101

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

jer: stryker ma to juz zrobione, ale woli marudzic i medzic, niz zaakceptowac, ze moze mu unimor unimoruje

przechodze na tumiwisizm

102

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Stryjek: powiedz Ty mi gdzie Ty te wszystkie sprzęty mieścisz i czy czasem nie przegrasz kiedyś z kobietą boju o miejsce w pokoju?
btw. Stryjek: w naszym położeniu emulatory wydaja się chyba najlepszym rozwiązaniem.

gep/lamers^dial

103

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Candle... na tym twoim podlaczeniu to pin 4 idzie na 20 , a 6 na 16....
SPrawdziłem na innym TV (gdzie sa 2 EURO) (i tez Unimor) i jest to samo ;]
Tutaj filmik: http://stryker.pigwa.net/unimor.avi   to mam na obu TV...
Mam rozumiec po twojemu oba do kosza ? ;]
Ha...
Oba TV po właczeniu Amstrada .. automatycznie zalaczaja AV... przy tych polaczeniach...

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-12-04 14:51:52)

"wszystko się kiedyś kończy......."

104

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

oczywiscie
bo oba przelaczaja sie w av i oba pracuja w rgb, ale zaden nie lapie synca

przechodze na tumiwisizm

105

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Candle, a skąd bierzesz napięcie dla pinu 16 w Scart? Co jest podłączone do pinu 8 w Scart?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

106

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

DUddie do pinu 8 nie ma nic.
Zrobiłem tez to z rezystorkiem i podaniem 5V .. obraz lata tak samo a sygnał z pinu 4 przykładany na pin 20 scarta nie daje różnicy...
Może w TV trzeba by było jakiś element podmienić?

"wszystko się kiedyś kończy......."

107

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Duddie, przerobilem strykerowi amstrada jak nie patrzyl
wszystkie byl sprawdzane z lcd, zreszta ewidentnie widac ze wyswietla mu obraz kolorowy, ale bez synca, wiec coz
do dziela stryju, synca doprowadz do porzadku w muchomorze, oj, unimorze

przechodze na tumiwisizm

108

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Sygnał z pinu 20 idzie na TEA2014A .... moze cos z nim nie tak ?
http://datasheets.pl/T/TEA/TEA2014a.pdf
Albo trzeba miec pilot ? I wtedy właczyc AV .... ? Bo ten co sie teraz włącza " z automatu" z czyms sie "gryzie" ?
Candle ;] czep sie xylinx'a ;] i odwal od unimora ;-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-12-05 17:32:32)

"wszystko się kiedyś kończy......."

109

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Duddie .. w tym drugim TV sa dwa złącza euro jeden ma wyprowadzone RGB drugi nie... tam gdzie jest RGB jest podłączony jeszcze pin 8 "SWITCH    Sygnał przełączający TV/AV/16:9" czyli trzeba by było coś podać na ten pin ? 10-12V ?
W tym "Weekendzie" nie widze na schemacie podłączonego tego pinu... luknę jak to wygląda na płycie....

"wszystko się kiedyś kończy......."

110

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

@stryker: na 8 pin nie musisz nic podawać. spróbuj połączyć pin 16 i 20 w Scart. Czasem to pomaga, ale zwykle amplituda jest za niska. Z całą pewnością musisz coś podać na pin 16, chyba, że któreś ze złącz chodzi na sztywno w RGB. Co jest podane na pin 20? Możesz popróbować, albo SYNC z pinu 4 w DIN, albo LUM z pinu 6. Spróbuj też tak: Pin 6(LUM) do pinu 20, a pin 4(SYNC) do pinu 16. Pomiędzy piny 18 i 16 daj elektrolit 100uF.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

111

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

coś dla strykera w temacie 6128: http://allegro.pl/show_item.php?item=1996633209

112

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

BartoszP - eee toć mam juz stacje  w srodku :-) to jest to samo.
A to nawet oryginalne nie jest .. i blee wygląda :-)
Typek pisze ze to pasuje tylko do schnaidera... mozna wlutowac zlacze na plycie amstrada i tez bedzie chodzic...
A w moim amstadzie i schnaiderze te zlacza byly juz oryginalnie...

"wszystko się kiedyś kończy......."

113

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

stryker: a twoje 'oryginalne' stacje 3'5 z białymi panelami zamontowane w czarnych CPC to normalnie szczyt smaku, elegancji i oryginalności ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

114

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Cicho :-) to było robione na szybkiego ... a zmienić kolor to nie problem...
Za niedługo wyjmę ramkę i przycisk i przemaluje na czarno - i wtedy mi już nie marudź ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

do flpppy 3.5 potrzebujesz rom parados jedyny ktory wykorzystuje gigantyczna pojemnosc dyskietki 720k ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

116

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Duddie napisał/a:
stryker napisał/a:

grzebacze montują sobie dwa układy CRTC 0 i 1 i do tego przełącznik.
Jest gdzies na sieci opis ?

Stryker, to można łatwo zrobić. Nalutowujesz jeden na drugi z wyjątkiem nóżki E (enable) - pin 23 ew. /CS - Chip Select pin 25 i nimi przełączasz układy. Jeśli chcesz użyć /CS, to podciągasz pin rezystorem (np. 4.7k) do +5V w obu układach, podłączasz przełącznik - w środku masa, skrajne piny do pinów /CS - oczywiście jeden do pierwszego układu, drugi - do drugiego.

Zrobiłem tak jak napisałeś ... ale dupa ;] Amstrad nie wstaje :-)
Czemu ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

117

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

Jakby kto spotrzebował układu UM6845R to jest na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2521835385  dodatkowo sa tam tez 2 szt. 4464 :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

118

Odp: Identyfikacja sprzetu innego niż Atari :-)

stryker napisał/a:

ten kabelek co mi zrobiles na euro do amstrada mi nie bangla... w moim Unimor Weekend ;]

się zacytuje.....   
problem sie rozwiązał ;) po zakupie pilota .... ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."