51

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

@Pin będę zobowiązany i już rezerwuje walutę na % jak jakiś zlot w południowej Polsce będzie w lecie.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

52

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

Jakieś przecieki kiedy możemy mniej więcej spodziewać się SDX 4.47?

Pin, jak wygląda sprawa prędkości odczytu z partycji FAT16, w stosunku do natywnych Sparty?

Ostatnio edytowany przez grzybson (2013-12-22 15:20:42)

grzybson/SSG^NG

53

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

yes, SDX 4.47 :)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

54

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

grzybson napisz do draco lub truba i popros o wersje "testową"

"wszystko się kiedyś kończy......."

55

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

@Grzybson:

Odczyt z fata jest tak samo szybki, jak z natywnego formatu 512B z HDD. Czyli w przypadku edytora 80 znaków poprzez vbxe (antic off), to wychodzi tak około 90 kilobajtów / s.... no i teraz kopiowanie danych z grzyba staje się przyjemnością ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

56

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

To na takiej partycji FATowskiej można sporo sampelków długich sampli zmieścić ;)

grzybson/SSG^NG

57

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

Można, jednakże sprawdzę to dopiero jak będę miał U1MB. Sterownik SIDE2.SYS + FATFS_L.SYS zbyt bardzo razem podnoszą memlo.

Ok - odzyskałem sprawność urządzenia po fizycznym przefleszowaniu kości w programatorze ;)- Może przed końcem roku uda się uczynić jakiś tutorial z dołączonym softem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

58

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

Jeszcze raz dziękuję Pin za pomoc w temacie :)

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

59

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

http://www.atari.org.pl/forum/img/avatars/3078.jpg - sOnar, dlaczego masz avatara związanego z III rzeszą?

Sikor umarł...

60

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

sorry. bad idea. poprawiono ;)

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

61

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

.. potrzeba mi jeszcze SDX 4.47b z SIDE2.SYS na CAR:, lub pełnowymiarowy Imager bez limitu ;) ...

Właśnie bawię się funkcją MERGE dla CONFIG.SYS i wychodzi na to, że powinno się udać uzyskać stan w którym nawet bez u1mb odpalimy z gołego SIDE boot selector z konfigami fizycznie zapisanymi na partycji startowej side. Wynika to z ostatniego większego akapitu instrukcji do SpartadosX (strona 257, drugi akapit od dołu). Przynajmniej ja to tak rozumiem:

Manual napisał/a:

If no file name is given (MERGE without a parameter), SDX config selector
is invoked to let you choose from multiple CFG files stored in
SPARTA.DOS directory (see the manual for details). Note that in case
of OS-compliant boot drive, the config selector is shown regardless of
MERGE command.


-------------------------------------------------------------------------

... ALE NUMER :)

Udało się z gołego SIDE2 bez ULTIMATE 1MB odpalić CONFIG SELECTOR!

Jak?

Oto sposób:
1. odpalamy Imagera do romu sparty (spartadosx.com), edytujemy CONFIG.SYS, by wyglądał np. tak:

USE BANKED $6F
DEVICE ENV
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO
DEVICE SIDE2
SET PROMPT=$L$P>
MERGE

2. ... i teraz mając kartę podzieloną na partycje, oraz po formatowaniu wszystkiego w FDISK wskazujemy partycję BOOT (literką B :D ).

3. Na partycji oznaczonej jako Boot zakładamy katalog SPARTA.DOS

3. Do tego katalogu zapisujemy pliki z rozszerzeniem CFG, które są przedłużeniem konfigu z romu (CAR:) na SIDE. Mamy wówczas możliwość posiadania wielu konfigów bez potrzeby fleszowania modułu, czy startowania konfiguracji z innych nośników w momencie, gdy w systemie nie mamy Ultimate.

... czyli Merge działa ;) .. a bez wskazania pliku do kontynuacji odczytu konfigu po prostu szuka na boot-disk katalogu SPARTA.DOS .. a w nim konfigów ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-12-29 19:05:21)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

62

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

... no i odpalilem rapidusa na 14mhz i 65c816, radosc trwala 2 dni. No i Side wyrzygalo mi w porywach do 300kB/s. No i zepsulem karte chyba ;)-

EDIT:

Naprawiłem, działa :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-01-04 14:59:56)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

63

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

Jarkeczek napisał/a:

@Pin dzięki za uwagi, niestety na razie nie mogłem/nie umiałem skorzystać z nich. Na czym poległem? Podejrzewam że nie zaktualizowałem sparty w Side (raczej na pewno bo nie umiem tego zrobić) fdiska ściągnąłem z AA ale jak go odpalam poprzez loadera to widzę tylko śmieci graficzne na ekranie (chyba coś tam działa bo jak naciskam klawisze to śmieci zmieniają wygląd). Podejrzewam że sam Fdisk nie wystarczy, a całej Sparty .47 nie znalazłem. U mnie w Side jest .46.

SDX 4.46 ma w Toolsach dostępnych na sdx.atari8.info sterownik FATFS.SYS, który działa bardzo fajnie od bardzo dawna. Tu jest na żywym przykładzie. Mam kartę 128MB podzieloną między side loader (fat32) Spartę i FATFS. 16MB na fat16 w zupełności wystarcza.

64

Odp: Zielono mi czyli CONFIG.SYS na SIDE2

Od pewnego czasu przestawia mi się zegar i data na side. W U1MB działa dobrze czy to wina baterii czy zegary z Side i U1MB się zakłócają?

-----------------------------
Dziś właczyłem side w trybie sdx, i mam komunikat clock reset, i oczywiście godzina jest wyzerowana oraz data.
sądzę że to jednak bateria.

Ostatnio edytowany przez secon (2014-02-23 10:46:53)