1

Temat: SC1435 - w jaki sposób doprowadzić composite lub chr/lum?

Czy ma ktoś doświadczenie w doprowadzaniu sygnału composite lub chroma/luma do Atari SC1435? Wiem już, że przeróbka samego monitora (bez wymiany płyty na Philips/Commodore) nie jest trywialna. Może więc jakiś sprawdzony sposób konwersji do RGB za pomocą zewnętrznego pudełka?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: SC1435 - w jaki sposób doprowadzić composite lub chr/lum?

przyłaczam się do pytania.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: SC1435 - w jaki sposób doprowadzić composite lub chr/lum?

W tym temacie doświadczenia nie mam :)
Ale poszukajcie układu CXA1621S, V7021

4

Odp: SC1435 - w jaki sposób doprowadzić composite lub chr/lum?

Kiedyś popełniłem takie ustrojstwo, które z sygnału kompozytowego lub svideo robiło rgb. Uzyskany obraz był nawet bardziej niż ok.
Dekoder został oparty na nieprodukowanym już układzie SAA7111, który sam w sobie daje naprawdę sporo możliwości. A że miałem tych układów całkiem spory zapas, to nic nie stało na przeszkodzie by to wykorzystać.

W sumie powstały 2 egzemplarze tego dekodera. Jeden dostał Draco.

Ostatnio edytowany przez pasiu (2016-09-02 08:07:10)

5

Odp: SC1435 - w jaki sposób doprowadzić composite lub chr/lum?

Czy w takim razie jest szansa na wyprodukowanie konwertera na obecnie dostępnych układach? Układy, które podał Proton nie są jakoś specjalnie kosztowne, a przykładowe projekty w datasheetach wyglądają na - poprawcie mnie jeśli się mylę - dosyć proste do wykonania. Weźmy się i zrób ktoś proszę ;) myślę że chętnych kilku by się znalazlo.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: SC1435 - w jaki sposób doprowadzić composite lub chr/lum?

mam potrzebę na jedną sztukę.
może być z przedpłatą

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

7

Odp: SC1435 - w jaki sposób doprowadzić composite lub chr/lum?

Jakby co, to ja też bym się pisał na taki konwerter.