane sposoby w realu. :)

Ostatnio edytowany przez Radosław (2013-11-15 17:21:55)