Temat: Sharp MZ 700

Wiem, że to nie to forum, ale gdzie mam się dowiedzieć jak fanów, miłośników sharpa w Polsce brak. Tutaj na forum zdarzają się kolekcjonerzy i może ktoś mi w czymś pomoże. Poszukuję softu na komputer sharp mz 700. Soft może być zarówno na kasetach jak i na dyskietkach. Jakieś uwagi, instrukcje w jezyku polskim to wszystko mnie interere.

Ps. Sharp mz 700 to pierwszy komp jaki wytrzymywał moje trzaskanie po klawiaturze, niestety nie był mój, ale walczyłem na nim już w 1984 roku. Teraz zakupiłem sobie taki z sentymentu.

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: Sharp MZ 700

http://www.sharpmz.org/index.html

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Sharp MZ 700

Tak to przeglądałem stryjku tam jest soft ale są to obrazy taśmy i dyskietki i na emulatorku (bardzo scomplikowanym) ruszają, ale nie mam pomysłów jak poprzegrywać obrazy na odpowiednie nośniki.

Żyję bo Bóg tak chciał.

4

Odp: Sharp MZ 700

jak taśmy to musisz pogóglać za jakimś tapeimage2wav i potem kabelkiem z karty dźwiękowej do Szarpa i wgrywasz :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Sharp MZ 700

mirusvf napisał/a:

... tam jest soft ale są to obrazy taśmy i dyskietki i na emulatorku (bardzo scomplikowanym) ruszają, ale nie mam pomysłów jak poprzegrywać obrazy na odpowiednie nośniki.

Tam jest wszystko potrzebne do konwersji PC->taśma

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Sharp MZ 700

gRzEnIu : Muszę postudiować jeszcze raz zawsze jest mi ciężko bo mnie uczyli tylko rosyjskiego (umię, rozumię a nawet lubię) a z angielskim droga przez mękę ale skoro mówisz, że tam wszystko jest spróbuję jeszcze raz. Wszystkim wielkie dzięki bo owszem jestem osioł ale mam pasję.

Ostatnio edytowany przez mirusvf (2006-03-13 18:11:50)

Żyję bo Bóg tak chciał.

7

Odp: Sharp MZ 700

osiol ma to do siebie ze jak sie uprze - do dazy do celu ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Sharp MZ 700

iiiihhhhaaaaaaaa ! ... a tak na serio, to znajdziesz to w sekcji Download->Common Utilities->File Transfer.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-03-13 19:42:16)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Sharp MZ 700

dely: może jakieś podforum Sharpowskie? :P ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Sharp MZ 700

Jak dla mnie to może być nawet forum Si-Sharp ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Sharp MZ 700

Podforum to może mała przesada, ale w przyszłym tygodniu udostępnie jakąś stronkę z emulatorem romami grą i opisem jak to uruchomić. Gra to ta, którą namiętnie garłem przez 2 lata!!! (potem był Schneider 6128 i za kilka miesięcy A65XE -jeszcze go mam, choć nie działa, ale wiem co s...... i naprawię go).

Żyję bo Bóg tak chciał.

12

Odp: Sharp MZ 700

Odświeżam temat. Wpadł mi w ręce Sharp MZ-700 z wbudowanym magnetofonem oraz plotterem. Zaraz zmajstruję jakiś kabelek, żeby zobaczyć czy to to działa. Ktoś posiada to cudo? Gdzie kupić papier do plottera? Pisaki widziałem na jakiejś stronce.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

13

Odp: Sharp MZ 700

Hoho, kandydat na złotą łopatę.
W nagrodę masz linka: http://www.e-aston.pl/pl/rolka-offsetow … x-30m.html
Jak będzie za gruba rolka to najwyżej trzeba nieco odwinąć. Nie pytaj mnie skąd znam rozmiar, bo sam nie pamiętam.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

14

Odp: Sharp MZ 700

Ja mam MZ-700 z magnetem ale bez plotera (jest zaślepka) :( Jakby ktoś chciał sprzedać ploter i może jeszcze klawisz strzałka w prawo to ja chętnie ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: Sharp MZ 700

@willy: dzięki!
@wieczor: robisz coś na tym, czy kurz zbiera?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

16

Odp: Sharp MZ 700

Na razie zbiera kurz :) Była okazja to wziąłem bo byłem ciekaw. W zestawie dostałem jedną kasetę, jakieś proste programiki na niej są. Ponoć MZ-800 w porównaniu to cała epoka ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: Sharp MZ 700

Możliwe, ale MZ-700 ładniejszy :). Nie udało mi się go podłączyć dziś, może w weekend...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: Sharp MZ 700

Pewnie Duddie nie tej klasy soft poszukujesz, ale jakieś listingi w BASICu dla Sharpa były w czasopiśmie IKS.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: Sharp MZ 700

Czasem ciekawe linki do egzotycznych maszyn są jako linki zewnętrzne we Wikipedii, jak nie w jednym języku to w innym. :)

http://www.scav.cz/sharp_mz-800/sharp_mz-800.htm

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.