2,876

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Chłopcze ... jest różnica między "łykaniem" a przyswajaniem ... wiek wyrabia wątrobę która  nie akceptuje już wszystkiego :) :) Nie martw się tak bardzo o starszych ...

2,877

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

skrzyp napisał/a:

Niestety, to jest fotomontaż. Ale łatwo tak łykać wszystko jak młody pelikan, nie?

Oczywiście, że to fotomontaż. Ale śmieszny.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2,878

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dobra zmiana....

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … omosc.html

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,879

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A przeczytałeś w tym artku jakie jest stanowisko rządu w tej sprawie?

" Jeśli kogoś krytykować za to zdarzenie, a my do tej krytyki się w pełni przyłączamy jako posłowie i przedstawiciele rządu Prawa i Sprawiedliwości, to właśnie tę niezależną prokuraturę - powiedział Ziobro

"Tak działa ta "niezależna prokuratura" stworzona przez PO, a kierowana przez Andrzeja Seremeta. Uważamy, że wolność w internecie i wolność jako wartość ma absolutnie fundamentalne znaczenie. Jeśli będziemy godzili się na takie sytuacje, zgodzimy się na państwo, które działa w sposób opresyjny - stwierdził Jaki (wiceminister sprawiedliwości)

Zmiana nie tylko dobra, ale bardzo dobra.

Pozdrowienia dla czytających nie tylko nagłówki...

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-28 01:09:44)

2,880

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Ravenax

z artykułu napisał/a:

prokuratura w Nowym Sączu działała na wniosek osoby zawiadamiającej o znieważeniu Prezydenta RP i o kierowaniu wobec niej gróźb karalnych

Czyli prokuratura miała zignorować zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa w ramach "dobrej zmiany" czy też podjąć kroki przewidziane prawem ? PiS złotymi ustami Ziobry czyli MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI KRYTYKUJE Prokuraturę, że ta STOSUJE SIĘ DO PRAWA i postępuje zgodnie z przepisami.

Jeśli już czytasz więcej niż nagłówek, to przynajmniej zwracaj uwagę na istotne fakty.
Gdybyś Ty złożył jakiekolwiek zawiadomienie do Prokuratury, to oczekiwałbyś jakich kroków od urzędu ?
Zajęcia się twoją sprawą czy też zignorowania twojego zawiadomienia ? Odpowiedz szczerze. Jak obywatel a nie zwolennik.

Jak widać pan Jaki ma w głębokim poważaniu co zrobiła Prokuratura ... ważny jest tylko przekaz o "niezależnej prokuraturze", który ma uzasadnić, że gdy nastąpi połączenie stanowiska Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, to wtedy dopiero będzie "miód i malina" .... będzie dopiero prawdziwa NIEZALEŻNOŚĆ ... Rząd uzna, że śledztwo ma być to będzie, że nie ma być, to nie będzie. NIEZALEŻNIE OD PRAWA będą lub nie będą postępowania sie toczyły.

2,881

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Gdybyś Ty złożył jakiekolwiek zawiadomienie do Prokuratury, to oczekiwałbyś jakich kroków od urzędu ?
Zajęcia się twoją sprawą czy też zignorowania twojego zawiadomienia ? Odpowiedz szczerze. Jak obywatel a nie zwolennik.

Wyjaśnij, bo nie wiem, czy dobrze myślę. Gdyby ravenax28 złożył doniesienie do prokuratury, że internauta BartoszP handluje bronią, to oczekujesz od prokuratury, że potraktuje sprawę poważnie i zacznie od przeszukania mieszkania BartoszaP?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

2,882

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rozumiem, że takie doniesienie jest poparte dowodami i zaszły okoliczności potwierdzające owo doniesienie.
Wtedy tak. Powinny się zająć.

Wyjaśnij mi zatem czy ja dobrze w takim razie rozumiem, że jeśli sąsiad internauty Simiusa ma dziwne "palczaste" rośliny w ogródku na balkonie a po korytarzu w bloku snuja się całymi dniami podejrzane typy z szeleszczącymi torebkami a Internata Simius dokona zgłoszenia w tej sprawie, to oczekuje, że pani Marysia z dziennika podawczego w Prokuraturze uzna, że u niej tez tak jest więc wszystko w normie i powinien internauta Simius raczej pomóc podlewać kwiatki sąsiadowi niż przejmować się ? A może internauta Simius ma dzieci, które lubią dzieci sąsiadów i często tam bywają ? Co wtedy ?

Będziemy  wymyślać sztuczne przykłady czy też zostaniemy przy pryncypiach ?

Moim osobistym zdaniem to była/jest "ustawka":

A. Ktoś złożył doniesienie - nie przyjmą = "totalna wiocha Prokuratury i PO, wybierają doniesienia, układ, swoi są lepsi ....my nie będziemy tak robić ", przyjmą = patrz pkt. B i C

B. Prokuratura zajęła się tym - "totalna wiocha PO i Prokuratury, gnębią internautów, my nie będziemy tak robić ....."

C. Prokuratura się nie zajmie = "totalna wiocha Prokuratury i PO, wybierają doniesienia, układ, swoi są lepsi ....my nie będziemy tak robić "

Powtórzę pytania:
Gdybyś Ty złożył jakiekolwiek zawiadomienie do Prokuratury, to oczekiwałbyś jakich kroków od urzędu ? Zajęcia się twoją sprawą czy też zignorowania twojego zawiadomienia ?

2,883

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Apropos tej prokuratury, do much nie strzela się z armaty.

Delikwent który umieścił durny, a podpadający pod paragraf filmik po doniesieniu powinien zostać namierzony, wezwany na komisariat, przesłuchany, pouczony i zobowiązany do zdjęcia owego filmiku - o ile wcześniej tego nie zrobił - umieszczenia przeprosin i powstrzymania się od ponownego dokonywania takich wygłupów.

2,884

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

NIBY DLACZEGO MA ZDEJMOWAC FILM ? CCHESZ ZAKAZAC ZARTOWANIA ? MOZE OD RAZU ODDYCHANIA...

Smieszne sa te wasze klotnie. Byl syf i bedzie, a utrzymywanie, ze sa jakies istotne roznice miedzy PO a PIS jest zwyczajnie glupie...

2,885

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@BartoszP

ThePink ironicznie pisząc w swoim poście "dobra zmiana"  chciał dokopać nowej władzy. Piszę tak, bo już wcześniej zamieszczał linki do (jego zdaniem) artykułów opisujących kolejne wpadki pisowskiego rządu. Tutaj się nie udało, bo przedstawiciele rządu odcinają się od decyzji prokuratury. Znowu z prostej i przejrzystej sprawy urządzasz jakąś akademicką dyskusję.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2016-01-28 19:13:38)

2,886

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jasne, że się odcinają ... a co maja powiedzieć ? Ciągnąć gościa do więzienia ?

Prosta i przejrzysta sprawa ? Że prokuratura ma ignorować zgłoszenia obywateli "po uważaniu" ? To Prokuratura jest winna, że ktoś złożył doniesienie ? A od którego momentu znieważenie zasługuje na zajęcie się sprawą ?
Prosiłem abyś odpowiedział co ma zrobić prokuratura i znowu odpowiedź przerosła twe możliwości decyzyjne bo trzeba by się określić za albo przeciw....wiem, wiem ... nie mogę Cie wywoływać do tablicy ...

"Przywalasz ironicznie" Pinkowi, ze niby nie czyta treści a sam nawet nie zastanawiasz się nad tym co przeczytałeś i co jest  meritum. Chciałeś wywołać efekt "łał jaki PiS jest cool i trendy" i jakie "dobre zmiany robi" a wyszła po raz kolejny zwykła "lemingioza", którą tak zwolennicy PiS szydzą.

2,887

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wg mnie prokuratura powinna jak najbardziej sprawę przyjąć do rozpatrzenia ale po rozpatrzeniu umorzyć. Przecież o wiele większego kalibru sprawy się umarza - i to nie z politycznego czy jakiegokolwiek ideologicznego powodu - tylko z powodu obiektywnej malej szkodliwości czynu. Tak samo teraz jak i w sprawie antykomora. Rozgrywanie tego politycznie to jest ustawka :) i juz sie chyba z tym zgodziliscie w tym watku.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,888

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tyle że do Antykomora wpadło ABW. Ono raczej nie działa na "zgłoszenia obywateli".

KMK
? HEX$(6670358)

2,889

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No tak tak, sorry, ale chyba rozumiesz co miałem na mysli :)

edit: wlasnie na twitterze chodzi plotka :) (pewnie prawicowy paszkwil ;) ze zarzuty postawiono z zupelnie innego paragrafu i nie chodzilo o glowe panstwa tylko o obrazliwy komentarz autora do innego komentujacego. Nie wiem na ile to prawdziwe :)
Inna strona twierdzi ze plotke o tym ze jest to zarzut o zniewazenie glowy panstwa puscila pewna dziennikarka GW z 'y' w nazwisku ;)

Ale wiecie jak to na twitterze, prawicowe oszołomstwo i celebryci :) wiec nie wiadomo komu wierzyc :)
Może wytrawni analitycy z tego forum pochylą swe umęczone czoła nad tym z jakiego FAKTYCZNIE paragrafu postawiono zarzuty :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2016-01-28 21:05:00)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,890

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Rozumiem, że takie doniesienie jest poparte dowodami i zaszły okoliczności potwierdzające owo doniesienie.
Wtedy tak. Powinny się zająć.

Wyjaśnij mi zatem czy ja dobrze w takim razie rozumiem, że jeśli sąsiad internauty Simiusa ma dziwne "palczaste" rośliny w ogródku na balkonie a po korytarzu w bloku snuja się całymi dniami podejrzane typy z szeleszczącymi torebkami a Internata Simius dokona zgłoszenia w tej sprawie, to oczekuje, że pani Marysia z dziennika podawczego w Prokuraturze uzna, że u niej tez tak jest więc wszystko w normie i powinien internauta Simius raczej pomóc podlewać kwiatki sąsiadowi niż przejmować się ?

Jeśli doniesienie jest poparte dowodami, to żadnego przeszukania już nie trzeba, prawda? Co do mnie, to w ogóle takiej możliwości nie rozważam, bo mnie guzik obchodzi, co sąsiad sobie hoduje w doniczkach. Jeśli opresyjne państwo chce mu do doniczek zaglądać, to niech to robi na własny rachunek mnie do tego nie mieszając ani nie oczekując wsparcia. A w rzeczonej sprawie - skoro donosiciel mógł to sobie obejrzeć w internecie, to prokurator także. Nie było potrzeby robienia w tym celu przeszukania. To ewidentna szykana. Widać "niezależnemu" prokuratorowi bardzo zależało, żeby PO nie było osamotnione w ściganiu internautów za rzekomą obrazę prezydenta.

Ostatnio edytowany przez Simius (2016-01-28 22:18:44)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

2,891

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

No tak tak, sorry, ale chyba rozumiesz co miałem na mysli :)

edit: wlasnie na twitterze chodzi plotka :) (pewnie prawicowy paszkwil ;) ze zarzuty postawiono z zupelnie innego paragrafu i nie chodzilo o glowe panstwa tylko o obrazliwy komentarz autora do innego komentujacego. Nie wiem na ile to prawdziwe :)
Inna strona twierdzi ze plotke o tym ze jest to zarzut o zniewazenie glowy panstwa puscila pewna dziennikarka GW z 'y' w nazwisku ;

Mnie to wygląda na stary i ograny numer - kiedy nie dało się przypiąć zarzutu, który się przypiąć chciało, to się przypina pierwszy lepszy, jaki pod rękę wpadnie. Na zasadzie - "kto chce psa uderzyć... itd."

Ostatnio edytowany przez Simius (2016-01-28 22:24:05)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

2,892

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:

eśli doniesienie jest poparte dowodami, to żadnego przeszukania już nie trzeba, prawda?

Chyba sam wiesz, że tak to nie działa  ... z tego, że na zdjęciach widać, że ktoś wynosi z domu wielki zafoliowany dywan z czerwonymi plamami nie wynika, że w środku jest ofiara mafijnych porachunków, prawda ?

Simius napisał/a:

Widać "niezależnemu" prokuratorowi bardzo zależało, żeby PO nie było osamotnione w ściganiu internautów za rzekomą obrazę prezydenta.

Wytłumacz po co mieliby ścigać tego internautę ? Z PiaRowego pkt. widzenia, to taki antywładzowy internauta to przecież jest dobra rzecz i wręcz należałoby go chronić, prawda ?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2016-01-29 07:07:41)

2,893

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Znany jest już nowy skład komisji która zbada katastrofę smoleńską. Zaczyna się budowanie mitu i kultu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … aid=1166be

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2,894

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Heh, czekałem kto nie wytrzyma i pierwszy bumpnie dzisiaj ten wątek po 'sensacjach smolenskich' :)
Grzeniu jestes niezawodny, stawiałem na ciebie.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,895

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panie i Panowie,

od niedzieli uważajcie, co piszecie :)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … BoxNewsImg

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

2,896

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kurcze w co tu rece wlozyc :) Jak nie smolensk to inwigilacja. Ciezkie jest zycie redaktorow opiniotworczych mediow :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,897

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bombowa wiadomość jest taka, że na szczęście dobra zmiana jest taka, że jest z czego wybierać ... nie jak niedawno gdy wiało nudą, stabilizacja i jakimś układem ... teraz i nowe komisje i nowe rodzaje nadzoru, mnogość danin zwanych podatkami powala na kolana, pewno nowe pasma w telewizji powstaną np. TVPSpisek ... pan Kurski bedzie mógł sie wykazać  ... i za wszystko ponoć zapłacą dostawcy towaru i usług biorąc koszty "na klatę" ... my będziemy tylko cieszyć się ich szczęściem .... wszyscy aż się palą żeby pomagać służbom ... zresztą nie będzie trzeba nawet sie z tym kryć ....... Jawny Współpracownik R2D2 brzmi przecież tak dumnie ... naprawdę dobra zmiana .... brawo ....

P.S.
Słyszeliście, że ponoć ogłosili w telewizji casting do programu "Paul Frost And His Friends. Mysteries Discovered." ?

2,898

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@syscall: "Grzeniu jestes niezawodny, stawiałem na ciebie."
Przecież to jego wątek :-)
@grzeniu: "Zaczyna się budowanie mitu i kultu".
I to przykuło Twoją uwagę? Szkoda, bo w międzyczasie zupełnie bezrefleksyjnie nowa władza zwiększa wydatki tak, że sama nie ma pojęcia skąd wziąć na to pieniądze. Wprowadza podatki w logikę których sama (i słusznie) nie wierzy i zdając sobie sprawę ze swojego dyletanctwa w geście rozpaczy próbuje nadać kontrolerom uprawnienia do "samowymyślania" na bierząco interpretacji.
Bo na pewno uda się tą kasę zebrać. A jak się zbierze to się rozda. I wtedy już wszystko będzie dobrze... Wszyscy uwierzą w dobrą zmianę.
@syscall: Ach te opiniotwórcze media - ciągle tylko wymyślają problemy. A fe.

2,899

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

O, i Bartosz dołączył :) równie niezawodnie :)

Jawny Współpracownik R2D2 - o, dobre. Tylko jeszcze napisz czyj :)
ps a to podobno ja sie czepiam i rzucam epitetami ...

Ostatnio edytowany przez syscall (2016-02-04 16:43:10)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

2,900

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panie i Panowie,

Czas się trochę pośmiać :)

https://www.youtube.com/watch?v=XrN9yyevhFQ

pozdrawiam,

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC