1

Temat: Playstation 1

Właściwie po raz kolejny odbiłem się jak od betonowej ściany chcąc zgrać dema na PS1 i sprowadzić to do postaci płyty CD strawnej dla konsoli. Mamy dla przykładu coś takiego:

http://www.pouet.net/prod.php?which=5879

Co z tym należy dokładnie zrobić, by zrzucić owe dane na CD do postaci boot-cd dla PS1??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Playstation 1

Przerobić Playstation? O ile pamiętam - PS1 czyta standardowo tylko czarne płyty ;) Ale mogę się mylić - technika poszła do przodu ;) Była też jakaś BOOT Płyta, która omijała programowo ten problem, ale wymagała wymiany płytki po zabootowaniu.

Sikor umarł...

3

Odp: Playstation 1

Sikor napisał/a:

O ile pamiętam - PS1 czyta standardowo tylko czarne płyty

Znaczy winyle? ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

4

Odp: Playstation 1

Nie wiem jak to jest dzisiaj (bo mogło się coś zmienić), ale sądzę, że na gołe PS1 tego nie zrobisz. Musisz przerobić chipem lub na swap trick – który jest męczący jak wrzód na tyłku. Co do przeróbek, to jak mieszkasz w dużym mieście to na pewno znajdziesz kogoś kto to robi – internet twoim przyjacielem jest.
Nagrywać można na normalnych płytach – czarny kolor to był bardziej styl, zresztą potem można było kupić płyty CDR z czarną powierzchnią. Jak już będziesz miał przerobioną to luknij tutaj.
http://swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=1723

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

5

Odp: Playstation 1

łojezu. Konsola oczywiście jest przerobiona, więc piraty na tym działają wyśmienicie. Problem w tym, że jeśli mam np. obraz płyty z grą, to zapisuje coś takiego i jest ok. Płyta się bootuje i wszystko bangla.

Problem jest z plikami wykonywalnymi luzem, bo nie wiem jak zrobić z tego boot CD.

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-12-13 12:28:29)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: Playstation 1

No Okey, ale tak sformułowałeś pytanie, że trudno było to wywnioskować, a mało kto potrafi czytać w myślach. Przejrzałeś ten link? Być może tam jest odpowiedź na twoje pytanie.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

7

Odp: Playstation 1

pin napisał/a:

Mamy dla przykładu coś takiego:

http://www.pouet.net/prod.php?which=5879

@Pin,

W linku, który podałeś, jest spakowany obraz cd - pliki .bin i .cue

W czym problem?

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-13 12:53:17)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

8

Odp: Playstation 1

No właściwie w tym problem z czego widzę, że niepotrzebnie użyłem Nero10. Dopiero pliki *.cue" są zrozumiałe, ale dla Alko_120. Właśnie sprawdzam co i jak ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Playstation 1

Czyli link się przydał?

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

10

Odp: Playstation 1

Tak, dzięki - wiele to pomogło. Teraz tylko co druga płyta nie działa :D

Tak się jeszcze zastanawiam (zanim przebrnę przez ten las informacji). Dema przeważnie zajmują po max kilka MB. Płyta ma wiadomo ile. ... nie wymyślił ktoś jakiegoś boot loadera, by móc np. kilka produkcji zgrać na jedną płytę?

Nadziałem się właśnie na demo: Runkkari. W pliku *.cue jest odnośnik do RUNKKARI.MP3. Alcohol120 tego nie przejdzie.. ;)- jest tu jakiś złoty środek na taką okoliczność?

EDIT:

Następne demo: Iaquo - i plik MP3. Ten sam problem. Zapisało się na płycie, demo ruszyło fizycznie z konsoli, lecz bez dźwięku. Wydaje mi się, że PSX muze leci w postaci "raw", a nie dekoduje MP3. Czy chodzi o to, by program zapisujący dane na CD rozpakował to empetrzy do postaci zrozumiałej dla PSX?

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-12-13 15:09:14)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Playstation 1

Wygląda na to, że obraz CD to mixed-mode, gdzie dane (pierwsza ścieżka) to demo, a dźwięk to audiocd (druga ścieżka)

Spróbuj użyć ImgBurn.

http://www.imgburn.com/

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2015-12-13 15:22:41)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

12

Odp: Playstation 1

Pin napisał/a:

Tak się jeszcze zastanawiam (zanim przebrnę przez ten las informacji). Dema przeważnie zajmują po max kilka MB. Płyta ma wiadomo ile. ... nie wymyślił ktoś jakiegoś boot loadera, by móc np. kilka produkcji zgrać na jedną płytę?

Prostego loadera chyba nie ma, ale da się to zrobić. Poniżej masz linka co i jak, tylko nie wiem czy warto się tak męczyć przy dzisiejszych cenach nośników.
http://www.snesorama.us/board/showthrea … n-One-Disc

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

13

Odp: Playstation 1

Sikor napisał/a:

ile pamiętam - PS1 czyta standardowo tylko czarne płyty ;)

Przypominam, że "czarne płyty" nie mają żadnych magicznych mocy!
Po prostu były czarne tylko po to, by wyglądały zaje… no, ładnie. Nie ma to żadnego wpływu na laser, napęd czy działanie Wszechświata. Równie dobrze mogą być niebieskie i nie będzie różnicy.
Inna sprawa jest z płytami od GameCube'a czy Dreamcasta, ale to nas nie dotyczy.

.: miejsce na twoją reklamę :.

14

Odp: Playstation 1

@skrzyp, niby tak, ale piraty na innych nie działały bez przeróbek konsoli, ale co gimbaza może o tych czasach wiedzieć... :P

Sikor umarł...

15

Odp: Playstation 1

Ta płyta startowa którą trzeba było uruchomić po każdym resecie by piraty uruchamiać, to było na PS2 zanim wymyślono do niej lepsze przeróbki. :)

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

16

Odp: Playstation 1

Jeden człowiek, który ponoć się na tym zna, poleca nagrywać płyty dla PSX1 programem ImgBurn z prędkościa max x4, natomiast pliki exe umieszczać na płytach wpierw tworząc obraz za pomocą Demomenu lub Paradox Intro Collection.

Nero czy tego typu wynalazki źle nagrywają płyty dla starszych czytników, takich jak są w PSX1.

Ja się nie znam, więc nawet nie wiem czy to co piszę ma sens, czy nie, przekazuję info ;) Nie ma sprawy :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-12-13 22:02:59)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: Playstation 1

Przypuszczalnie nie chodziło o sam nośnik, a właśnie sposób w jaki został nagrany i że różne oprogramowanie nagrywarkowe bawi się z przeplotem itp a czytnik PSX1 sobie z nim nie radził. Przeróbka miała zapewne temu zaradzić.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

18

Odp: Playstation 1

Nie no, był taki myk na nieprzerobionej konsoli - wkładało się płytę "oryginalną" i zanim się rozkręciła na dobre, podmieniało się na pirata i hulało.

MM: a miotła przyszła i posprzątała...

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: Playstation 1

Nie no, Miker trochę Cię poniosło ;)

Dzięki Wieczor za sugestie, sprawdzę to dziś wieczorową porą ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Playstation 1

Pin:

1. Ściągasz demomenu (google://demomenu + psx)
2. Tu jest poradnik, z którego korzystałem
3. Tworzysz obraz płyty
4. Testujesz przed wypaleniem na emulatorze - może być ePSXe
5. Wypalasz z najniższą prędkością, na którą pozwala Twoja nagrywarka.

I tak Tobie nic nie będzie działać, w sumie nie wiem po co pisałem te punkty :D

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Playstation 1

A to demomenu to nie działa z rapidusem... :( Uuuu, będzie problem :D

Sikor umarł...

22

Odp: Playstation 1

miker napisał/a:

MM: a miotła przyszła i posprzątała...

Szkoda ze nie przeprosila... (tak, widzialem ten watek zanim go selektywnie wykasowales)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

23

Odp: Playstation 1

Miało być moratorium na kasowanie postów. Kiedy minęło?

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: Playstation 1

co się znowu narobiło ?

25

Odp: Playstation 1

thePink napisał/a:

Spróbuj użyć ImgBurn.

W sumie to świetny program do płyt z tym, że nie nadaje się do PSX ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info