Temat: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Witajcie,

Posiadam tytułową stację dyskietek, w oryginalnym opakowaniu, z oryginalnym kablem danych natomiast bez zasilacza.
Teoretycznie stacja wygląda jakby nigdy nie była używana, lecz nie mogę zagwarantować że jest sprawna, ze względu na brak zasilacza nie jestem w stanie tego sprawdzić.
Głowica zabezpieczona oryginalnym kartonikiem.

Zapraszam do oglądania galerii zdjęć pod adresem: http://atari.web44.net/

Ze względu na to że jej stan jest nieznany oczywiście zgodzę się na zwrot jedyne ryzyko to kosz wysyłki.
Jeżeli ktoś jest z okolic Krakowa to zapraszam do osobistego odbioru.

Osoby zainteresowane proszę o otwarte oferty cenowe w postach w tym temacie.

Nie jest to oferta superokazyjna, a zwykła oferta sprzedaży ;)

PS. dziękuję za poniższe rady odnośnie regulaminu.

Ostatnio edytowany przez komputerowy (2015-03-07 17:28:37)

2

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Osobiście zainteresowany nie jestem, ale zalecam szybkie przeczytanie regulaminu forum (w szczególności zasadę nr 11) i wyedytowanie swojego postu.

3

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Jestem zainteresowany. Odbior osobisty. Prosze o cene

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Nie znam się na tym sprzęcie, chciałbym się od lokalnych specjalistów dowiedzieć na ile może on być wyceniony, zatem proszę mnie nie pytać o cenę a podawać otwarcie oferty, każdą rozważę.

Ostatnio edytowany przez komputerowy (2015-03-07 20:06:08)

5

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Proszę się w takim razie nie zdziwić, że za kilka godzin post zostanie usunięty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Naprawdę nie chcę być złośliwy, ani nie chcę być w sprzeczności z regulaminem tylko po prostu nie wiem ile taki sprzęt może być warty, dlatego też chciałbym tu zorganizować coś na kształt aukcji.
Proszę o wyrozumiałość dla laika, chciałbym żeby ta stacja trafiła w dobre ręce, dlatego postanowiłem zaoferować ją na forum tematycznym i liczę na wsparcie zainteresowanych w racjonalnym wycenieniu oferowanego przedmiotu.

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Zacznę licytację od 10 zł :)

8

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Laiku, jest tyle wart ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić, proste? proste! Jako że szczęśliwie też jestem z Miasta Królów Polskich + coś tam wiem, mam zasilacz i mogę sobie to sprawdzić daję 99PLN + piwo ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2015-03-07 20:54:49)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

9

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

150zł.

10

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Vasco - jak już tak regulaminem jedziemy - ostrożnie żeby tego nie uznali za nabijanie postów ;)

jedynymentos - jak słusznie zauważyłeś jestem całkowitym laikiem i nie chcę zostać uznany za zdzierce i chama, ale też nie chcę tej stacji oddać za bezcen.
Wiem że jest to bardzo rzadko spotykany w sprzedaży przedmiot więc też chciałbym każdemu kto siedzi w temacie dać możliwość nabycia.

11

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Akurat 1050 to najpopularniejsza stacja do A8.

12

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Najprawdopodobniej tak, aczkolwiek minęło parę lat od produkcji i obecnie na ebay z całego świata w sprzedaży znajdują się 3-4 takie stacje - to mam na myśli mówiąc ze jest rzadko spotykanym produktem - dodatkowo biorąc pod uwagę jej stan który jest całkiem przyzwoity.
No dobra, prawie wszystkie dostępne są w USA, więc zapewne ZuluGula nie ma problemu z dostępem do nich ;)

Ostatnio edytowany przez komputerowy (2015-03-07 23:18:02)

13

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

komputerowy - proponuję 170 zł

14

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Jesli jest sprawna dam 100zl

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

15

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Komputerowy: to po co ta ściema o byciu całkowitym laikiem, skoro wiesz ile ich i za ile na e-baju, pewnie z allegro też udało Ci się obliczyć średnią cenę z ostatnich 2 miesięcy :)

Pytanie przy okazji: czy wiesz może, dlaczego ta stacja nie ma oryginalnej naklejki z serialem, tylko tą rezerwową z pudełka?

16

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Jestem laikiem jeżeli o ten sprzęt chodzi, nie trzeba być specjalistą żeby wpisać nazwę w ebay i wybrać aukcje z całego świata :lol:
PS. Na allegro nie ma żadnej :P

Nie wiedziałem nawet że to jest rezerwowa naklejka i niestety nie znam całej historii tej stacji żeby móc odpowiedzieć na to pytanie.

Ostatnio edytowany przez komputerowy (2015-03-08 15:55:30)

17

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Nie trzeba zatem być specjalistą, by wycenić samodzielnie sprzęt i wiedzieć jakiej kwoty się oczekuje...

18

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Nie trzeba być rzeczoznawcą aby znaleźć produkt na ebay, ale laik nie zauważy np. zastępczej naklejki, co zapewne w jakimś stopniu wpływa na cenę przedmiotu.
Jak dla mnie wygląda jak każda inna, no może nie jest tak żółta jak inne, ale dla osób znających te stacje widocznych jest na pewno wiele innych szczegółów o których ja nie mam pojęcia.

19

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Imo widzę, że ją rozbierałeś, więc przypuszczam, że jest niesprawna a brak zasilacza to ściema. Skoro potrafisz w 5 minut sprawdzić na ebay stacje, to w drugie 5 minut znajdziesz zasilacz. Skoro jest rozbierana - jej wartość spada na dzień dobry o 60-70%: brak plomby, nieoryginalny SN, krzywo osadzony bolec zasilania (może złamany?), pomazany kartonik zabezpieczający głowicę, lekko zarysowana ramka alu. Ogólnie: max 50zł, i to tylko ze względu na stan obudowy. Reszta może być do d..

Sikor umarł...

20

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Może wtrącę swoje 2 grosze ;)- Jestem z Krakowa, mogę tę stację sprawdzić. Mam zasilacz. Kraków, os. Piaski.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Ta stacja jest warta co najmniej 300 zl, nie gódź się na mniej, tutejsze handlarzyki 'tanio kupie, wybiele hydro i drogo sprzedam' cię będą podpuszczać że jest inaczej :)

Edit - poprawka - stan i pudełko - minimum 500 zl.

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-03-08 22:12:01)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

22

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

@syscall, czyżbyś coś sugerował? Przeczytaj swój post i pomyśl nad tym.
Jak napisałem: 50zł max za stan nieznany 1050. Jak dodasz zasilacz i zapewnienie, że działa - więcej. Cena spadła znacznie po rozkręceniu.

Sikor umarł...

23

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Jedyne co sugeruje to zeby kolezka nie sfrajerzyl przez ludzi ktorych kiedys uwazalem za kolegow :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

24

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

Hmm... Rozebrałem żeby zrobić zdjęcie bebechów, chyba nikt nie chciałby kupić nie znając zawartości.
Gdybym chciał jej używać i posiadał urządzenie które potrafi się komunikować z tą stacją to zapewne kupiłbym zasilacz, ale ja chcę ją po prostu sprzedać.
A one w ogóle posiadały jakieś plomby? Jeżeli tak, to od kiedy ja ją posiadam plomby nie było.

Pin - jeżeli jesteś zainteresowany to możemy się umówić w któryś dzień i ją podepniemy do sprawdzenia, ja jestem z okolic Balic.

Syscall - dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

Najwyższa oferta na chwilę obecną należy do "Greg" i wynosi 170zł.

PS. napisałem na początku że jeżeli stacja okaże się być niesprawna to bez dyskusji przyjmuję jej zwrot. Jak się uda to sprawdzimy ją z Pinem i oficjalnie będziemy mogli podzielić się informacją na temat sprawności.

Ostatnio edytowany przez komputerowy (2015-03-08 22:30:14)

25

Odp: [S] Atari 1050 Dual Density - nieużywana stacja dyskietek - nie testow

@syscall: z tymi kwotami to nieco przesadziłes imo, az taki unikat to nie jest :) faktem jest jednak, ze Sikor przesadzil w druga strone, bo jesli nawet stacja jest niesprawna, to jednak kompletna w srodku (pomijajac zasilacz), wiec nawet jako egzemplarz do naprawy to za 50 zł to chyba raczej magnetofon :)

Podbijam ofertę, jako fan stylistyki XL,  w 1050 najbardziej mi przeszkadzał brak DD, a ta to podobno ma. 220 (plus przesyłka).

PS. Pudełko az tak bardzo ceny nie podnosi, zwlaszcza ze jest mocno "nieidealne" wiec drogo na ebayu nie sprzedaz, ja zreszta nie zamierzam ;)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-03-08 22:46:01)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem