51

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

...tak jak i samo gadanie co? :)

Nie piję przypadkiem do Ciebie bo mam świadomość twojej dużej aktywności

52

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Pewne zasady działają wszędzie. A najważniejszą jest ta którą napisałem o racjonalizacji swoich poczynań :) Tudzież przewidywaniu ich konsekwencji itp.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

53

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Tu nie chodzi tylko o zwykly i oczywisty schemat planowania, przewidywania, dzialania i ponoszenia konsekwencji. Oprócz tego kazdy nieco inaczej postrzega co jest dobre dla ogólu, w roznym stopniu kieruje sie wlasnymi preferencjami i roznie wartosciuje czasem sprzeczne zasady panujace na demoscenie. Każdy po prostu inaczej rozumie co jest dobre :)

Stad, jak spytasz kazdego zainteresowanego tematem to bedzie mial troche inna wizje jakie powinny panowac zasady ale tez prawdopodobnie wiekszosci zalezec bedzie na tym aby na scenie starczylo miejsca dla kazdego ciekawego rozwiazania bo przetrwaja i tak tylko te, które beda dluzej cieszyc sie zainteresowaniem i miec oparcie w tradycji i sentymentach bedacych podwalina dla całego tego hobby.

54

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Szeryf, to są sprawy techniczne, nie mieszaj w to ideologii "dobre dla ogółu", jak niektórzy.  Akurat przestrzeganie określonych reguł szerokiemu ogółowi nie przeszkadza, rzekłbym - zwisa i powiewa. Tu jest tylko "umiem" i "nie umiem" i takie odpowiedzi są akceptowalne :) Niektórzy piszą wprost, cytuję:

nie wystawiam bo nie jestem w stanie napisac programu ktory spelni wymogi uruchomienia

i to jest ok, nie każdy musi umieć wszystko.

Jakieś praktyki (wolę to słowo od reguł czy zasad, te są dla mnie jakieś takie restrykcyjne, a tu nikt nikomu nic nie narzuca) mają swoje konkretne uzasadnienie i nie są to żadne "wizje" bo te to pasują bardziej do religii.

W tej gałęzi nie ma akurat mowy o nielegalach, w demie ich nie ma poza jednym, stosowanym do sprawdzenia czy działa :) Ale jak do tej pory jedyne przykłady jakiegoś ich sensownego użycia pokazał Fox w odpowiednim wątku, których większość i tak zapewne nie zrozumiała, a jeżeli, to nie mają pomysłu jak je wykorzystać (albo się jeszcze zastanawiają).

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-12-16 21:59:33)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

55

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Xxl pokazywał kiedyś na AtariOnline fajny kod do zamiany bitów miejscami w parach.
Mianowicie coś takiego:

  pha
  and #%01010101
  asl
  sta tmp
  pla
  and #%10101010
  lsr
tmp = *+1
  ora #0

zapisał jako:

ldx #$55
sax temp
alr #$aa
aso temp

i to było piękne.

Edit: A 0xF określił to mocnym mianem "3x undocumented instruction combo!" :D

Ostatnio edytowany przez mono (2014-12-16 22:00:48)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

56

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

@mono, no przykład jest. Jest ich znacznie więcej. Ja gorąco kibicuję komuś, kto w końcu je wykorzysta tak, że bez ich użycia nie da rady :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

57

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Wieczór, proszę:
http://atarionline.pl/forum/comments.ph … =1#Item_12

58

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Można by sobie chyba wyobrazić użycie nielegali przy zmianach kolorów w rastrze, albo do podniesienia częstotliwości odtwarzania sampla.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

59

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

@nosty, no dzięki, czytałem ten wątek, to jest sensowne zastosowanie. Ja chcę tylko zobaczyć efekt :)

PS. Poza tym żałuję , że dodałem to zdanie, miało nie być o nielegalach i znowu się zacznie :)  W demie jak już wspomniałem jedyny nielegal, służy do wykrycia procesora.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2014-12-16 22:09:45)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

60

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

do wykrycia procesora wystarczy taki kod:

sed
clc
lda #$99
adc #$01

16-bitowy procesor inaczej to wykona

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

61

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Szeryf i Wieczór: dziękuje Wam chłopaki, jesteście zajebiści. A teraz wyp...... na nasze forum grupowe i tam sobie podyskutujcie

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-12-16 22:37:21)

gep/lamers^dial

62

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

@Szeryf - co mnie osobiście jako kodera najbardziej rajcuje na scenie - to brak zasad i wyzwolenie. Oczywiście - są pewne minima - głównie typu 'program musi działać'. Sam testuję swoje rzeczy na obrazie .atr z zainstalowanym 'Chaos Loaderem'. Jak z niego działa, to zakładam, że jest ok.
To, czy mój soft działa na 65816 absolutnie mnie nie interesuje. A jak kiedyś faktycznie będzie presja na działanie z każdym wynalazkiem to sobie odpuszczę XE. Może nie jestem takim radykałem jak XXL, ale odnoszę wrażenie, że ta poprawność czasem za daleko idzie....

63

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

@Wieczorze,

Oczywiście że chodzi o sprawy "ideologiczne" a mówiąc ściślej o ludzkie, a nie o techniczne bo te są na ogół zero-jedynkowe i znajdują w gronie specjalistów od tych spraw dość szybko rozwiązanie. Nie o to toczone są przecież boje na forach :) Problemem tylko i wyłącznie są ludzie charaktery, a nie nasze biedne atarki :)

"przestrzeganie okreslonych regul szerokiemu ogólowi nie przeszkadza, rzeklbym - zwisa i powiewa"

Skąd ten pomysł? a niby o co toczone są wieczne boje na forach jak nie o "reguły" za którymi kryją się różne indywidualne doświadczenia i często zwykłe zacietrzewienie wynikające z urazu. Przejrzyj dowolny wątek aby znaleźć mnóstwo osób zaangażowanych w różne spory ideologiczne (czasem zresztą na przyzwoitym poziomie, dopóki ktoś nie wytrzyma),czasami tylko dla przekory lub obrony własnego "obozu".

"a tu nikt nikomu nic nie narzuca"
Przecież to jedyny problem jaki się od czasu do czasu się pojawia jak ktoś się tutaj zagalopuje. Zwykła dyskredytacja w celu pokazania że to co ja lubię jest lepsze a to co ty gorsze i próba wyeliminowania tego co dyskutant preferuje.

Nie za bardzo rozumiem dlaczego oczekujesz szybkiego potwierdzenia jakiegoś sensownego wykorzystania nielegali? Dla większości wystarczy, że taki potencjał jest obecny za darmo i może zostać wykorzystany. Wystarczy go nie negować skoro część osób to interesuje. Nie wymaga to żadnych poświęceń z Twojej strony, instalacji nowych urządzeń, softu itp. , o co chodzi... :)

64

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Bober napisał/a:

@Szeryf - co mnie osobiście jako kodera najbardziej rajcuje na scenie - to brak zasad i wyzwolenie. Oczywiście - są pewne minima - głównie typu 'program musi działać'. Sam testuję swoje rzeczy na obrazie .atr z zainstalowanym 'Chaos Loaderem'. Jak z niego działa, to zakładam, że jest ok.
To, czy mój soft działa na 65816 absolutnie mnie nie interesuje. A jak kiedyś faktycznie będzie presja na działanie z każdym wynalazkiem to sobie odpuszczę XE. Może nie jestem takim radykałem jak XXL, ale odnoszę wrażenie, że ta poprawność czasem za daleko idzie....

@Bober - kieruję się podobnymi zasadami (dotyczącą brakiem narzuconych zasad:)) z małą różnicą, że jeśli moim niektórym kolegom atarowcom zależy żeby wspierać również inną platformę to nie zamierzam im robić pod górkę i jeśli coś może również chodzić na sprzęcie który ich interesuje małym kosztem to nawet jeśli nie jest to docelowa platforma dla danej produkcji to niech sobie chodzi  :)

65

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Sorry za poniższy offtop ;)

Lepsza wersja video CP na YT:

http://youtu.be/twYEWbiiMgM

66

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Brak reguł prowadzi wprost do stanu w którym po rilejzie produkcji będą później pytania - dlaczego to nie działa na urządzeniu X, dlaczego nie działa na grzebieniu. A problem jest taki, że są to urządzenia obsługiwane na takich zasadach, jak było to określone w specyfikacji sprzętu, czy systemu i zasady te istnieją od 30 lat. No ale każdy robi to, co chce a większość z Was i tak kupuje różne urządzenia - np. w sensie pamięci masowych ... i lament jest później - np. demo nie działa ze stacji XF551 ;)

Jest wolność, i demokracja ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

67

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Ja mysle ze rózne podejscie do tworzenia produkcji nie przeszkadza w uszanowaniu regul ustalonych przez organizatora. Kazdy raczej sie liczy z tym ze aby móc startowac w danym compo musi spelniac takie a nie inne warunki lub uzgodnic wczesniej dopuszczalne odstepstwa. Inaczej pozostaje kategoria wild lub inne party.

Tak sobie myślę, że jeśli elastyczne podejscie organizatora do sposobu dostarczania czy uruchamiania prac ma sie zwracac w niektórych przypadkach przeciwko niemu to zaproponowalbym sprecyzowac w regulaminie jakie scenariusze sa dopuszczalne aby zaladowac i uruchomic produkcje w oparciu o dostepny sprzet. Jak widac problemem wynika bardziej z ilości możliwych sposobów na zaladowanie pracy niz z kompatybilnosci samej pracy z Atari i nawet dobrzy koderzy nie sa w stanie przewidziec wszystkich niespodzianek kiedy stosuja oryginalne rozwiazania. O ile ktoś moze dostarczyc produkcje za pózno na testowanie (zakladajac ze w ogóle zostanie przyjeta po deadlinie bo teoretycznie nie musi) to zapewne ma mozliwosc dopasowania sie do jednego z gotowych scenariuszy odpalania opisanego już w regulaminie, lub zaproponowania nowego, sporo wczesniej. Ma to jakis sens czy nie warto rozbudowywac regulaminu ze wzgledu na odosobnione przypadki problemów?

68

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

nie warto rozbudowywac regulaminu, maim zdaniem wrecz przeciwnie. problem z konkursami to typowo "ludzki" problem... jesli organizator konkursu nie radzi sobie z taka czynnoscia jak kopiowanie, juz nawet pomijajac cala mase innych uchybien :/ http://atarionline.pl/v01/index.php?sub … %3Dcom_jce

czy to na pewno jest wlasciwy watek na taka dyskusje ?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

69

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

ty jestes niemozliwy hahaha :D

70

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

fajne demko
najbardziej podobał mi się chyba ten twister
dużo dobrej grafiki

btw - demko agendy już wyszło? (final)

Ostatnio edytowany przez jok (2014-12-17 13:10:30)

71

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

@Szeryf - nie sugeruj się zdaniem XXL'a, bo troluje właśnie po raz kolejny. Regulamin jest właśnie po to, by nie generować problematycznych sytuacji. Osobiście jestem za zbanowaniem xBiosa na kompotach, bo jest to właśnie coś z czym szczególnie może wystąpić problem na różnorakim sprzęcie. Po prostu moim zdaniem nie jest to rozwiązanie na tyle dobrze przemyślane by być uniwersalnym i stanowić stabilną podstawę dla programu co też wyszło na SV.

Nim coś XXL napisze głupiego znowu to nadmienię, iż wyszło że przed kompotami wiedział co najprawdopodobniej się stanie. No i nie powiedział ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

72

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

@jok: zerknij na relację Xeena z SV; tam jest nieco wyjaśnione.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

73

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

nie róbcie koledzy z tego wątku średniowiecznego miasta bez dostępu do bieżącej wody...

Ostatnio edytowany przez gepard (2014-12-17 20:39:53)

gep/lamers^dial

74

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

@Pin, XXL: Z Waszej dyskusji o xBiosie (jak i innych ciekawych sporów) nauczyłem się sporo o systemie, procach i pamięci. Dzięki za to i błagam - nie kończcie tego (mam nadzieję przyjacielskiego) sporu - nigdy! :) Myślę że kiedyś z Waszą wiedzą razem stworzycie super-system :)

Prawdopodobnie gdybym był statecznym użytkownikiem gotowego oprogramowania, albo obsługiwał kompoty, albo byłaby to praca a nie dość zwariowane hobby, interesowały by mnie tylko stare sprawdzone metody, ale jako kodera rozglądającego się za każdym wolnym bajtem i cyklem, każda próba zrobienia czegoś inaczej jest dla mnie warta uwagi :)

Życzę wszystkiego dobrego w dalszym rozwijaniu XB i stabilnej pracy na kompotach dla Pina - na pewno jest to do pogodzenia :)

75

Odp: CyberPunk by LAMERS - wersja finalna

Nie skomentuję tego, bo mi Gepard pomyje wyleje na łeb ;). Ok, postaram się nie iść tą drogą i nie gadać więcej poza tematem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info