26

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

A mnie gościu vw_bully przekręcił, wylicytowałem popeje na atari i zapłaciłem.
A teraz czekam na książkę miesiąc czasu zakupionej i zapłaconej w firmie na allegro.

27

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

@ratai, załóż spór na alledrogo. Mocno to motywuje nieuczciwych... Choć samo alledrogoto dla mnie teraz syf jak mało - prowizje mają z kosmosu...

Sikor umarł...

28

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

To jak już temat się rozwija, to ja dodam kolesia z allegro o nicku t...ol (kropki to brakujące literki z jego nicka). Uwielbia kupować cartridge do C64, a ja kilka sprzedałem na alle no i on się połasił na 2 z nich. Na wpłatę czekałem ponad tydzień. Logował się regularnie codziennie na allegr, pewnie cartów szukał, a na moje maile ponaglające nie odpowiadał. Napisałem do alle o zwrot prowizji, z zamiarem, że to go zmotywuje. No i zadziałało, od razu wpłata poszła. U mnie czarna lista. Inni mieli z nim podobne przejścia. Zły jestem na siebie, że boję się wystawiać negatywy, a ewidentnie na to zasługuje.

29

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Ja tylko słowo w obronie Myretroworlda. Sam nie jeden raz kupowałem różne sprzęty z tego źródła i z początku miałem nieco duszę na ramieniu, ale zawsze towar docierał IDEALNIE taki, jak uzgodniliśmy.  Kontakt mailowy też był ok, nie natychmiastowy, ale odpowiedź się prędzej czy później pojawiała.

Fakt, żę trzeba się trochę naczekać, ale wiedząc o tym już przy kolejnym razie nie spinałem się z niepokoju.
Po prostu w tym przypadku trzeba trochę cierpliwości, graty jadą z daleka, logistyka skomplikowana. Życie.

30

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Ale prawie dwa miesiące czekałeś? To po co w sumie są przesyłki ekspresowe, priorytety. Wiem, ze parę osób po mnie pojechało w innym dziale, ale w handlu są pewne niezmienne zasady: sprzedający chce jak najwięcej za towar, kupujący jak najmniej chce zapłacić. Ale jedno jest wspólne dla obu stron: szybka wpłata i szybka dostawa towaru. Ciekawe, czy myretroworld tak cierpliwie czekałby na pieniądze.
Zgadza się, myretroworld w końcu odpisze na maila, potrafi człowieka uspokoić i przekonać, że wszystko się dobrze skończy :) ale powinno być tak jak wyżej: szybka wpłata i szybka dostawa.

31

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

http://www.amibay.com/showthread.php?52 … ari-ST-STE
http://www.amibay.com/showthread.php?52 … are-cables
http://www.amibay.com/showthread.php?52 … -STE-PACK)
http://www.amibay.com/showthread.php?51 … 1-04-1-06)

http://www.amibay.com/member.php?7047-myretroworld

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

32

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Dwa aż miesiące to nie, ale z miesiąc, półtora mogło być. Wysyłający musi zebrać większą pulę sprzętu, by wywalić to w rozsadnych kosztach do Polski (i w jednym rzucie) i tu dalej rozrzucać już po odbiorcach końcowych.

A ceny dostawy też ma raczej niskie.
Moze ostatnio robi za duzo na raz dealow i się juz nie wyrabia - nie wiem, ja w kazdym razie zawsze dostałem co miało być.
Mam nadzieje, ze nadal tak bedzie.

33

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

A taki jeden, swego czasu kupił ode mnie kabelek SIO i nawet rzekomo wpłacił pieniądze, na które naiwnie czekałem chyba z 2 tyg. zanim pojawią się na koncie i się nie pojawiły. Jest zacnym tutejszym forumowiczem i nie mam do Niego pretensji, tylko przesyłam pozdrowienia (jeśli przeczyta ten tekst) :)
A tak BTW, myretroworld odpisał mi na maila z informacją, ze mój amstrad w drodze. "Idzie" już tydzień, chyba kurier furmanką go wiezie :)

34

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Co sie dziwisz, bylo goraco caly tydzien, kierowca zaslabl i najal chlopa z chabeta, chce wywiazac sie z dostarczania przesylek za wszelka cene :)

35

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Kurcze, aby przed burzą się wyrobił, bo jeśli jedzie furmanką-kabrioletem, to cienko to widzę.

36

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Kurcze, aby przed burzą się wyrobił, bo jeśli jedzie furmanką-kabrioletem, to cienko to widzę.

37

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

ravenax28 napisał/a:

Zgadza się, myretroworld w końcu odpisze na maila, potrafi człowieka uspokoić i przekonać, że wszystko się dobrze skończy :) ale powinno być tak jak wyżej: szybka wpłata i szybka dostawa.

Może nie express, ale nie miałem problemów przyznam i kontakt jest dobry ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

38

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Pin napisał/a:

.... express, ale nie miałem problemów przyznam i kontakt jest dobry

Potwierdzam,
problemów nie było,
co obiecał,
to dosłał.

39

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

na Amibay kilku kupujacych tez juz napisalo ze czekaja i nic... :( szkoda bo tylko zle imie sobie i innym Polakom wystawia.

40

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

To ja, żeby załagodzić troszkę temat, który sam zacząłem: idzie do mnie paczka z samego UK. Zobaczymy...

41

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

Dzisiaj, dokładnie 2 miesiące po zakupie na allegro, doszedł do mnie Amstrad z modulatorem. W ramach rekompensaty za długie czekanie myretroworld dorzucił mi chyba z 30 kaset i joya. Paczka przyszła z UK, komputer i cała reszta w stanie nienagannym, wszystko starannie zapakowane. W sumie jestem zadowolony, no ale co się naczekałem i nadenerwowałem to moje. Tak więc tytuł wątku do edycji- powinno być bez "nieuczciwy?", no i ostatecznie bez "niesolidny", bo kolega się wywiązał z umowy. Tylko te dwa miesiące...

42

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

no ale już było wyjąśniane dlaczego, co i jak:) dlatego też tak długo tym razem...

normalnie to w 7-14 dniach się wszystko mieści...

43

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

cytat z amibay:

About Myretroworld, I have received an email from his wife. She says he has been (and still is) very sick. At hospitals abroad. I hope he will recover soon. She is trying to finish his unfinished transactions (that was she told me).

generalnie mam to w d... ale mam alergie ...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

44

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

no i tak jest... więcej mnie nie ma jak jestem... wszystko załatwia kobieta:) zdecydowana większość rzeczy rozesłana i dostarczona na miejsce - co dotyczy również sprzętu z tego wątku o czym ktoś miał poinformować ale mu się zapomniało...

i to tyle...

45

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

myretroworld napisał/a:

no i tak jest... więcej mnie nie ma jak jestem... wszystko załatwia kobieta:) zdecydowana większość rzeczy rozesłana i dostarczona na miejsce - co dotyczy również sprzętu z tego wątku o czym ktoś miał poinformować ale mu się zapomniało...

i to tyle...

Przecież napisałem, że wszystko dotarło.

46

Odp: Niesolidny (nieuczciwy?) sprzedawca z allegro

A teraz ktoś sprzedaje na alle kilka spectrumów. Niektóre są testowane z divide, a pozostałe nietestowane, bo niby divide się popsiuło :) W jednym testowany port joya, a w drugim już nie :)

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2014-06-12 22:13:28)