26

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Powiem krotko:

Gierki na cartach - TAK
Dema - ABSOLUTNIE NIE!!!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

27

Odp: Dopalka 3D dla Atari

engin 3D Foxa potrzebuje wyzszej rozdzialki i szybkosci, aby byli chetni na jego dokonczenie

a gdyby tak Fox ruszyl glowa i wydal gre na kartridzu z dopalka :), to dopiero by bylo, wiecej scian, wiecej szczegolow, przeciwnicy i wieksza grywalnosc

:) moze wystarczyloby od razu przeniesc mapy z Duka bez konwersji :D

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

28

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Z pewna taka niesmialoscia zapytuje, czy nie za duzo tego? O ile pamietam do Swiety, (z)robi(l) jakas dopalke do ANTICa i poki co nie zostala ona szerszemu gronu zaprezentowana. Wiec panowie elektronicy moze nie wszystko naraz?:)
Zeby bylo jasne, nie mam nic przeciwko kooprockowi, ale chcialbym zobaczyc chociaz jeden dzialajacy projekt zamiast 273267 watkow na forum.

teraz ludzie sa mniej ograniczeni i moga wiecej wizji przelac na ekran niz kiedys.

Jesli chca przelewac wizje, niech robia filmy lub animacje, ale czemu zaraz nazywac to 'demem' ?

ps. nie przemeczac tak Pasia, bo oprocz 'Napisz se' bedziemy mieli 'Zlutuj se' :)

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

29

Odp: Dopalka 3D dla Atari

sorry ale sie naraze. ale nie uwazacie ze gdyby jakas dopalka istniala jakosc dem bardzo by sie polepszyla. moznaby stworzyc cos nowego. nowe dema to oddech dla sceny. mysle ze np numen wycisnal juz blisko maks z Atari.

30

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Iiii tam :)
Zeby stworzyc fajne demko nie potrzeba super procka.
Czego brakuje naszej scenie to tak naprawde pomyslow.
Dobrych, oryginalnych, estetycznych pomyslow.
Cogito - moj ulubiony przyklad. Kod niezly, muza dobra, grafa jako taka, a calosc super po prostu.

Co do Numena, to bylo to juz powiedziane - jest daleki od wycisniecia maxa z atarki :)

Jeszcze takie cos mnie ostatnio tknelo, muzyka.
Posluchalem sobie kawalkow ostatnich Grayscale - przeciez Ci ludzie wymyslili zupelnie nowe instrumenty! A przeciez TMC istnieje od wielu lat, a POKEY jeszcze dluzej. Czyli mozna.

: 404. Stopka not found

31

Odp: Dopalka 3D dla Atari

iii tam
Zeby stworzyc fajne demko nie potrzeba super procka.

Zgadzam się w całej rozciągłości! Np. moim ulubionym demem (a raczej intrem) jest Juzek autorstwa Koali, nie ma tam zadnych ultramega wypasionych efektow, ale ma swoj klimat!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

32

Odp: Dopalka 3D dla Atari

grubshy i inni, Swiety stworzyl projekt takiej dopalki, pisal nawet ze dziala (bez przetaktowan), tyle ze jej objetosc wyklucza jak na razie postac kartridza

no i jest to cpu65816 taktowany ta sama czestotliwoscia co 6502, ktory wykonuje swoj program w swojej pamieci podrecznej, bodajze

wiec moznaby dac mu zadanie odtwarzania msx na samplach w tle

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

33

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Dely: a nie kusi Cie możliwosć obejrzenia chociaż raz kiedys tam demka stworzonego w oparciu o taki dopalacz? ja tam bym sobie oblookał taką mega produkcje na atari3dfx: :D

gep/lamers^dial

34

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Żeby emul emulował moją dopałkę to by można było coś takiego obejrzeć na Atarku - a tak to musiałbym mieć 2 kompy - assembler na pc i atarka na Sio2pc - no i telewizor żeby można było coś zobaczyć (ew. 2 monitor do Atarki) - jak bym zablokował kompa i telewizor to by mnie żona na butach wyniesła   :(

Po za tym na takie pisanie potrzeba dużo czasu !
A na testy jeszcze więcej !

35

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Dely: a nie kusi Cie możliwosć obejrzenia chociaż raz kiedys tam demka stworzonego w oparciu o taki dopalacz?

Moge sobie kupic Via Epia czy jak to sie tam nazywa i wsadzic w obudowe od Atari i obejrzec na tym nawet divxa. Rozumiesz o co sie rozchodzi?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

36

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Ja proponuje nastepujacy dopalacz atari, skladajacy sie z:
- biblioteki emulujacej ANTIC,GTIA i POKEYa
- PC
:)
pisze sie na 2GHz maszynie efekty w C, i kaze jej sie zrobic coby wygladalo jak na Atari, tylko szybciej :)
o.

: 404. Stopka not found

37

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Ja proponuje nastepujacy dopalacz atari, skladajacy sie z:
- biblioteki emulujacej ANTIC,GTIA i POKEYa
- PC
:)
pisze sie na 2GHz maszynie efekty w C, i kaze jej sie zrobic coby wygladalo jak na Atari, tylko szybciej :)
o.

nie rozumiem co macie do pisania dem w C. zwlaszcza ze nowoczesne kompilatory potrafia z takim kodem stworzyc cuda. wystarczy obejrzec sobie wydruki z assemblera. kiedys robilismy program do wyliczania liczb sierpinskiego, potrzebna byla procedura do sprawdzania czy liczba jest pierwsza. najpierw napisalem w C, pozniej zachcialo mi sie w assemblerze. no i jak obejrzalem wydruk z zrodel wygenerowanych przez kompilator, to sam bym tego lepiej nie napisal.

38

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Nie zrozumiales o co mi chodzi :?
Chodzilo mi o pisanie demek, ktore by wygladaly jak na ATARI. Nie ma znaczenia czy w C, czy w czyms innym, chodzilo mi tylko, ze skoro ktos sugeruje dema przy uzyciu dopalki, to nic nie stoi na przeszkodzie aby uznac calego PCta jako dopalke do atari :)
Na PC, ofkorz, pisze sie w dema w C/C++. Ja kocham C :)
Troche glupia sie ta dyskusja robi :P

PS. Uwazaj z cytowaniem calego posta bo Ci bana dadza :?

: 404. Stopka not found

39

Odp: Dopalka 3D dla Atari

...pierwszy krok juz został dokonany...teraz pecet od pewnego czasu robi za stacje dyskow do atari...
Dely: zakumałem o co chodzi...widzisz ja jestem deviantem który lubi oglądać demka na wszelakie platformy (komputerki,drukarki,handcamery,telefony,handheldy,kalkulatory) wiec nowa dopałka-nowe demka...a na Yodel TV właśnie poleciało demko na drukarke...JESTEM ZABiTY.

gep/lamers^dial

40

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Eee, Gumi podobno napisał kiedyś demo na CA2001 (skrol na wyświetlaczu...).

41

Odp: Dopalka 3D dla Atari

ja tez widzialem rózne dziwolągi np. demko na c64 gdzie cos tam liczył sobie proc ze stacji 1541 a głowica tak skakała po trackach,że jakas tam etiuda muzyczna z tego powstawała:)

gep/lamers^dial

42

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Tez takie demko widzialem. Stacja liczyla wektory a pozatym muzyczka byla odgrywana na silniku krokowym :) Smiesznie to brzmialo ale bylo slychac tylko trzeba bylo przylozyc ucho do stacji :)

. . . . ..... . . . . . . . .. . .... .. ... . . . . . . . . .. . . . . . ..

43

Odp: Dopalka 3D dla Atari

wystarczy poszukac na scene.org tam ciekawostki mozna sciagac z działu parties/mobile demo....

gep/lamers^dial

44

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Też słuszałem tą muzyczkę na stacji u Tkacza... Stacja mu się od tego dema spieprzyła.... :D

45

Odp: Dopalka 3D dla Atari

...lecz i ja swoje 3 grosze;- ktoś wspomniał o 816;- dopałkach antica ... etc;- lecz kart może mieć 2 poważne zalety;- może być tani i każdy zewnętrznie może do kompa go ... zainputować - czego dalszym skutkiem jest nieingerowanie we wnętrze naszej maszynki. Pisze to też dlatego;- .. bo do kompa nic więcej mi się już po prostu już nie zmieści ..  :D  :D

Co do demek;-? powiem tak. Byłoby to bardzo dobre, lecz przy tej ilości produkcji - nie ma sensu (chyba). To jest tak samo, jak z GFX kompo - konwersje kontra pixlowanie - rzecz gustu. Gry - oczywiście, czemu nie;- zobaczyć coś nowego? Nikt przecież wzbraniać się przed tym nie może - w przeciwnym przypadku; nie kupować, nie uruchamiać, nie denerwować sie, - złość urodzie szkodzi. ..hehehe

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: Dopalka 3D dla Atari

Cześć
A może by tak podwiesić FPGA programowalnego. Przed ruszeniem głównego softu najpierw poszły by dane co ma aktualnie FPGA robić, a potem wymiatałby wszystko w jednym cyklu. Takie coś też jest możliwie.