76

Odp: LCD do Atari xl/xe

gwinter napisał/a:

Wrzucam filmik z gry GP Circuit na jutuba, pierwszy w życi

Bardzo dziękuję.
Tragedii nie ma, ale liczyłem, że jednak będzie trochę lepiej.
Niestety na większości LCD jest z tym kiepsko. Na kineskopie scroll jest czytelny.

77

Odp: LCD do Atari xl/xe

A to nie jest przypadkiem ten efekt o którym ja kiedyś pisałem, że przy scrollu co ramkę linie parzyste i nieparzyste się rozjeżdżają? To jest jak ktoś napisał, skutek robienia przez telewizor deinterlace'u i nie jest to cecha LCD bo ja mam coś takiego na 100Hz CRT :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

78

Odp: LCD do Atari xl/xe

antek napisał/a:

monitorek fajna rzecz... ale co z piórem świetlnym i pistoletem z xegsa ? te części umarły śmiercią naturalną ze starości :-(
czy jest jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu na lcd ?

Tak sobie o tym wątku przypomniałem jak to zobaczyłem:

http://hackaday.com/2016/08/30/tricking … /#comments

Czyli z grubsza to samo co propozycja poniżej:

BartoszP napisał/a:

XBox Kinect lub PS3 Move do śledzenia pistoletu ?

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2016-08-31 09:42:30)

wszystkie trzy strony świata

79

Odp: LCD do Atari xl/xe

kurcze o ile niebieski jest w miarę,
to już czerwony na tym monitorze jest do d...

http://zsyp.eu/smieci/samsung-mp930-red.jpg

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2016-09-14 17:03:29)

80

Odp: LCD do Atari xl/xe

bezrobotny napisał/a:

kurcze o ile niebieski jest w miarę,
to już czerwony na tym monitorze jest do d...


Masz w menu regulacje nasycenia kolorów, inna sprawa że czerwony na A8 nigdy nie był do końca czerwony...

JiL Fan.

81

Odp: LCD do Atari xl/xe

gwinter napisał/a:

inna sprawa że czerwony na A8

A8 nie ma klawiszy F1, F3 i F5.

82

Odp: LCD do Atari xl/xe

Ja mam Technika TV made in Turkey. Barzo spokony som. Kupovane v Tesco Store.
VGA, HDMI, Composite, RF, Scart... Simply everything.
http://www2.itesco.sk/technika-tv.html

^Elanek
7x130XE + 3xAtari Falcon030 + 1xTT03 + 2xST-ATX

83

Odp: LCD do Atari xl/xe

From which year model?
Is it panoramic? 1366x768 (HD Ready) or 1920x1080 (Full HD)?
Is there S-Video/SVHS input in Scart? W naszym Tesco bywają ale nie pamiętam po ile.
Widziałem dziś w Biedronce kartkę z cena 399 zł za Martę 2206. Za 429 kupilem półtora roku temu Philipsa 22cale FHD. W Biedronce właśnie. Ale też już nie ma S-Video jak praktycznie każdy nowy TV. Obraz po composite z 65XE jest dobry. VBXE jeszcze nie mam. Z ZX Uno nie miałem okazji sprawdzić. Z PC po HDMI i VGA ok. W moich oczach.

84

Odp: LCD do Atari xl/xe

Z PC po VGA i HDMI *zazwyczaj* nie ma problemów. Spróbujcie podłączyć do takiej Manty, czy Technika jakiś komputer po RGB, albo właśnie VBXE. Ja mam taniego Funai i ostatnio przećwiczyłem Atari ST i Sinclaira QL - na każdym obraz skacze przez SCART, na Atari mniej, na QL praktycznie cały czas. O wejściu RF to w ogóle można zapomnieć. Żadna z powyższych wad nie występuje na Samsungu, który był ze 200 zł droższy. Może przypadeg, ale nie sondzę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

85

Odp: LCD do Atari xl/xe

Dely, o jakie skakanie obrazu Ci chodzi, raz na kilka/kilkanaście sekund czy cały czas?

86

Odp: LCD do Atari xl/xe

Mam 941MP i jest lekkie drżenie obrazu, niezależnie od komputera jedynie VGA daje stabilny obraz. Dokupiłem sobie 730MP, jak dojdzie to przetestuję z komputerami i dam znać czy jest dobry.

87

Odp: LCD do Atari xl/xe

Macie może doświadczenie z takim monitorem jak NEC AccuSync LCD51VM ?

http://allegro.pl/monitor-nec-accusync- … 31977.html

88

Odp: LCD do Atari xl/xe

pajero napisał/a:

Jeśli nie zależy Wam na proporcjach 4:3 to wiele panoram obsługuje tak samo dobrze jak 930MP.

.....

Pajero, mnie akurat na formacie 4/3 nie zależy, jakie panoramy znasz które działały by tak jak 930MP ?

89

Odp: LCD do Atari xl/xe

secon napisał/a:

Macie może doświadczenie z takim monitorem jak NEC AccuSync LCD51VM ?

http://allegro.pl/monitor-nec-accusync- … 31977.html

Ten monitor nie nada się do ATARI :)

90

Odp: LCD do Atari xl/xe

Iron napisał/a:

Dely, o jakie skakanie obrazu Ci chodzi, raz na kilka/kilkanaście sekund czy cały czas?

Atari ST na tym Funai skacze raz na kilka sekund. Sinclair QL raz na sekundę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

91

Odp: LCD do Atari xl/xe

U mnie XE -> S-Video - chiński konwerter do VGA -> SyncMaster710n i skacze raz na kilkanaście sekund i to w bardzo określonych warunkach czyli np. w starym SIDE LOADERZE, czyli czarny z białym, w nowym menu Ultimate czy np. pod spartą nie widać tego czyli jakby tylko przy wysokim kontraście, nie wiem o co kaman ale praktycznie niezauważalne ;)

92

Odp: LCD do Atari xl/xe

dragmar napisał/a:
secon napisał/a:

Macie może doświadczenie z takim monitorem jak NEC AccuSync LCD51VM ?

Ten monitor nie nada się do ATARI :)

No właśnie z tego co mówią, to niekoniecznie się nie nada, bo wbrew manualom, podobno chodzi na niskim hsyncu. Faktem jest że ma wejście wyłącznie RGB, ale chodzi o Atari z VBXE na przykład.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2016-09-22 14:57:58)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

93

Odp: LCD do Atari xl/xe

Napiszę jeszcze raz bo Pajero mi nie odpisał. Nie zalezy mi na formacie 4:3 więc jaką panoramę polecacie do xl i ste, nie musi być super ideał scrolling, aby obraz był ostry np w basicu czy TOSie.
Obecnie mam 19" panoramiczny Funai obraz ostry trochę zamazuje się scrolling ale tak poza tym obraz super, lecz ostatnio coś siadło i tv stracił jakby anty aliasing brzegi, czcionek nawet na pececie są poszarpane obraz jest nieostry przez to i dlatego muszę coś zmienić. Nie wiem co mogło paść w nim.

Ostatnio edytowany przez secon (2016-10-12 09:58:18)

94

Odp: LCD do Atari xl/xe

Kondensatory za 1,50 komplet?

Sikor umarł...

95

Odp: LCD do Atari xl/xe

secon napisał/a:

więc jaką panoramę polecacie do xl i ste

Co do polecania jakiegoś "eLCuDaka" to nie za bardzo da się, zawsze jest to loteria. Ja aktualnie używam do XL/XE Toshiby 22L1333G (22 cale). Obraz jest idealnie stabilny, a co do ostrości, to nawet zbyt ostry, bo widać wszystkie wady generowania obrazu przez Atari, ale można się przyzwyczaić. Jednak tak jest tylko przez s-video, po kompozycie obraz jest tragiczny, przynajmniej z Atari.

96

Odp: LCD do Atari xl/xe

Ja mam SyncMastera 730MP, z tego co widzę funkcjonalnie jest to samo co 930MP.
Pod Atari STe obraz ładny, nie drga, daje radę też pod A1200 Super Hi Res, obraz nie miga ale troszkę faluje, możliwe że to wina długiego kiepskiej jakości kabla..
Używam z Atari XE i Commodore 64 podłączając po S-Video, widać niedoskonałości toru video komputera Atari.

Ostatnio edytowany przez PROTON (2016-10-12 18:34:52)

Post's attachments

IMG_0261x.jpg 160.46 kb, liczba pobrań: 1 (od 2016-10-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

97

Odp: LCD do Atari xl/xe

Szukam tych syncmasterów *MP ale ciężko z nimi już jest, teraz są na allegro 710mp i 910mp ale te z tego co wiem nie chodzą za bardzo z naszym retro sprzętem.
Sikor że kondensatory mogą powodować te objawy?

Ostatnio edytowany przez secon (2016-10-13 07:43:20)

98

Odp: LCD do Atari xl/xe

secon napisał/a:

Sikor że kondensatory mogą powodować te objawy?

Wtrącę się. Powodować mogą ale wymiana nic nie daje, przynajmniej w moim 910mp. Nowsza 930stka działa ładnie a starszy ... szkoda gadać.

JiL Fan.

99

Odp: LCD do Atari xl/xe

Farta miałeś ze jeszcze gdzieś kupiłeś te 930mp :-)
Ja to bym na moim funai dalej działał ale niestety te poszarpane krawędzie to jakas masakra o ile na atari jeszcze jako tako ale juz na piecu tragedia, chociaż małe literki i na STe brzydkie się zrobiły i to z dnia na dzień.

100

Odp: LCD do Atari xl/xe

Sikor napisał/a:

Kondensatory za 1,50 komplet?

Rozebrałem funaja wczoraj i kondesatory sa ładne nie wypukłe. Tyle co go odkurzyłem.
Załączam zdjęcie płyty. Na pececie brak wygładzania krawędzi przeszkadza ale jak odpaliłem xe to jest ok, lecz ten model co podpiąłem wyświetla obraz w basicu z jakby pionowymi lekkimi falami czy to sygnał za silny?

Zastanawiam się czy jakość obrazu na pececie nie jest spowodowana wadliwym kablem VGA? Bo jak ustawie nastawy fabryczne ostrość itd. To wokół czcionek na pulpicie windy czy linuksa widać jaśniejszą poświatę, jak zmniejszam kontrast to to ginie lecz obraz staje się tym samym nieostry. Spróbuję z innym kablem mam w pracy taki stary gruby z początku lat 2000.

Post's attachments

tv lcd funai.jpg 263.93 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.