Temat: Chosneck - reaktywacja

Bracia i SIOSTRY!

Po bardzo dluuuugiej przerwie wracamy do zycia....z nowym numerem Czosnka. Mozna go pobrac ze strony www.dhs.nu lub z naszej :)
msb.neostrada.pl ale juz z gory uprzedzam ze serwer neostrada dziala tak jak mu sie zachce i downloading moze potrwac 2 minuty albo 2 godziny...niech zyje TepSIAmać....!!!

koniec donoszenia :)

Odp: Chosneck - reaktywacja

Wreszcie :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Chosneck - reaktywacja

Taaaak Trzymać!!!

Sikor umarł...

4

Odp: Chosneck - reaktywacja

Czemu Falcony są takie drogie lub/i ich nie ma... :/

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Chosneck - reaktywacja

Składanie ostatniego numeru Chosneck'a to był horror... wszystko zaczęło się sypać, ciągle albo czegoś brakowało albo coś się syfiło z kodem... ale udało się, qr*a mać UDAŁO SIĘ!  :D  :D  :D

W każdym Chosneck'u staram się zamieszczać trochę stuffu o małej atarce, w ostatnim numerze znajdują się m.in.:

- wywiad z Animkomials'ami, Lewisem, MacGyver'em
- sporo news'ów ze światka małej atarki
- krótki opis Atarynki + advert

...

mag chodzi jedynie na flaszkach z 14mb RAM'u. kto nie ma tego kompa - niech żałuje, hehe.

pozdrrr.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

6

Odp: Chosneck - reaktywacja

Składanie ostatniego numeru Chosneck'a to był horror... wszystko zaczęło się sypać, ciągle albo czegoś brakowało albo coś się syfiło z kodem...

Grey! ale ty lubisz brudy nasze prac na roznych forach:)

Sq.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Chosneck - reaktywacja

Heh Grey to "brudny maniak" sklada taki sliczny magazyn dla 1% atarowcow w Polsce. Ehhh... gdyby tak Falcony byly tansze, lub żony bardziej wyrozumiale, to moze bym nalezal do tego 1%...

bzzzz...bzzzzz..... o wgrało się !!!!

8

Odp: Chosneck - reaktywacja

Sqward: Sorki stary, ale wiesz jak to było  ;) Razem z Marcinem mieliśmy zajebi*tą zabawę z urokami shellowymi  :lol: flaszkę i tak trzeba bootować z ALTem bo coś się sypie czasami przy wychodzeniu z artkuff (out of memory?). Anyway mag się ludkom podoba  :D 

Hospes, tylko nie brudny, dobraaaaaaaaa?! ;) No niekoniecznie dla jednego 1%, chyba że weźmiemy pod uwagę że ten 1% rozumie język angielski ;) BTW Chosneck'a - goście z Alive mag'a rozdawali atarowskie "oscary" i nieskromnie dodam że Chosneck został zinem roq  :lol:  (może dlatego że ukazuje się co rok, hehe...).
Korzystając z okazji dzięki serdeczne za gościnę! Buziole dla Oleńki  ;)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

9

Odp: Chosneck - reaktywacja

Hospes: nie pij tyle, zbierzesz 700 PLN i kupisz sobie Falcona ;)

10

Odp: Chosneck - reaktywacja

A moze jakas wersja online html (jak ucf czy jak to sie nazywa) albo moze pdf? Reszta ludkow chetnie by sobie poczytala :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Chosneck - reaktywacja

dely: nie wiem czy cos takiego powstanie jak chosneck w html (marne szanse)...w ostatecznosci kazdy moze sobie sciagnac maga i rozpakowac archiwum zeby wydobyc artki... A o pdf'ie juz wczesniej wspominalem i nawet mialem juz przygotowany czesciowo sklad ale...zformatowalem przez przypadek nie ta partycje co trzeba i caly demoscenowy stuff szlag trafil.
Ale nadal mam wielka ochote zrobic to w formie pdf'a i nawet zrobic limitowana ilosc jako paper mag...pokaze wam jak powinno sie robic gazetki :)))
ale prawdopodobnie beda to wybrane artki bo jest tego od groma i nie mam czasu nad tym tak dlugo siedziec tym bardziej ze jeszcze stronka jest nieskonczona...jak widac zreszta. skoncze stronke to pomyslimy...do tego Grey namawia mnie do udzialu w nastepnym magu...sam nie wiem co robic :)

12

Odp: Chosneck - reaktywacja

moonie: heh, dostaję mail'e od ludkuff że Chosneck jest zajebi*ty etc, więc moja motywacja co do kontynuowania maga szybko się odradza  :D mam już nawet pomysł jak mógłby wyglądać następny numer Chosneck'a, nie wiem tylko czy możemy liczyć na Mariusza co do kwestii nowego (albo mocno poprawionego) shella...  :?

respect :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

13

Odp: Chosneck - reaktywacja

no grey;tak trzymaj,moze maly supporcik do numeru nastepnego?

gep/lamers^dial

14

Odp: Chosneck - reaktywacja

.w ostatecznosci kazdy moze sobie sciagnac maga i rozpakowac archiwum zeby wydobyc artki...

No wlasnie nie bardzo.
Archiwum CHOS_2ND.ZIP zawiera DATAS.ZIP.
Tam znajduja sie arty i reszta (mody, palety itp)

No i super - tylko ze wszystkie pliki w tym zipie sa jeszcze czyms dodatkowo
spakowane. file(1) pokazuje ze to 'data' - czyli nierozpoznal formatu.
Pod Win* tez nie idzie niczym tego rozpakowac. W plikach jak byk stoi
LZW Stream .. probowalem perlem, deflaterem, wszystkim ... nie idzie.
Jakis hint? Sqward czym to spakowales ? :)

15

Odp: Chosneck - reaktywacja

Mikey: widzę, że interesujesz się sceną na Flaszce - bardzo mnie to cieszy  :D mam nadzieję, że kiedyś coś się z tego "urodzi"  :D 

pozdrafka stary :)

p.s. co do przeglądania artkuff z Chosneck'a posłałem Ci notkę na mail'a...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

16

Odp: Chosneck - reaktywacja

Proponuje opis jak dobrac sie do tekstow dac tutaj, bo przyda sie to pewnie jeszcze kilku osobom.

17

Odp: Chosneck - reaktywacja

lewis: hmm, jak ja nie lubię jak ktoś w czymś zaczyna dłubać... (...).... stary, wystarczy wejść w datas.zip i przeglądać pliki z rozszerzeniem *.SCR w notatniku pod winshitem :) sam robiłem te scripty więc wiem co mówię, hehe...

pozdrrr...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

18

Odp: Chosneck - reaktywacja

Ja tam nie musze grzebac, bo se moge to na Falconie obejrzec. Ale dla potomnych.... ;)

19

Odp: Chosneck - reaktywacja

lewis: qr*a, zapomniałem ;) a masz 14mb RAMu? :) i podoba Ci się mag? może jakiś mały supporcik do numeru następnego? :)

lejtaz...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

20

Odp: Chosneck - reaktywacja

Chyba juz zapomnialem jak sie falcona obsluguje ;) [zart]

A powaznie - sciagnalem zzipowany plik, rozpakowalem go i splitter-em probowalem polaczyc - powstal jeden duzy plik o dlugosci ok. 7 MB.. nie ruszal jako .PRG nie ruszal jako archiwum .ZIP czy .LZH - co z tym dalej zrobic ? Uszkodzenie samego pliku raczej odpada - skoro pierwotnie dal sie bezblednie odzip-owac ? Stawiam albo na uszkodzenie samego SPLITTER-a, albo na to, ze robie cos nie tak ;) Jakies sugestie ?

21

Odp: Chosneck - reaktywacja

Grey: jeszcze nie ogladalem tego. Ale jak obejrze to powiem co mysle o tym ;)

22

Odp: Chosneck - reaktywacja

yo mac! stary, nie zapominaj że są dwa splittery na atarkę...  "split_it" i "splitter"... ja podzieliłem to split it'em... wszystkim archiv chodzi!

lewis: okie stary! w końcu jest tam wywiad z Tobą, no i z "Makiem"! :)

3majta się i dajcie life-sign jak jush to odpalicie na swoich flaszkach...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

23

Odp: Chosneck - reaktywacja

grey: juz OK. odpakowalem - zaspany chyba mocno bylem - pliki *.scr sa niespakowane istotnie :)
Nie wiem czemu myslalem ze arty to pliki *.raw :)

Pozdro

24

Odp: Chosneck - reaktywacja

Yo :!:

zapodaję Wam linki do intr z ostatniego numeru Chosneck'a (format
mpeg!):

http://scene.org/file.php?file=/demos/g … p;fileinfo

http://scene.org/file.php?file=/demos/g … p;fileinfo

have fun :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

25

Odp: Chosneck - reaktywacja

mikey says:   grey: juz OK. odpakowalem - zaspany chyba mocno bylem - pliki *.scr sa niespakowane istotnie :)
Nie wiem czemu myslalem ze arty to pliki *.raw :)

jak to było w pewnym demie Lamersów: ...kto pyta wielbłądzi......
to bedzie co czytać...

gep/lamers^dial