1

Temat: 2 sio2pc pod 1 PC

hmm tak wlasnie sie zastanawiam, czy byloby mozliwe podlaczyc 2 sio2pc pod 1 komputer ??  tzn podlaczyc by sie dalo, tylko czy jakis program typu APE to obsluzy ??  chyba nie.

Moze podjalby sie ktos takiego projektu ?? 
tak sobie mysle dalej,  czy nie byloby mozliwe napisac takiego proga coby byla tez taka opcja, ze 1 plik atr jest współdzielony via internet przez 2 lub wiecej osob, za pomoca takiego programu ??

np pisze muzaka razem z bewu, ja w wawie od w poznaniu i obaj mamy sio2pc i pracujemy na tym samym pliku atr ??   gdy ja cos zapisze on moze juz to odcczytac i viceversa..

czy to pomysl  wykonalny ??   czy moze glupi ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

2

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

Pomysl sam w sobie fajny, ale musialby powstac nowy prog do tego.

3

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

Przejsciowym rozwiazaniem moglo by byc, przechowywanie pliku na jakims FTP, i podmontowanie go w piecu jako lokalny dysk (cos jak mapowanie lokalnych napedow, pewnie jakies rozwiazanie sie znajdzie). Kazdy by mogl w miare szybko go odczytac i zapisac.

ślamk!

4

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

Z tym, ze nie wiem czy APE pozwoli zamontować taki plik na drugim kompie.

5

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

a z 2ma sio2pc ??  bo skladam sobie druga atarke, i bede kombinowal z graniem life.  nie mam jednak zadnej stacji ani twardziela.  wiec.. pecet by mi za nia robil. 2 pecety ??  glupota, a pod jeden sie nie daloby ?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

6

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

Moze w tym wypadku zastosowac dwa rozne programy. Np. dla jednej Atarki APE, a dla drugiej Atari 810.

7

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

mialem kiedys pomysl, zeby pisac muze we dwoch na emulu pod Kailerą

All I hear is the sound of me falling on the ground

8

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

Np. dla jednej Atarki APE, a dla drugiej Atari 810.

ZCTW to oba te programy korzystaja z pliku w sposob wylaczny wiec po zapisaniu kazdy z was musialby "odmontowac" ten plik bo drugiej osobie pokazalby sie komunikat ze plik nie jest dostepny :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

Co do wspoldzielenia ATRa via internet, to nie jest to taka prosta sprawa. Same wspoldzielenie to pikus. Chociazby napisac prosty programik p2p ktory rozsylalby zmiany do wszystkich osob z ktorymi jest polaczony. Gozej gdy wdarlyby sie konflikty, gdy dwoch modyfikowaloby ten sam fragment. i co wtedy? Ktory jes wazniejszy?
Proponuje skorzystac z systemow kontroli wersji uzywanych przez programistow. Np. taki CVS, czy nowszy SVN. U jednego stal by serwer i wszyscy by pobierali aktualna wersje z serwera (update) i po wprowadzeniu zmian odsylali ja (commit). Serwer sam sprawdza, czy nie nastepuja konflikty i infermuje o tym osobe commitujaca. Dodatkowo bylby dostep do wszystkich poprzednich wersji! Nie bylo by problemow z odzyskaniem starszej.
Wada mysle jest taka, ze ten system nadaje sie do przetwarzania plikow tekstowych i informacja ze tu a tu jest konflik, bo dajmynato BEWU zmodyfikowal przed chwila ten pattern podczas gdy Ty chcesz go nadpisac swoja wersja jest malo czytelna gdy mamy do czynienia z plikiem binarnym. Moooze gdyby opracowac czytelny dla czlowieka format muzyczek, to bylo by wtedy mozliwe, ale mysle, ze wkraczam juz zbyt gleboko w sfere fantazji :P (Chyba ze komus bardzo by zalezalo, to cos takiego jest koniec koncem wykonalne)

10

Odp: 2 sio2pc pod 1 PC

ZCTW to oba te programy korzystaja z pliku w sposob wylaczny wiec po zapisaniu kazdy z was musialby "odmontowac" ten plik bo drugiej osobie pokazalby sie komunikat ze plik nie jest dostepny :(

Chyba nie zlapales o co chodzi.  W tym wypadku i mi i X-Ray'owi chodzilo o odpalenie 2 SIO2PC na jednym grzybie. I dlatego zaproponowalem dwa rozne programy, ktore by pracowaly na dwoch roznych ATRach.