26

Odp: Sio2SD problem !!!

pablozp napisał/a:

czy to znaczy że on rozpoznaje że ta wersja w pliku jest taka sama co w urządzeniu ??

Nie, nawet jak jest ta sama wersja, to powinno wgrać się jeszcze raz. Ale jest mały haczyk - ponoć aktualizację można zrobić z takiej samej karty, co wcześniejszy upgrade (jeśli było to robione z karty SD, to później upgade'u nie zrobi się z SD-HC). Tak mi coś chodzi po głowie. Tu trzeba by sięgnąć do źródeł... Może Pajero pomoże i wyjaśni.

voy napisał/a:

Nie podpinaj niczego pod D1:. W głównym katalogu karty ma być tylko jeden plik SIO2SD.XEX, dopasowany do wersji firmware'u. Wciśnij K4, aż się pokaże napis mówiący o trybie konfiguracji. Uruchom Atarkę bez wciskania Shifta - SIO2SD powinien załadować konfiguratora.

Można i tak, ale z małą poprawką: nie chodzi o uruchomienie Atari w sensie wyłączenie i włączenie, tylko o wykonanie reboot-u OS (zimny start). Jak wyłaczysz Atari, to sio2sd przestanie być zasilane i wyjdzie z trybu setup.
Moim zdaniem wygodniejsze jest uruchomienie Atari z wciśniętym przyciskiem Shift na sio2sd. Efekt ten sam, jak powyżej. Oczywiście pod warunkiem, że takie zachowanie sio2sd mamy ustawione w setup-ie! Albo naciśnięcie 2xShift i wykonanie rebootu kompa. Tak jest wygodniej, jeśli mamy już włączony komputer i nie ma potrzeby go wyłączać i włączać jeszcze raz.
Jeśli już wywołamy wczytywanie konfiguratora, to nie ma znaczenia, czy coś jest podpięte pod D1 (i inne napędy), czy nie.

pabloz napisał/a:

@voy  - Umnie zamiast ENTER trzeb wcisnąć 2 x Shift   ("cfg tool mode")  i wtedy restartuje atarynke i ładuje się loader

I słusznie, bo tak też można.
Wszystko opisane jest tu: http://sio2sd.gucio.pl/wiki/Files?actio … K4_3.1.pdf

swinkamor12 napisał/a:

Obstawiam problem z kartą. Ja bym kartę sformatował, i wgrał na nią wszystko jeszcze raz.

Ale skoro gry się wczytują bez problemu...


--------------------edit:

pabloz napisał/a:

JAk moge sprawdzić wersje firmware jaką mam wgraną. tam gdzie powinno to być napisane niestety jest "www.lotharek.pl" ?

pabloz napisał/a:

pół roku temu aktualizowałem firmware z tej strony. prawdopodobnie ściągnąłem najnowsze

Wydaje mi się, że gdyby firmware został zaktualizowany (zastąpiony tym oryginalnym ze strony sio2sd), to nie byłoby napisu "www.lotharek.pl".

Ostatnio edytowany przez larek (2014-12-14 18:01:26)

27

Odp: Sio2SD problem !!!

nie mogę zupgrejdować firmware. próbuje sio2sd_all.bin  i sio2sd.bin
za każdym razem "firmware update not available"

.

28

Odp: Sio2SD problem !!!

a gdzie umiescieles sio2sd.bin - w roocie czy w atari ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

29

Odp: Sio2SD problem !!!

Sio2sd_all.bin, o ile się nie mylę, jest do wgrania firmware'u programatorem. Do upgrade'u z poziomu karty SD jest plik sio2sd.bin.

Jeśli używasz karty SD-HC, to spróbuj upgradować ze zwykłej SD. Plik na karcie w katalogu głównym, ale (chyba) katalog ATARI tez musi być (może być pusty), bo inaczej sio2sd nie będzie chciało z kartą się odzywać.

30

Odp: Sio2SD problem !!!

Wydaje mi się, że gdyby firmware został zaktualizowany (zastąpiony tym oryginalnym ze strony sio2sd), to nie byłoby napisu "www.lotharek.pl".

Potwierdzam to na 100%
Jakiej wielkości masz kartę? Jeśli powyżej 2GB to nie zadziała, znajdź mniejszą.

EDIT:  Ups, larek mnie ubiegł

Ostatnio edytowany przez rj1307 (2014-12-14 20:23:31)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

31

Odp: Sio2SD problem !!!

Proszę postępować jak w wątku http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9655
o akapitu UPGRADE WSADU i Hardware

32

Odp: Sio2SD problem !!!

Jeśi nadal będą problemy, możesz przesłać SIO2SD i kartę do mnie, zaktualizuję programatorem i uruchomię kartę.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

33

Odp: Sio2SD problem !!!

atarke dostalem w swoje lapy i sie poddaje


serio


sio2sd laduej wszytsko jak nalezy, ale sam konfigurator robi zawieche.

ps. uzywam sio2sd swojego, ktore dziala na blizaniczej atarce.

ewidentnie problem lezy w atari

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-12-17 00:27:31)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

34

Odp: Sio2SD problem !!!

A wypięcie Ultimate coś daje?

35

Odp: Sio2SD problem !!!

wypiecie, zamiana, NIC NIE DAJE

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

36

Odp: Sio2SD problem !!!

--- ciach ---

...no co ja się tu będę wymądrzał... atarka jest pod fachową opieką, więc to tylko kwestia czasu, żeby wszystko zagrało.

Ostatnio edytowany przez larek (2014-12-17 01:03:56)

37

Odp: Sio2SD problem !!!

Moze podstawowy ram nie dziala prawidlowo?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

38

Odp: Sio2SD problem !!!

Jeszcze miałem nadzieje że robiłem jakiś lamerski błąd .....
@lotharek a sprawdzałeś z innym pokeyem ?
Kurde ta atarka jak była goła to śmigała z sio2sd.
Jeszcze jedno mi sie przypomniało: atarka przed przeróbkami miała ewidentnie walnięty gtia. Jestem na 100 % pewny.  Z tego co sie orientuje to po wstawieniu vbxe na porcie rgb powinno byc ok ale po podlaczeniu do starego din powinien gtia dalej krzaczyć. Ale tak nie jest. Po podłączeniu do din testy gtia wypadają bezbłędnie. To moze jest jakiś trop .

.

39

Odp: Sio2SD problem !!!

Jeszcze sobie przypomniałem jak atarka była goła to w co drugim uruchomieniu zybexa podczas gry dzwiek skrzeczal sie sypał. I pare dem graficznie sie rozsypało. Ale byłem pewny ze to wina gtia;

.

40

Odp: Sio2SD problem !!!

Willy..

tez ide w tym kierunku.. zresztą dzisiaj  o 3 w nocy zaczęła walić red screenem

Ram, fred, cos sie rozjedza...

Pablo, zmartwie Cie - poczekasz.. nie  trafilem na cos takiego nigdy i musze dojsc co jest przyczyna

i zeby byla jasnosc : NIE DZIALA TYLKO LOADER SIO2SD - cala reszta OK.

dobrze ze mamy swieta i 2 tygodnie prawie wolnego, bo normalnie to bym wpadl w depresje

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-12-17 10:06:06)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

41

Odp: Sio2SD problem !!!

Poczekam... zależy mi na tej atarce..

.

42

Odp: Sio2SD problem !!!

jak poczekałem 15 min to loader się załadował ,ale gdy chciałem wejść w katalog znowu się "zamroził".
Zauważyłem że on ma problem przy wyświetlaniu katalogów w momenice "prrrrrrrrrrr..."
Loader się ładuje ale w czasie startu ma wylistować pliki i w tym momencie ..wisi.

.

43

Odp: Sio2SD problem !!!

A kondensatory z Data In/Out wywalone? Miałem problem w 800XE, kartę widział, konfigurator się ładował ale nie widział katalogów - była pustka. Po usunięciu C77 i C78 wszystko wróciło do normy.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

44

Odp: Sio2SD problem !!!

frustracja siega zenitu...plyta przywrocona do stocka...efekt dalej ten sam.

za rada rj307 kond poszly out


wciaz to samo..

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

45

Odp: Sio2SD problem !!!

Jaka flustracja, w końcu masz "fajną" płytę do naprawy a nie ciągle nudne pamięci, fredki itd :P
Spróbuj jeszcze odpiąć C84 z linii command.
Próbowałeś wczytywać konfigurator w inne obszary pamięci?

Ostatnio edytowany przez rj1307 (2014-12-17 19:49:39)

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

46

Odp: Sio2SD problem !!!

taki tam żarcik:

rj1307 napisał/a:

Spróbuj jeszcze odpiąć C84 z linii command.

Ja bym zwrócił uwagę, czy nie ma tam przypadkiem podpiętego C64? :P

47

Odp: Sio2SD problem !!!

Z tego co piamiętam SIO2SD nie korzysta z linii command.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

48

Odp: Sio2SD problem !!!

Tego nie wiem, linia jest podpięta pod przerwanie Atmegi.

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

49

Odp: Sio2SD problem !!!

Po wczytaniu configuratora - soft podmienia vector IRQ, by obsłużyć turbo, ustala AUDF3 i CAUX2, własna minimalistyczna procka obsługi klawiatury i tyle.

W załączeniu wersja 35 z systemową procką IRQ
Ciekawe co wylezie...

Post's attachments

Sio2SD_v35 noIRQ.xex 5.45 kb, liczba pobrań: 5 (od 2014-12-17) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

50

Odp: Sio2SD problem !!!

:) - nic, bo zaraz XXL wyłączy system :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info