26

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Gdzie można kupić ide+ ??

.

27

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

U Simiusa zapewne....

28

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

AS... napisał/a:
Pin napisał/a:

@Draco :) - i z tych dwóch rzeczy, tzn sio2sd, czy side2 ... najlepszym wyborem jest ide+ ;)

popieram!

Dla zaawansowanych użytkowników zapewne tak.

Natomiast dla tych którzy rozpoczynają przygodę z 8bit zdecydowanie Side2. Prosty loader, banalne przenoszenie danych na kartę CF. A dla tych którzy się nie znudzą po miesiącu sparta + emulacja hdd. Ewentualnie podobny ''multikart'' choć jeszcze nie miałem przyjemności użytkowania innych rozwiązań.

Sio2SD również jest ok ale ładna wersja w obudowie jest droższa.

A piszę tu na swoim przykładzie - pierwsze Atari 8bit mam od pół roku i wcześniej nigdy nie miałem styczności (poza okazjonalnym pograniem u kuzynów i znajomych).

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

29

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

A bawiłeś się kiedyś ide+ ??

30

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Jestem z Żor, woj śląskie.
No pokój już nie wytrzymuje natłoku nowego sprzętu którego co tydzień pojawia się coś nowego.
Mam 65XE z portem Expansion, więc IDE+ by pasował, ale pierwszy raz o czymś takim słyszę, muszę poczytać.
Aktualnie jestem zdecydowany na Sio2Sd. Ten ładnie zabudowy jest chyba za drogi w stosunku do nieobudowanego, więc pozostaje w wersji gołej ;)

ZX81, Spectrum+48, Spectrum +2, CPC 6128, Atari 400, Atari 800XL+Atari 1010+Atari 1050, 65XE, 130XE, 800XE, Atari 520 STFM, Atari 1040 STFM, Atari 1040 STE, Atari 124 SM, Atari 124 SC, Atari 2600, Atari 7800, Flashback3, Flashback4, Amiga 500, Amiga 500+, Amiga 600, Amiga 1200, Amiga 2000, C16, VIC20, C64, C64C, C64G, C128, 1541, 1541II, 1571, NES, Snes, N64, Gamecube, PSX, PS2, Megadrive, Dreamcast, Pegasus, Philips G7000, 1082, 1084, 1085, Microvitec 1438, Philips 8838II

31

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Ale lepiej spraw sobie sam jakąś, choćby najprostszą, obudowę aby zabezpieczyć przewody. Poczytaj tu:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 18#p114418

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

32

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Nie strasz. Nowe SIO2SD (od Lotharka) nie ma kiepskiej złączki, tylko porządne złącze, do którego przykręca się przewody.

http://arsoft.netstrefa.pl/SIO2SD.htm

http://arsoft.netstrefa.pl/pliki_SIO2SD/sio2sd(6).jpg

33

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Nie straszę tylko dobrze radzę :) Przy tej złączce też się mogą ukręcić jak się nimi majta :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Na wejściu dla zobaczenia co w Atari piszczy i przypomnieniu sobie młodości bez inwestycji w sprzęt IMHO najlepszym rozwiązaniem jest SIDE. Dlaczego:

1. Prostota i piękno rozwiązania: jeden kartidge, żadnych przewodów, żadnej płytki na wierzchu

2. Dwa w jednym. Przełącznik na 1: jest tryb loadera, przełącznik na 2: jest system operacyjny Sparta Dos X. Pierwsze do zabawy na szybko (na ekranie wybieram grę/demo potem enter i jest), drugie do zabawy na dłużej i z impetem w głąb.

3. SIDE nie obsługuje ATR - fakt. Ale większość softu jest na XEX i COM a te SIDE obsługuje. (A co zrobić jeśli uprzemy się by odpalać ATR? Albo kabelek do PC (np SIO - USB) albo Ultimate ale to już ingerencja w sprzęt)

Cena? SIDE jest droższe od gołej płytki SIO2SD ale tańsze od SIO2SD ubranego :)

Ostatnio edytowany przez conrad (2015-01-12 13:46:29)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

35

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

też polecam SIDE2 ze względu na prostotę uzywania bez ingerencji w środek komputera

36

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

A którez z rozwiazan wymaga ingerencji? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

37

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

@Wieczór - włożenie kartridża to też przecież "ingerencja w środek komputera" ;)

38

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

@szeryf  wcale nie !!! to tak jak ingerencja w żone/dziewczyne :))

.

39

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Ja ze swej strony polecam SIO2SD + konfigurator ustawiony na automatyczne uruchamianie. Prosta i wygodna obsługa, bez problemu wczyta gry ATR, XEX, COM, EXE. Autor tematu będzie używał komputera do gier. Polecam wbudowanie modułu do środka. :)

@szeryf  wcale nie !!! to tak jak ingerencja w żone/dziewczyne

Właśnie oplułem monitor :D

Falcon030 14MB + CT60; Jaguar + Skunkboard; 65XE + SIO2SD + Ultimate + Stereo + VideoMod; 520STE + 4MB + Ultrasatan + HxC Emulator;  LYNX II + VGA Mod; A2600 + MultiCart; ZX Spectrum 128k +2 + PiocDivSD;  Amiga 600 + 2MB chip + Furia + SD;  C64 "chlebak" + 1541 Ultimate

40

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Niedobry monitor, brzydki, tfu, tfu.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

41

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

:) Oby "Świerzynek" nie zrozumiał dosłownie... w każdym razie jakby nie używać gniazda radzę wyłączyć najpierw maszynę przyciskiem ON/OFF! *

(*) nie dotyczy żony/dziewczyny

42

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Kupiłem Sio2SD, czy lepiej że to a nie SIDE2, nie wiem, po jakimś czasie może kupię i SIDE2 a potem coś z tego sprzedam. Aktualnie czekam na przesyłkę :D

ZX81, Spectrum+48, Spectrum +2, CPC 6128, Atari 400, Atari 800XL+Atari 1010+Atari 1050, 65XE, 130XE, 800XE, Atari 520 STFM, Atari 1040 STFM, Atari 1040 STE, Atari 124 SM, Atari 124 SC, Atari 2600, Atari 7800, Flashback3, Flashback4, Amiga 500, Amiga 500+, Amiga 600, Amiga 1200, Amiga 2000, C16, VIC20, C64, C64C, C64G, C128, 1541, 1541II, 1571, NES, Snes, N64, Gamecube, PSX, PS2, Megadrive, Dreamcast, Pegasus, Philips G7000, 1082, 1084, 1085, Microvitec 1438, Philips 8838II

43

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Szeryf napisał/a:

radzę wyłączyć najpierw maszynę przyciskiem ON/OFF! *

(*) nie dotyczy żony/dziewczyny

Ba, żeby taki miała...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

44

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Ma, tylko trzeba trafić :P

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

45

Odp: Świeżynek w rodzinie Atari

Chyba nawet są dwa: "skroń" i "potylica". Zdaje się, że się różnią czasem działania.