Temat: Stacja C64 do XE/XL

Koledzy, tacy z Was magicy, a nie zrobił jeszcze nikt "przejściówki" stacji C64 na nasze piękne XE/XL? Na Allegro tyle tego tałatajstwa spod znaku Commodore za grosze można kupić, a nasze stacje są jak relikwie - albo trefne, albo niebiańsko drogie...
A może się mylę? Może jest coś takiego i tylko ja jeszcze nieuświadomiony...?

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

2

Odp: Stacja C64 do XE/XL

Przejściówkę można zrobić. Tylko jaki z niej pożytek? Że będziesz mógł zapisywać/odczytywać dyskietki w stacjach Commodore? Bo jeśli myślisz o odczycie zapisie Atarowskich dyskietek (tworzonych w stacjach Atari) w stacji Commodore - zapomnij. Różnice są kolosalne. Stacja Commodore jako jedna z niewielu stosuje kodowanie GCR, podczas gdy w stacjach Atari (i PC) używa się kodowania FM/MFM. To już chyba ciekawiej zrobić klona XF551 czy TOMSa 720.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: Stacja C64 do XE/XL

Ja tam oporu nie stawiam, Commodore zawsze dla mnie jakieś takie z księżyca było, choć z kolegami spędziliśmy przy nim nie jedną nockę...
OK, to kto zrobi klona stacji dla NetSerwera? No kto?

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

4

Odp: Stacja C64 do XE/XL

Jakiej stacji i ile chcesz zapłacić?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: Stacja C64 do XE/XL

Ja chcę stację, po prostu :-)
Dziś przejrzałem Allegro i znalazłem multum stacji do C64, stąd mój post. Denerwujące jest, że co C64 jest 10 stacji po 50 PLN, a do naszych atarynek nie ma, a jak jest to kosztuje 500 PLN... Jakaś masakra...

Ostatnio edytowany przez NetSerwer (2013-12-24 17:48:49)

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

6

Odp: Stacja C64 do XE/XL

Podejrzewam, że sklonowanie będzie kosztować 4x tyle (optymistyczna wersja). Bierz te po 500, taniej nie będzie.

Aha, i popraw swoje wszystkie posty zgodnie z regulaminem. Masz na to 24h.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Stacja C64 do XE/XL

ming - wziął i to w zeszłym tygodniu.

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Stacja C64 do XE/XL

No i DD, QD, 360KB, 720KB. Mi na oryginalnej karince pod MyDOSem udało się sformatować dyskietkę na 980KB (działała z sukcesem).

Sikor umarł...

9

Odp: Stacja C64 do XE/XL

dely napisał/a:

Aha, i popraw swoje wszystkie posty zgodnie z regulaminem. Masz na to 24h.

Hmm... A masz coś szczegòlnego na myśli, bo nie załapałem?

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

10

Odp: Stacja C64 do XE/XL

Zasada nr 8 regulaminu :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

11

Odp: Stacja C64 do XE/XL

dely napisał/a:

Masz na to 24h.

Terrorysta :-)
Poprawiłem, kajam się, już nie będę.
A jak wszystko wypali, to w piątek będę posiadaczem CA2001. Będzie backup do kontrolera stryker'a.

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior