26

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

@Voy: przelew poszedł.

@Azbest: Wielkie Dzięki :)

27

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Się miałem już nie wypowiadać ale _muszę_ podkreślić, że podziękowania należą się nie mnie (w każdym razie nie tylko mnie) ale wszystkim zaangażowanym w prowadzenie Pigwy od początku jej istnienia, tj. Mikeyowi, Stryjkowi, Mikerowi i Voyowi oraz całej społeczności, która pomaga poprzez wsparcie materialne i niematerialne, uploady, uwagi, sugestie itp.
TO JA WAM BARDZO DZIĘKUJĘ!

28

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

EDIT: z powodu kiepskiego wifi się mnie dwa razy wiadomość wysłała bo zbyt rubasznie raczyłem klikczać na przycisk WYŚLIJ. Ekskjuze mła.

Ostatnio edytowany przez Azbest (2015-10-23 07:09:45)

29

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

A ma ktoś pełne skany z Bajtków, które uległy chyba dezintegracji przy którymś padzie pigwy?
Przelew też wychodzi ode mnie, nawet za to, co już ściągłem.

Pzdrw.
Faust

30

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Mam. 684 MB.           Update: wstawione na upload 2

@Azbest - a więc dziękujemy całej ekipie .... Mikeyowi, Stryjkowi, Mikerowi i Voyowi

Ostatnio edytowany przez pajero (2015-10-24 22:46:59)

31

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

jakby co to bajtki sa m.in. tu:
/stuff/collections/rohar/FULL/temp/biblioteka/czasopisma/Bajtek
/stuff/collections/rohar/skany/czasopisma/Bajtek

@pajero: jeśli masz cos innego to prosimy o upload :)

Ostatnio edytowany przez Azbest (2015-10-23 19:44:30)

32

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Dobrze, że czas na zrzutę jest do listopada, właśnie taki czas jest dla mnie optymalny ;)- do 10'tego mam Matki Boskiej P. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Nawet do końca listopada. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

34

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

voy napisał/a:

Nawet do końca listopada. :)

Dzięki za Waszą pracę.

35

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

@Voy: Masz jakiegos PayPala ?

@Azbest: Jaki jest konfig Pigwy teraz ? Moze trzeba by bylo zmienic na cos nowszego ? Jaki jest dzienna statystyka ruchu ?
Zastanawiam sie moze by zainwestowac w jakis mini PC (znaczy sie cos na ARM'ie + 2 dyski zewnatrzne po 1TB/2TB w mirroringu) ?
Np. to http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php (Odroid-xu4).

A jak nie to moze jakies 1U Della (np taki http://www.ebay.co.uk/itm/Dell-PowerEdg … wLVZVvIQB)

Na Linuxa czy BSD wystarczylo by w zupelnosci no chyba ze obecny konfig jest lepszy.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2015-10-25 01:22:27)

36

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

@Monsoft: mam; patrz PM. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

37

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Monsoft: jak pisałem wcześniej moc obliczeniowa to raczej nie jest problem - dane są statyczne a zapytań milionów nie ma. O armach myslalem ale w większości SATA chodzi mówiąc oględnie dość wolno a do USB2SATA w tego typu zastosowaniu jakoś nie mam przekonania. Mam już Atoma, prądu ciągnie mało a możliwości dużo większe - niebawem będę testował. FYI obecnie pigwa ma 2x Xeon 2.66 (4 rdzenie) i AFAIR 4GB ram. Niestety przestałem robić statystyki bo jak swojego czasu w szale bez opamiętania robiłem na pigwie statystyki wszystkiego co tylko przychodziło mi do głowy, to okazało się, że pigwa właściwie nie ma na nic czasu poza robieniem statystyk :)

38

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Przypominam, że zbiórka potrwa jeszcze przez miesiąc. :)

Dzięki za dotychczasowe wpłaty - dzięki Wam Pigwa się rozwija. Z dnia na dzień kwota ładnie rośnie, a im większa, tym szerszy uśmiech Azbesta. :D

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

39

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Prawdopodobnie będę mógł przekazać 2 dyski 1T serwerowe prawie nowe, kręciły się kilkadziesiąt godzin, może ciut więcej.

Niestety dyski SATA nie SCSI czy SAS.

Seagate Constellation ES.3
ST1000NM0033
DATE: 15133
DOM: 09/2014
Kupione jakoś na początku tego roku.

@Azbest: Przydadzą się?   

Mam w sumie takie 3, ale jeden wolałbym mieć jako zapasowy jak będzie uzasadniona potrzeba i będzie taka możliwość jest opcja że wszystkie 3 bym mógł przeznaczyć.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

40

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

voy napisał/a:

Przypominam, że zbiórka potrwa jeszcze przez miesiąc. :)

Dzięki za dotychczasowe wpłaty - dzięki Wam Pigwa się rozwija. Z dnia na dzień kwota ładnie rośnie, a im większa, tym szerszy uśmiech Azbesta. :D

Przelew poszedł ...

41

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

willy: jasne, super!. akurat to ze SATA to żaden problem :) dwa będą gites bo zrobie na nich raida - trzeci to bylaby już przesada, dwa to już rewelacja! :)
ad mój szeroki uśmiech - mam nadzieje, ze nie tylko mój a wszystkich beneficjentow zasobow pigwy :)

42

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

@Voy

Ode mnie tez poszlo na Twojego PayPala

43

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Polecenie przelewu wydane, dziś, najdalej jutro przelew dojdzie.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

44

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

@Voy:
Kurcze PayPal cos zawalil i kasa nie przeszla. Ciekawe ze brak tranzakcji w podsumowaniu. Wyslalem Kase jeszcze raz.

45

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Ok, teraz doszło. :) Dzięki, Irku!

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

46

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Doszły kolejne wpłaty. :) Dziękujemy i z chęcią przyjmiemy więcej. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

47

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Do końca zbiórki zostały jeszcze 2 dni. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

48

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Spieszę donieść, że zbiórka została zakończona pełnym sukcesem. Dzięki Wam udało się zebrać aż 1680,93 PLN!

Oto lista darczyńców:

Jer, Norbert Z., Piter, Bluki, ilr, Jesionen, Pajero, Seban, hsimpson, Montezuma, takron27, AdamK, MarekP, Eagle, Ender, Lotharek, mpolak, Grzybson, Czarek K., AS..., Stryker, Duddie, Nosty, Monsoft, Jarkeczek, lemiel, Koala, FaustXXX, MWK, Adam W., sikador, KTO_SIE_PODSZYWAL_POD_AA, Miker, Voy.

Ekipa Pigwy bardzo dziękuje! :)

Ostatnio edytowany przez voy (2015-12-04 15:50:54)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

49

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Hej! Kasa do mnie dotarla. _BARDZO_ wszystkim dziekuje. Teraz, kiedy już wiem na czym stoje, musze poważnie zastanowić się na co te srodki przekazac, bo - jak to było zapoczątkowane - nie przeznacze ich na opłaty za prad. Z datkow kupie sprzet. Uzupelniony on będzie o dyski, które przeslal mi Willy (wielkie dzięki!). Szczegolow dowiecie się wkrótce :)

SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!

50

Odp: Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej

Panowie i Panie ? :)  mamy 2018 r. czy są chętni do kolejnej zrzutki ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2018-03-06 10:11:14)

"wszystko się kiedyś kończy......."