1

Temat: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Witam,

Panowie, jak nagrać obraz dyskietki *.atr na dyskietkę 5.25 w stacji 1050 poprzez SIO2PC. Mam Zainstalowany Program ASPEQT. Wiem, że muszę wgrać jakiś kopier najpierw - pytanie jaki najlepiej. Na pewno trzeba z formatować dyskietkę - w jakim programie najlepiej??? Czy są jakieś obrazy dyskietek *.atr ogólnodostępne do tych programów???

2

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Kiedyś najpopularniejszy na giełdzie był US Sector Copy. Wczytujesz, kopiujesz (sam formatuje dyskietkę, jak mu kazać).

3

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Diskcopy by Jaku-B.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

true, kopier Jaku-Ba współpracuje bardzo dobrze z nowymi rozwiązaniami sprzętowymi

VLX: przekaż bratu, że stworzył ponadczasowy i wielce użyteczny tool.

gep/lamers^dial

5

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

ok, zrobiłem test nagrywania poprzez soi2pc i nagrywają się pliki z rozszerzeniem.xfd. Próbowałem nagrać .atr i wyskakuje w pewnym momencie error. Pliki XEX nagrywają się bez problemu, ale gdy odpalam z dyskietki jakby w czytuje się przez chwilę i dalej przestaje. Panowie jak należy nagrywać pliki atr lub xex poprzez sio2pc???

6

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

konkrety poprosimy, krok po kroku co robisz, jakie komunikaty dostajesz?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Przekażę. :) Tak poza tematem... Jaku-b pisze się przez małe "b".

8

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

uicr0Bee napisał/a:

konkrety poprosimy, krok po kroku co robisz, jakie komunikaty dostajesz?

Jak na razie poradziłem sobie,ale może wiecie jak zrobić składankę na dyskietce. Wiem, że na dyskietce można umieścić 2,3 gry. Jak zrobić taką składankę???

Ostatnio edytowany przez Greg (2014-10-19 16:54:03)

9

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

1. Nagrać DOS i wgrywać po kolei gry.

Lub:

2. Sformatować dysk, nagrać gry i wgrać inicjalizer.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Przetestowałem sposób pierwszy i udało mi się tylko nagrać Dos-a z D1 do D2 poprzez dosa załadowanego na D1. Gdy chcę skopiować pliki .atr z PC jako D1 do D2 wyskakuje błąd. Przeglądu zawartości D1 też nie widać. Jeszcze raz przypomnę że posiadam stację 1050. Jakiego Dos-a najlepiej użyć żeby można było zobaczyć zawartość pliku atr???

Co do drugiego sposobu - jak to zrobić??? Jakim programem najlepiej i ska wziąć ten inicjalizer???

11

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

wpadnij na jakieś party, będzie łatwiej ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Greg, bo próbujesz kopiować dysk niedosowy jako dosowy, czyli plik po pliku. Tak się nie robi tego. Musisz skopiować sektor po sektorze używając opcji Copy Disk.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

13

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Jeszcze raz napiszę jak to robię. Podłączyłem stację 1050 do atari i ustawiłem ją jako D2, natomiast PC połączyłem ze stacją jaklo D1 za pomocą kabla SIO2PC. Umieściłem w D1 dos-2.5S lub D (próbowałem nawet z 4.5, czy 2.0) I wgrałem na ATARIi Z formatowałem dyskietkę w stacji D2 z poziomu D1. Potem nagrałem dosa z tego samego poziomu D1 na D2 (jest taka opcja w dosie). No i wreszcie chciałem nagrać jakiegoś . atr na dyskietkę. Umieściłem w D1 jakiegoś ATRa i w dosie chciałem włączyć opcję copy disk (C) i w tym właśnie momencie wyskakuje błąd. Dlaczego??? Dodam, że z poziomu PC używam Aspeqta.

14

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Jaki błąd Ci wyskakuje?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

15

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Przed skopiowaniem całego dysku sektorowo nie trzeba zapisywać na niego DOS-a - wystarczy samo sformatowanie. Nie zapomnij też o tym, że nieprzerobiona 1050 obsłuży dyskietki tylko o pojemności 90 kB (gęstość pojedyncza) i 130 kB (rozszerzona). Gęstości podwójnej (180 kB) nie obsługuje.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

16

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Duddie napisał/a:

Jaki błąd Ci wyskakuje?

chyba error 650

17

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Panowie,

Proszę was, napiszcie jak to krok po kroku zrobić i czego dokładnie użyć (jakiego programu i dos-a). Tak jak pisałem wcześniej pojedynczy plik atr umiem skopiować na dyskietkę - używam us copy sector 4. Natomiast chciałem zrobić składankę, żeby były np 2 lub 3 pliki atr na dyskietce. Napiszcie jak zrobić dokładnie...

DODAM JESZCZE, że używam dyskietek BASF 2S/2D lub DD - nie wiem czy ma to jakiś wpływ???

Ostatnio edytowany przez Greg (2014-10-20 09:59:31)

18

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Nie da się wrzucić więcej niż jednego :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

19

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Plik ATR to obraz CAŁEJ dyskietki. Nie da się więc wrzucić dwóch lub trzech dyskietek na jedną (no chyba, że skompresowane DCM, ale to nie o to Ci chodzi).

Jeśli chcesz wrzucić kilka(naście) plików na z różnych dyskietek na jedną:

1. DOS w D1: (sio2pc)
2. czysta dyskietka w D2: (1050)
3. boot komputera ze sio2pc
4. Nagraj DOS na D2: (write DOS files)
5. podmiana w sio2pc dysku na ten z plikami
6. kopiowanie (COPY FILES) D1: -> D2:
7. goto 5

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

dely - dokładnie robiłem tak jak napisałeś, z tym że montowałem pojedynczy atr do D1 przed copy files Przed pkt. 6. Skoro nie mogę wrzucić kilku (2-3 atr) na dyskietkę, to co mam zamontować do D1??? (chodzi o pkt 5).

21

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Pustą dyskietkę.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

22

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Duddie napisał/a:

Pustą dyskietkę.....

Duddie: chodzi mi o to 5. podmiana w sio2pc dysku na ten z plikami ( jakimi plikami ???) - ja wtedy montowałem w PC jako D1 zwykłego atr z grą, ale i tak się nie chciało później skopiować na D2 przez copy file (c).

23

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Montujesz w D1: plik ATR na PC, (SIO2PC jako D1), do D2 (rzeczywista stacja) wkładasz dyskietkę (zakładam że kopier lub DOS masz wczytany do Atari już) - dajesz Copy Disk D1->D2 i gitarra. Nie kopiujesz żadnych plików, tylko disk to disk.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

24

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

Proponuję najpierw abyś dokładnie czytał, co piszemy do Ciebie. Jak już napisał Ci Duddie kopiując całą dyskietkę używasz kopiera dyskowego, kopiując pojedyncze pliki używasz opcji COPY FILES.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: Nagrywanie na dyskietki poprzez SIO2PC

a jakbym chciał zrobić składankę, tak że na jednej dyskietce 2,3 gry, wiem że można to zrobić bo mam takie dyskietki bodajże nagrane MyPicoDos 4.03. Właśnie mnie to interesuje jak coś takiego nagrać. Pojedynczy atr opanowałem (czyli jeden atr-obraz na dyskietkę już opanowałem nagrywanie. Właśnie tylko o to mi chodzi jak zrobić składankę???

Ostatnio edytowany przez Greg (2014-10-20 12:09:36)