1

Temat: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Witam :)
Poszukuję gier na małe atari w formacie mp3. Zchetałem już te z TPP ale nie ma tam ich za dużo.
Z przykrością stwierdzam, że linki na stronie http://cas-archive.pigwa.net/cas4.htm nie działają!
Może znacie jakieś inne stronki gdzie mógłbym coś takiego znaleźć?

Pozdrawiam
Pietrek

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

2

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Linki prowadzą do katalogu strykera na pigwie, a ostatnio chyba była mała reorganizacja - sprawdźtutja:

ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/CASarchive/

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź ;) Wszystko znalazłem ... ale pojawił mi się inny problem tj. progam CAS2WAV nie działa z win7 64bit. Tryby zgodności nie pomagają, czy zna ktoś jakiś patent na to czy szukać jakiegoś kompa np. z Win XP?

Szacun :)

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

4

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Ale jest źródełko, może wystarczy przekompilować?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

no tak, ale jak? bo CAS2WAV nie działa pod win7 64bit :(

Ostatnio edytowany przez Fintik (2014-05-07 15:38:25)

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

6

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

No jest jego źródło w C - trzeba skompilować pod 64-bit i pójdzie. Zresztą ktoś już to zrobił oto pakiecik, działa :)

http://atarionline.pl/forum/comments.ph … amp;page=1 - link w pierwszym poście :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Użyj tego http://a8cas.sourceforge.net/ oraz tego http://www.arus.net.pl/FUJI/a8cas-util/

CAS2WAV jest przestarzały, a A8CAS obsługuje rozszerzenia formatu .cas, wprowadzone przez autorów obu pakietów narzędzi. Z pierwszego linku użyj a8cas-convert.exe, który pozwoli ci na konwersję między formatami, np. a8cas-convert plik.cas plik.wav --format=s (przerobienie zadanego pliku na dźwięk w formacie .wav). Taki .wav możesz przerobić na .mp3 czymkolwiek. :)

Ostatnio edytowany przez voy (2014-05-07 16:45:54)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Wielkie dzięki za pomoc udało się sposobem podanym przez wieczora, drugi wypróbuje. Tak czy inaczej zabawa przednia N8 podpięte do magnetofonu i jechane :) Spy vs SPy 17 minut wgrywania :)

Pozdrawiam :)

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

9

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

http://www.atari.org.pl/tape_preservation_project

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

pisałem o TPP w pierwszym poście, ale dzięki za dobre chęci ;)

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

11

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Witam,

czy ktoś z was posiada gry już przerobione z formatu cas na mp3??? Bawię się tym teraz (konwersja z cas na wav, a potem mp3.Używam archiwum z linku powyżej, ale nie wszystko niestety działa jak powinno. Np. kultowe Bruce lee, czy World Karate Championship, czy International Karate się nie wgrywają.

12

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

Też mam problem z tymi tytułami, myślałem, że przy mp3 nie będzie takich niespodzianek a tu proszę. Mam sprawne wersje w formatach atr oraz xex ale nie wiem jak je przerobić do cas/wav.

ATARI 800XE, XF 551 DISK DRIVE, 3 x Quick Shot, Dos własnej produkcji z muzyką robioną na CHAOS MUSIC COMPOSER by L.K. AVALON - Tak było kiedyś ... Teraz ATARI800WIN 4.0 ... I UWAGA MAM JUŻ 800XE i 65XE, 130XE, XC 12 z KSO Turbo, CA 12, zasilacz oraz kabel AV :P ostatnio doszło 1040STe :D

13

Odp: Gry na małe ATARI w MP3 - 2014

A loadery (na przykład wykrzyknik) są dograne z przodu? Druga rzecz - jaki stopień kompresji MP3 dajecie? Bo przypominam, że jest to format kompresji stratnej...

Sikor umarł...