1

Temat: Atari ARTIST / Touch TABLET

No właśnie; czy istnieje dyskowa wersja AtariArtist? Był to soft dołączany w formie carta do tabliczki graficznej, a ten niewiedzieć czemu gryzie się z SDX i nie widzi twardego;

Pytanie 2; czy istnieje inne oprogramowanie obsługujące Tablet. Chodzi jedynie o soft do GFX;

...tak nawiasem mówiąc;- zaje...biste narzędzie dla grafików; szkoda tylko, że tak trudno to dostać.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Pytanie 2; czy istnieje inne oprogramowanie obsługujące Tablet. Chodzi jedynie o soft do GFX

pewnie ze istnieje, ze wspomne tylko to ATARI ARTIST, KOALA MICROILLUSTRATOR, RAMBRANDT, BLAZING PADDLES, PIXEL ARTIST DELUXE... Bylo wiecej, ale w tej chwili nie pamietam...

szkoda tylko, że tak trudno to dostać.

Moze teraz trudno, ale kiedys zalegalo magazyny pewnej firmy i mozna bylo go wygrac w gfx compo na QUAST (albp nawet kupic - byla taka firma z poludnia Polski...).  8)  : :)

A co do samego tabletu - na atari to bardziej zabawka niz powazna rzecz - przede wszystkim jest za... czuly (!).  :oops:   :(

3

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Co do czułości; ja wiem..? Zależy; bo jeśli by odczytać bezpośrednio wartości odczytane z tabletu - to faktycznie haos; jednak pod AtariArtist pracuje się całkiem nieźle; nie wiem, dlaczego piszesz o zabawce... :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

(...)bo jeśli by odczytać bezpośrednio wartości odczytane z tabletu - to faktycznie chaos;

taaaa.... szczytem perwersji byloby granie w gierki przy uzyciu tego Atari Touch Tablet - w sumie da sie, bo niektore gry obsluguja... wioselka (paddles) i w ich zastepstwie mozesz sprobowac w/w gadżetu.  :D

jednak pod AtariArtist pracuje się całkiem nieźle;  :)

a co PIN, robisz sie multimedialny jak BeWu i XRAY???  ;)   Jesli zrobiles cos bardzo fajnego przy pomocy owego tabletu to gratuluje cierpliwosci i opanowania - widocznie mi ich brakowalo...  :lol:

Podtrzymuje moja uwage odnosnie 'zabawki' - zarowno ja i np. Titus/SHADOWS nie za bardzo mielismy dobre zdanie o rysowaniu przy pomocy tego cuda... No coz, to byla chyba 1. generacja tabletow, nie musze chyba dodawac ze obecnie,  na pisi, nawet na takim niewyszukanym sprzecie jak tablet firmy Pentagram, (+jakis fajny soft typu WIZARD BRUSH lub COREL PAINTER) masz o wiele wiekszy luksus tworzenia - ale wiadomo, ze "poczatki sa zwykle trudne" (patrz: Atari Touch Tablet).  :)  :P

5

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

No, na PC komfort tworzenia jest chyba większy w każdym przypadku...
A tabletem jeszcze się nie bawiłem... Mam nadzieję kiedyś...

6

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Tak sobie przypomnialem, ze byl taki ciekawy program graficzny z Niemiec, o nazwie "DIGI PAINT" - dziala chyba w trybie APAC (interlejsowany tryb 256-kolorowy z (szerokimi) pikslami jak w graphics9).
Napisal go V.Eloesser z abbucowskiej (chyba) grupy MAPDA, a na scenie puscilem to kiedys w obieg. Otoz ten prog takze moze wspolpracowac z tabletem, co wiecej, moze dzialac takze z dowolnym, zaprojektowanym przez uzytkownika, urzadzeniem sterujacym - wiadomo, potrzeba odpowiednika przycisku "FIRE" oraz cos do poruszania kursorem.
DIGI PAINT przed samym startem stara sie do tego urzadzenia dopasowac - w momencie, kiedy na ekranie widzisz napis "Press fire button on your input device"...  To taka ciekawostka, ktora wyczytalem kiedys z ktoregos niemieckiego pliku tekstowego o tym progu...  8)

P.S. W wypadku, kiedy ten prog sie zawiesi, pokazuje efektowne Guru Meditation...  :lol:

7

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Kojarzę. Całkiem niezły. Całkiem fajne grafy były w komplecie. Czy on czasem nie był w TBXL?

8

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Tak, z uzyciem TBXL - pamietam, ze sie lekko zdziwilem - sekret odkryl dla mnie Seban. :)  Niestety dyskietka z tym progiem kiedyś schrzaniła mi się - może jest to gdzieś do zassania ???  :rolleyes:

BTW. byla taka fajna strona z (prawie?) wszystkimi programami (grami) na atari - http://www.atari8bit-software.de, ale od jakiegos czasu zniknela - czy ktos wie, co sie z nia stalo ???  :oops:   :cry:

9

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Gdzieś powinienem go mieć. Podaj mi swojego maila, jak znajdę, to podeślę.
Stronkę faktycznie wcięło. Niedawno jeszcze była, nie zdążyłem zassać wszystkiego...

10

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Wlasnie robie porzadki w dyskach ... i mam pare fajnych progzow znalezionych ... jakis czeski painter interlejsowy, jakies zmodyfikowane blazing paddles, siakis Maestro (?)
i jakies inne ... jak zgram na grzyba to podesle co i jak niech ktos do bazy dorzuci - ja sie nie znam na grafice i nie moge opisac tych programow.

11

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Hehhhehe;- multimedialny.. .. hehehe;- swoje grafy zachowam dla siebie;- w przeciwnym razie mógłbym zostać oskarżony o naruszanie praw człowieka ...  :D  :D ;- JRG;- poprosze ten sofcik na EMIL.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Więc tak:

* ATARI ARTIST - działa poprawnie, tyle że bez IDE, +inne drobne niedogodności - więc odpada
* KOALA MICROILLUSTRATOR - nie działa prawidłowo - tablet ruch prawo, lewo - OK, odwrotnie działaja kierunki góra dół - więc program taki nadaje się do niczego
* RAMBRANDT - nie działa; kierunki prawo, lewo można uzyskać poprzez naciśnięcie przycisków w TBL;- a nie o to przecież chodzi.
* BLAZING PADDLES - tez nie współpracuje prawidłowo - odpada
* PIXEL ARTIST DELUXE... - nie testowałem, bo nie mam. Jeśli ktoś wie gdzie to można znaleść to poproszę o wskazanie lnk, lub priva. Chętnie przetestuje.

wykluczam tu uszkodzenie tabletu; gdyż ten pracuje poprawnie z softem fabrycznie doń dołączonym. wykluczam tu też błędne ustawienie przy pozostałych programach - wierzcie mi próbowałem wszystkiego. ..  :D  :D

Pomocy...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

* KOALA MICROILLUSTRATOR - nie działa prawidłowo -

podobno ten prog byl zle scrackowany i niektore opcje nie dzialaja dobrze, np. praca pod ZOOM'em i mozliwe, ze to co piszesz tez...

* RAMBRANDT - nie działa; kierunki prawo, lewo można uzyskać poprzez naciśnięcie przycisków w TBL;- a nie o to przecież chodzi

8O  Z tego co pamietam kiedys, prog zachowywal sie calkiem dobrze...
Niektore przyciski z tabletu dubluja funkcje piorka czy czegos w programie, ale dziwne zeby cos takiego sie dzialo...  :rolleyes:

* BLAZING PADDLES - tez nie współpracuje prawidłowo

hmmm... Moze nie dysponujesz oryginalem (lub chociaz poprawna wersja "ewaluacyjną"?  ;)   :lol:

* PIXEL ARTIST DELUXE... - nie testowałem, bo nie mam.

PIN, niech i GOOGLE zostanie Twoim przyjacielem.  :P  Zajrzyj tutaj.  :)   8)

Z tego co wiem, bylo kilka roznych modeli tabletow do Atari (nie tylko Atari Touch Tablet), wiec prawdopodobnie czesc klopotow wynika z innych sterownikow w programach....  :oops:

14

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Wielkie THX;- niebawem testy...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

1. Były dwa tablety do Atari: Atari Touch Tablet i Koala Touchpad.
2. Koala Mikro... owszem - był źle skrakowany. Ale chyba mam sprawną wersję.

16

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Ja mam ten pierwszy;- i WYDAJE mi się, że sam dla siebie stanowił jedyny standart... :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

PIXEL ARTIST DELUXE róló. Działa, tyle że zastanawiam się nad faktem, że po odpaleniu opcji z pędzlami, kolorami i tymi wzorkami nie mam dostępu do dolnej krawędzi ekranu. Lecz to jest podejżewam kwestią tabletu. Czy można bezpiecznie pokręcić tymi dwoma potencjometrami wewnątrz tego ustrojstwa? Może to coś zmieni...

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

a pamieta ktos cudo gdanskich programistów pod nazwą Plama 256?
moze to zmusic do dzialania jakos? chyba mam zrodelka do tego programu,bo kiedys kupowalem stacje od jednego ze współtwórców.

gep/lamers^dial

19

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

Plama 256 r0l0, /me uzywac, /me chwalic

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

PIXEL ARTIST DELUXE róló. Działa, tyle że zastanawiam się nad faktem, że po odpaleniu opcji z pędzlami, kolorami i tymi wzorkami nie mam dostępu do dolnej krawędzi ekranu. Lecz to jest podejżewam kwestią tabletu.

no to fajnie, ze chociaz jeszcze jeden prog z listy zapasil... :)
Wszystko powinno dzialac, tak przy okazji w tym progu jest gdzies ukryty przelacznik  rodzaju tabletu (KOALA/ATARI), wiec sprawdz co i jak, wczytaj sie tez w manuala, itp.  8)

Czy można bezpiecznie pokręcić tymi dwoma potencjometrami wewnątrz tego ustrojstwa? Może to coś zmieni...

nigdy tego nie robilem.... wiec eksperymentuj na wlasna odpowiedzialnosc...  :rolleyes:

21

Odp: Atari ARTIST / Touch TABLET

potencjometry służą do kalibracji, po części pomogło. A przełączanie Koala/Atari już sprawdziłem. Manual, też jest mi znany. Thx DRC!!!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info