3,801

Odp: Ciekawostki na aukcjach

stryker napisał/a:

Taaaa ceny Falconow dzieki As'owi tez poszly w gore....

A nie Tomsów :P
Normalnie kupować zaraz zabronią :)

3,802

Odp: Ciekawostki na aukcjach

BTW, jak się wchodzi w posiadanie kilku kont, przecież oni to jakoś z dokumentami weryfikują jak pamiętam. Chodzi o babcie, dziadka, ciocię itp?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

3,803

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie weryfikują dokładnie - przymykają na to oko - każde konto generuje im przychody - niby jest to w sprzeczności z regulaminem ale to jak niska szkodliwość czynu ;) Był sobie taki jegomość z okolic Sochaczewa, który zwał się Szalitar, Człek ten namiętnie handlował retro-konsolkami i peryferiami, robiąc przy tym różne wałki. Posiadał przy tym ponad 10 kont na alledrogo ( co najmniej siedem na swoje dane/adres a pozostałe na "wyimaginowanego" brata). I pewnie miał by te konta do dzisiaj gdyby nie społeczność pewnego popularnego forum, która nie mogąc wyegzekwować zapłaconych przedmiotów lub ich kondycja i stan nijak miały się do rzeczywistości, zwróciła się wpierw po kolei a potem w zorganizowanej akcji do administratorów serwisu aukcyjnego. I nie ma już Szalitara i jego licznych bytów....

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-09-26 14:23:59)

gep/lamers^dial

3,804

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Raz zastanawiasz się, po co mieć 9x 800xl, a 2 godziny pozniej piszesz, że masz już 11 egzemplarzy i ciągle mało.

Może podchodzi to trochę pod to ? :>

Ktoś chce sobie po latach wrócić do swojego komputera z "dni szczęśliwych" a tu taki jeden z drugim sztucznie winduje ceny i każe płacić bajońskie sumy za retro-sprzęt. :(

3,805

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Myślę, że niejeden taki user by się znalazł. Wiele razy widziałem dziwne aukcje kończące się nadzwyczaj wysokimi cenami, w których lista uczestników prezentowała się mniej więcej tak: dwóch uzytkowników z kopertkami, kolejnych dwóch z 1 lub kilkoma komentarzami, wygrywał ktos z jednym komentarzem i z jakas zaporowa cena.  To chyba było sztuczne "generowanie ceny" dla danego towaru przez "duchy".

3,806

Odp: Ciekawostki na aukcjach

To jest standardowe działanie. Na eBay'u ostatnio był zestaw gier Ultimate Play The Game dla ZX Spectrum, cena ewidentnie była podbijana. Skończyło się na jakichś 150 GBP. Za tydzień ten sam zestaw z ceną startową 66GBP i nie było chętnych.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,807

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Np. nad tą się zastanawiam. Lekko dziwna.

http://allegro.pl/atari-800-xl-fabryczn … 63892.html

Ciekaw jestem, czy sprzęt za parę tygodni wróci do puli.

3,808

Odp: Ciekawostki na aukcjach

@laborant: http://img04.allegroimg.pl/photos/orygi … 98963892_2 - stan klawiszy funkcyjnych wyklucza "fabryczną" nowość, ale wyczyszczony elegancko.

Sikor umarł...

3,809

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Myślisz? Przez folię trudno ocenić, wyglądają na jednolite, gładkie, ale fakt, zastanawia mała ilość zdjęć.
Jak ktoś ma nówkę, to chciałby się pochwalić, zaprezentować okazale towar, także sprawa niepewna.

3,810

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Nie chodzi o jednolitość, ale różnice w "wysokości". Help sporo odstaje od STARTu, więc tamten był (wielokrotnie) wciskany. Ale wygląda ładnie, nie powiem. I pudełko w idealnym wręcz stanie jak na swoje lata.

Sikor umarł...

3,811

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Pudełko 5+. Z tym helpem naprawdę trudno mi ocenić - może być jak mówisz, ale specjalnie chyba są słabe zdjęcia i przez folię.

3,812

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Pany, a co to za cudak?

http://allegro.pl/atari-i4634174566.html

XE maniac! ;)

3,813

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Mega STE, jaki cudak?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,814

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Aha, ok. Bom niewiedział... Ja chłop ze wsi, w d**ie był i g**no widział... ;)

XE maniac! ;)

3,815

Odp: Ciekawostki na aukcjach

laborant napisał/a:

Przez folię trudno ocenić

Dla mnie najbardziej są wkurzające zdjęcia przez folię. To tak jak Fiat 125p z giełdy z foliami na siedzeniach :).

3,816

Odp: Ciekawostki na aukcjach

hsimpson napisał/a:
laborant napisał/a:

Przez folię trudno ocenić

Dla mnie najbardziej są wkurzające zdjęcia przez folię. To tak jak Fiat 125p z giełdy z foliami na siedzeniach :).

A był taki, był... za prawie 13 tysi pln poszedł do nowego właściciela. :)

XE maniac! ;)

3,817

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No, ale ta ataryna to nowa jakoby była, no to jasne że i w worku jeszcze :)

3,818

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Panowie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4651671387

Co o tym myślicie???

3,819

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Óóóólala... Prestiżowy ten sprzęt... ;) Tylko jak zawsze za coś wypaśnego musi jak widać kosztować...

XE maniac! ;)

3,820

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Mozna kupic na raty i jest gwarancja. Gier jest wiecej niz na Xbox One.

3,821

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Moim zdaniem cena jest zdecydowanie za niska: Atari 800XL powinno iśc za minimum 800PLN :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3,822

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Burżua... ;)

XE maniac! ;)

3,823

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Serce mi rośnie jak me biurko i szafka pracują na emeryturę... O ile traktować te aukcje jak notowania giełdowe, to mój kapitał jest dobrze zainwestowany :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3,824

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No żebyś wiedział... Masakra... Ceny wariują... :)

XE maniac! ;)

3,825

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Moim zdaniem jest to dobre zjawisko dla hobbistów. Przy takich cenach wiecej sprzetu wyjdzie na swiatlo dzienne z piwnic i strychow, podaż sie zwiekszy, rynek sie nasyci i banka retro peknie co zaowocuje wieksza iloscia taniego sprzetu. Trzeba tylko troche poczekac.