Temat: NeoTracker - pytanko o sample

Jaki format sampli stosuje NeoTracker ????

2

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

Bodajże *.NSF. Ale można mu wczytać normalnego *.MOD-a i zapisać sample w ten sposób - jak? Klawisz <HELP> Twoim przyjacielem.

Konduuuktor też, Konduuuktor też... :D :D :D

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

No to akurat odkryłem bez pomocy przyjaciela HELPa (na Ctrl+S jest chyba już jakaś euro albo światowa norma :) ) Ale mnie chodzi o import z zewnątrz (nie z modułu). Czy wystarczy zapisać jako *.raw ,*.wav albo inny *.iff i zmienić na *.nsf czy raczej to jest jakiś specyficzny Neo format ?

4

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

Któregoś dnia dostałem od Epi'ego konwerterek -  z *.wav (8-bitowych) na *.nsf. Mam go jeszcze na skrzynce, więc rzuć kawałek maila (tu albo na priva) to go podeślę. Chyba. że sam autor zrobi to szybciej... :)

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

OK. Masz mojego maila (wreszcie go włączyłem żeby był widoczny, małe niedopatrzenie). Możesz wysyłać. Z góry dzięki !

6

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

Poszło na maila! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

Thnx !

8

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

...hehehe;- to widze, że ktoś wreszcie zaczyna bawić się NEO...;- ktoś nawet zrobił moda na 6502... :D  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

Właśnie zrobiłem kilka konwersji za pomocą NSF2WAV :). Narazie gram przez pokeye, ale i tak jest extra ! Nigdy bym nie przypuszczał że będę robić modki na Atarcu :) Swoją drogą mój pierwszy tracker na heblu (Scream tracker 2) wyglądał 2x gorzej a brzmienie (przez speakera) jeszcze gorsze :) (w dodatku mono a tu jest stereo).

10

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

Przygotuj odpowiednio sample na grzybie; obetnij frq powyżej 12khZ;- będzie mniej rzęzić;

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

11

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

Ja sample na heblu skonwertowałem na 8 kHz, raczej wtedy frq > 12 kHz nie będzie słyszalne. Ale to jest mała loteria bo sample o podobnym brzmieniu (np. forteklapa) się różnią - jeden strasznie zgrzyta i trzeszczy (jak ze starego longa :) ) a drugi brzmi dobrze. A obydwa są poddane  tej samej obróbce. Może se zrobie covoxa (chyba brzmi lepiej ? a może nie warto ?)

12

Odp: NeoTracker - pytanko o sample

można jeszcze ładować .smp spod madteamowskiego protrackera. niebawem będzie dostępna wersja z odczytem .wav
a już zaczynam myśleć nad pewną niespodzianką... :-)
tia... offtopic rządzi. :-) ciekawe czyja to robota...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.