2,026

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kosa, idealnie spełniasz podaną przez siebie definicję lewaka. Żyjesz w swoim świecie, rzucasz puste oskarżenia, a na pytanie o konkrety odpowiadasz argumentami ad-personum. Wróć jak nauczysz się kulturalnie i rzeczowo dyskutować.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,027

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Drugie spotkanie odbyło się na początku lutego 2014. Wzięli w nim udział były minister transportu Sławomir Nowak, były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz oraz Dariusz Zawadka, były szef GROM-u.

Sławomir Nowak był przerażony kontrolą, która sprawdza finanse jego żony i szukał pomocy. - Chcą ją trzepać. Cały 2012 rok. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moimi rachunkami - mówi były minister transportu. - Zablokowałem to - odpowiada mu wiceminister finansów. W innym miejscu Nowak stwierdza: "Moja sprawa była skręcona w Prokuraturze Generalnej. To już nie intuicja, a wiedza już".

YntelYgencja  ma problem z odróżnieniem kto pluje jej w twarz - pewnie to sa poslowie KUKIZA, KORWINA BRAUNA ALBO NARODOWCOW   heheheh

2,028

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam  ja ci wklejam zapisy rozmow :-)  mało ? moge poszukac orginałów .
Matematyka - królowa nauk mało żeczowa :-) hahahaah
Według GDDKiA, koszt budowy kilometra autostrady wynosi w Polsce 9,60 milionów euro. W Niemczech - 8,24 milionów euro - wylicza "Puls Biznesu"( w roznych latach roznice byly rozne  , PB podaje pewnie usredniona wartosc )
Ja lewak :-) Make my Day. Jak juz to jestem ultra prawicowy  :-)
hhahahah
A wiesz skad biora sie w gospodarce pieniądze ? z bankomatu ? od mamy ? Panstwo da :-) ?

Zielona wyspa  wedlug YntelYgencj hehehe
Stopa bezrobocia w PL  Ostatnia wartość:    9,70% (IX 2015) - z kraju wyjechalo wedlug roznych szacunkow w ostatniu 8 latach ( pewnie zadzilli wtedy kosmici )  3 miliony Polakow w wieku PRODUKCYJNYM - Policz jakie bezrobocie byloby gdyby wszyscy wrocili do PL .I powiedz mi ze pL to zielona wyspa , a gospodarka kwitnie hahahah

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2015-11-12 12:21:42)

2,029

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa, w tych rozmowach nie ma żadnych dowodów przestępstw, niestety.

Co do autostrad, to samo porównywanice uśrednionych cen jest śmieszne. Prównujesz gigantyczne inwestycje, przeprowadzane w różnych okresach, przeprowadzane w różnych systemach prawnych, przeprowadzane w podczas różnych faz cyklów koniunkturalnych i z różnymi kosztami finansowania. Czemu porównujesz tylko do niemiec, przecież sa kraje gdzie autostrady zbudowano jeszcze taniej, jak porównasz z nimi to wyjdzie Ci jeszcze większa defraudacja :)

Więc czekam na konkrety. Kto zdefraudował i ile. Dowody, a nie bajania.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2,030

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

mało żeczowa :-) hahahaah

Rzeczesz, że mało rzeczowa ? Nie...ale trzeba wiedzieć skąd się biorą liczby na których dokonuje się operacji.
Gdybyś chciał wiedzieć skąd się biorą różne koszty budowy autostrad (i nie twierdzę tym zdaniem, że nasze są odpowiednio niskie albo akceptowalne), to zwróć uwagę, że w cenę kilometra wlicza się całą dodatkową infrastrukturę.
Abyś pojął o czym mówię, to przemyśl dlaczego dostawcy TV/Internetu/telefonów z tzw. "kablówek" z chęcią doprowadzają sygnał do bloków na osiedla mieszkalne a jakoś do domków jednorodzinnych nie chcą ? Bo koszty pośrednie czyli projekty, uzgodnienia, pozwolenia, koszty prac przygotowawczych, czas uruchomienia, koszty obsługi posprzedażnej itp. itd. są zbyt duże do spodziewanych przychodów. Jeśli klient się uprze, to zapłacić musi za te "ekstra" wydatki. Jego sąsiad zapłaci już mniej bo miał sąsiada frajera, który poniósł główny koszt.
Na tej zasadzie w krajach z istniejącą już siecią autostrad koszt wybudowania/uruchomienia nowych odcinków jest niższy niż w krajach ze słabą infrastrukturą. Do tego dochodzą różnice w materiałach używanych do budowy. Inny jest np. asfalt wymagany w Hiszpanii, inny w Chorwacji,  inny w Szwecji a inny w Polsce ze względu na rozpiętość temperatur i ogólnie różnice klimatyczne. Jest jeszcze wiele innych problemów, które by trzeba poruszyć aby omówić dogłębnie temat. Dogłębnie a nie populistycznie bo temat ogólnie jest szerszy niż Ci się wydaje ale jeśli porównujesz tylko liczby bez kontekstu, to zawsze można dowieść czego się chce.

EDIT:

kosa0 napisał/a:

Stopa bezrobocia w PL  Ostatnia wartość:    9,70% (IX 2015) - z kraju wyjechalo wedlug roznych szacunkow w ostatniu 8 latach ( pewnie zadzilli wtedy kosmici )  3 miliony Polakow w wieku PRODUKCYJNYM - Policz jakie bezrobocie byloby gdyby wszyscy wrocili do PL

Wylicz to nam proszę...konkretne liczby a właściwie jedna czyli ten procent.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-11-12 13:02:14)

2,031

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wiem skąd biorą sie te liczby  problemem jest ze ty nie wiesz :-)
Uważasz ze koszty infrastruktury s PL sa wyższe niz w niemczech ? a slyszales o kosztach pracy ? wiesz jaka jest minimalna placa  w niemczech ?

Stary mam prosbe moge przedrukowywac twoje przymyslenia :-) ? Nie wiem do czego tu sie ustosunkować bo to jeden wielki stek bzdur - w biednieszym kraju musi być drozej....... bo Hahahahaha
Abys pojoł o czym sam piszesz - zastanow sie kto buduje te autostrady - prywatny przedsiebiorca czy panstwo ? A teraz trudniej skad panstwo ma pieniadze ?  I  W KONCU Ukochana UE przeciez "daje" ( to jest sarkazm ) pieniadze na rozwoj gorzej rozwinietych regionow

Z asfaltem to poplynoles hahahaah - Polska jest jedynym krajem ktory ma lato i zime :-) ahahahaha i w  którym sa roznice temperatur  - stary sam chyba ie wierzysz w to co piszesz
A moze wplyw na jakosc jenak maja wałki ? Chociazby ten z linka kotóry wkleiłem
Populistyczne kolejne slowo którego entymologi nie znasz - zapoznaj sie chociaz na wikipedia i pozniej go używaj


I wlasnie dochodzimy do sedna :-) Polski moze znasz ale matematyki to juz nie teges . Problem z podstawowymi działaniami ?
Z tego co pamietam to liczenie % odbywalo sie w 4 - 5 klasie starej podstawowki - nie zamierzm ci ulatwiac w tej dziedzinie :-)
Zrodla masz -GUS  -tam sa wszytkie liczby

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2015-11-12 13:53:12)

2,032

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ot i cały Ty.... zero konkretów tylko obrażanie...chcesz przedrukować...proszę, tylko zanim to zrobisz to oczekuje mojej aprobaty i zatwierdzenia tekstu....ot prawo autorskie.
Napisz mi konkretnie skąd w Państwie biorą się pieniądze....choć jeden fakt a nie tylko "zastanów się"....
Ja nie napisałem, że tylko w Polsce jest lato i zima...w takiej Hiszpanii przy temperaturze poniżej 10 stopni rozdają koce bo to tragedia narodowa jest i uznają to za ciężką zimę. To jako przykład bo nie chodzi o ilość pór roku tylko o amplitudę zmian temperatur.
Co do procentów, to ja wiem jak się je liczy .... o np 1 ze 100 to 1% a 46 ze 200 to 23% ... ja oczekuję, że Ty pokażesz jak to policzyć tzn. jakie konkretne liczby weźmiesz do kalkulacji wzrostu bezrobocia.

Bądź facetem....pokaż, jakie masz "cojones" i odpowiedz merytorycznie choć na jedno pytanie.... ot choćby na to o procentach....proste jest jak sam twierdzisz....
[Edit]
Jaka liczba z przedziału 8,15% do 24,05% jest właściwa ?
[/Edit]

P.S.
Istnieje słowo etymologia a nie eNtymologia...
Wikipedia ..... łojezuboszesztymój .... jeśli to dla Ciebie jest źródło miarodajnej wiedzy, to się nie dziwię już niczemu.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-11-12 15:40:45)

2,033

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

argumentami ad-personum

Que?

KMK
? HEX$(6670358)

2,034

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oj tam, english latina ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

2,035

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Istnieje słowo etymologia a nie eNtymologia...

Ale on użył entymologa a nie entymologia. Nie znasz tego słowa? Ja też. Widać musimy się douczyć :)

2,036

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Etymologia to dział językoznawstwa badający pochodzenie wyrazów, zmiany ich znaczenia i formy w miarę upływu czasu.
Entymolog to użytkownik, który nie aktywował profilu. :D

http://www.freespace.com.au/imagehosting/images/83283191492962136.png

2,037

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

>Napisz mi konkretnie skąd w Państwie biorą się pieniądze....choć jeden fakt a nie tylko "zastanów się"....
Z przyjemnością :-) . Skoro masz problem z zastanowieniem sie :-) - i nie rozumiem dlaczego sie obrazasz ? Sam piszesz aby nie  prosić cie o zastanowienie sie :-)
Pieniądze w każdym państwie biorą sie z PRACY - Państwo ma ograniczoną możliwość kreacji pieniądza .Państwo zbiera pieniądze z podatków . Państwo  jest tylko ADMINISTRATOR. Ma zarządzać pieniędzmi sciąganymi od nas podatników.

Ty poważnie uwazasz ze Polska to jedyny kraj na świecie gdzie amplituda  taka występuje ?  :-)

Obawiam ze jednak nie wiesz jak liczy sie procenty :-) Policz sobie :-)  Liczby ci podalem - Poziom bezrobocia  wziolem z GUS :-) , liczbe osob które wyemigrowała tez .Ja nie musze pokazywać cojones :-)  ani ze jestem facetem :-)  . Hahahaha.

Jak napisalem Polski znasz matematyki nie :-). Mógłbym napisac pokaz cojones i udowodnij ze jest inaczej ale to jest plytkie

Tragedia Polski polega na takich ludziach jak ty . Uwazacie ze to co Polska osiagnela to szczyt marzen - ze to AMERYKA . I tu sie zgadzamy :-) Ameryka ale poludniowa .Blizej nam do Wenezueli niz USA :-)

Skad wziaść pieniadze ? z Uczciwej pracy i gdzies mam to  czy wldze ma po , pis  ,kukiz pod warunkiem ze wladza pracuje dla mnie .Jelsi wladza kradnie to nie bronie jej  tylko wsadzm politykierow do mamra i znow nie wazne z jakiej parti sa - ale widze ze ciezko ci to zrozumiec - bo JEST JEDNA RACJA :-) i Jedna partia ja reprezentuje :-)

2,038

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bla, bla, bla....zero konkretów, same bzdety.

A. Pieniądz bierze się z różnych źródeł. Istnieje np. pieniądz kruszcowy, pieniądz rozrachunkowy, pieniądz bankowy. Pieniądz bankowy jest kreowany przez banki i niekoniecznie ma odzwierciedlenie w pracy. Idziesz do banku i dostajesz np. kredyt na mieszkanie czy auto. Masz 10% wkładu własnego (zarobione jako zapłata za pracę) a dostajesz dodatkowe 90%, które nie ma żadnego powiązania z pracą, którą wykonałeś a właściwie nie wykonałeś. Przekazujesz te pieniądze (wydajesz) i nagle w obiegu pojawia się pusty pieniądz, który nie ma pokrycia w niczym. jedną z wielu ról NBP w Polsce, prócz kreacji pieniądza w postaci monet i banknotów,  jest nadzór nad takim wprowadzanie pieniądza na rynek. To jeden z wielu tematów o których myślisz, że wiesz a w ogóle się nie orientujesz.

B. Liczb nie pokazałeś, tylko powiedziałeś gdzie są a to nie to samo.
Tu masz liczby: http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/r … ,1,44.html
1,540 mln bezrobotnych, 9,7% bezrobocia i do tego twoje 3 mln emigrantów. Przelicz nam te 3 liczby....bądź odważny i zmierz się z problemem bo do policzenia procentu musisz zdecydować ile z tych 3 mln osób po powrocie będzie bezrobotnymi, ile z nich jest czynne zawodowo, ile w ogóle nie ma zamiaru pracować a ile z nich to dzieci i osoby , które nie są w wieku produkcyjnym. Ja Ci podałem liczby......wypisz jeden wzór z 3 liczbami i do tego jeden wynik. Możesz zaokrąglić do jednego miejsca po przecinku.

C. Co do amplitudy, to chyba sam rozumiesz głupotę twojej odpowiedzi. Występuje oczywiście w każdym kraju ale gdzie jest większa ? W Polsce czy w Hiszpanii ? Jak to wpływa na odkształcanie się masy bitumicznej na drodze co skutkuje np. koleinami ? Bo dla twojej wiedzy nie jeździmy po asfalcie. Asfalt to tak płynna czarna maź, którą wypełniają np. szczeliny pomiędzy masą bitumiczną zwana potocznie asfaltem i jest on też składnikiem tejże masy bitumicznej.

D. Pokaż jedno konkretne zdanie gdzie napisałem, że Polska osiągnęła to szczyt marzeń. Zacytuj tego posta. Gdzie napisałem, że to Ameryka. Też konkretnie pokaż cytat. Nie gdybaj tylko udowodnij to.

Cienki "jesteś jak żyleta" w argumentowaniu, oj cieniutki .... erystyka dla Ciebie to "terra incognita".

Próbuj dalej .... to nawet fascynujące przyglądać się jak zapętlasz się w tych swoich przemyśleniach.

2,039

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Co wy ciągle z tym bezrobotnym ..?
Bezrobotny jest jeden i wystarczy.

2,040

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kolejny atak muzulmanow we francji :(

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2,041

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Muzułmanie, na pewno ? Czy tak korzystając z okazji ziejesz złością ? Za co ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-11-14 13:20:15)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,042

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12241461_970605656330805_5062610793352324505_n.jpg?oh=866f18797c3c59d6f767ab165f0b2838&oe=56EA07B4

KMK
? HEX$(6670358)

2,043

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Muzułmanie, na pewno ? Czy tak korzystając z okazji ziejesz złością ? Za co ?

To  pewnie babcie co sprzedaję pietruszkę i im straż miejska(wiejska czy jakaś tam inna gminna)  lepi mandaty...

Litości!

2,044

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oczywiście, że teraz każdy będzie chciał "przy okazji" ugrać coś dla siebie. Taki life. Wystarczyło jak posłuchałem Millera wytykającego Merkel sprawy związane z syryjskimi uchodźcami.... wyuczone komunistycznie zianie :) Takie zagrywki nie mają na celu działanie na rzecz sprawy tylko zbicie politycznego kapitału. Gdyby Miller siedział na jej Miejscu, wątpię czy mówił by inaczej !

Btw. Ja też nie chcę napływu obcych kultur do Europy, zwłaszcza tych przenikniętych zwyrodnialcami !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-11-14 14:44:16)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,045

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Muzułmanie, na pewno ? Czy tak korzystając z okazji ziejesz złością ? Za co ?

Mamy już 2041 postów. Mam nadzieję, że wkrótce elyta rządząca jak i "Świat" dostarczy nam wielu emocji i liczba ta zwiększy w krótkim czasie się zgodnie z trendem wykładniczym.

Liczę na to, że post ten będzie dalej się rozwijał i w przyszłości będzie przestrogą, ostrzeżeniem, nauką czy refleksją dla kolejnych pokoleń, które podobnie jak my będą wierzyć, że pomimo wielu prób i wysiłków różnej maści ćwierćinteligentów nie da się już wykrzesać bardziej debilnego zdania niż to cytowane powyżej.

Natomiast dla ludzi używających swoich mózgów zgodnie z ich biologicznym przeznaczeniem, pozostaje krótka i smutna refleksja. Francuzi od pokoleń bardzo mocno pracowali na to co się właśnie wydarzyło. Wykarczowali u siebie wszelkie oznaki chrześcijaństwa, przy okazji sprowadzając hordy muzułmanów, którzy z zasady nie mają tolerancji dla tolerancji. Innymi słowy, zbudowali idealne, zlaicyzowane państwo multi-kulti (szczyt marzeń każdego lewaka) z wiekopomnym wkładem w postaci pierwszej metropolii nowożytnej Europy z przewagą ludności muzułmańskiej – patrz Marsylia za kilkanaście (góra kilkadziesiąt) lat. Dodatkowo przyłożyli łapę do „wolnościowej” rozpierduchy w krajach muzułmańskich. No to teraz zbierają owoce swojej ciężkiej pracy, a w kolejce czekają już Niemcy i Anglicy. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejny marsz rozpaczy, zjednoczonych liderów tęczowej Europy, zakończony płomiennymi wezwaniami o jeszcze więcej tolerancji i otwartości na inne religie i kultury, które to ubogacają starą cioteczkę Europę…..aż do następnej rzezi, oczywiście.

A teraz pora na jakiegoś kolejnego idiotę, który wyskoczy z kultowym „gdzie jest krzyż”.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,046

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dla mnie to nie muzułmanie tylko bandziory i terroryści. Jeśli się mylę, pochylę głowę :(

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2015-11-14 14:55:44)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,047

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Grzeniu - w hali koncertowej 3 zamachowcow wysadzilo sie w powietrze za pomoca pasa z ladunkami wybuchowymi. Ktorzy terrorysci, przypomnij mi, robia sobie takie 'autopromocje'? Zadziwia mnie u niektorych brak zdolnosci do kojarzenia prostych faktow w imie <tfu> politycznej poprawnosci </tfu>

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,048

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"I oto idą, zapięci szczelnie,
Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
A patrząc - widzą wszystko oddzielnie
Że dom... że Stasiek... że koń... że drzewo...

Jak ciasto biorą gazety w palce
I żują, żują na papkę pulchną,
Aż papierowym wzdęte zakalcem,
Wypchane głowy grubo im puchną".

KMK
? HEX$(6670358)

2,049

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Dla mnie to nie muzułmanie tylko bandziory i terroryści. Jeśli się mylę, pochylę głowę :(


zidentyfikowany muzulmanin nalezał do islamskiej milicji

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2,050

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jest rozny pieniadz matko czlowieku hahahahahahaha
Jeblem baranka  hahahhhhha banki kreuja pieniadz hahahhahahhajha
Stary reszty postu twego nie czytLem nic nie wiesz o swiecie nie wiesz co to gospodarka liczyc nie potrafisz - z samodzielnym mysleniem na bakier - pluja ci w twarz mowia ze deszczyk pada - zero wlasnych pogladow . Hahahhhhaa glosuj na swoje PŁo - tylko wez pid uwage ze nakosc twego zycia zalezy od twoich wyborow - moja rada dla ciebie pojedz gdzies i nie mowie o all inclusiv w egipcie - zobacz jak ludzie zyja gdzie indziej - i zacznij myslec wyciagaj wnioski -   A nie powtarzasz bzdety z tvn i wyborczej - dla mnie temat zamkniety -  nie ma sensu dyskutowac z toba :-) nie ten poziom

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2015-11-14 17:21:28)