1

Temat: Rulesy ponadpodzialowe?

czytam tak wszystkie tematy rulesowe po kolei i widze, ze bedzie pozniej sporo zamieszania.
Nie chce juz wiecej wypisywac nic do tematu gfx (ktory jak dla mnie budzi najwiecej pytan), bo nie chce sie zabardzo w nieswoje kompetencje wbijac, wiec zapodaje tutaj.

Panowie, zauwazyc sie da, ze jakby tak teraz zakonczyc prace to wyszloby masa nikonsekwencji.   Wydaje mi sie, ze powinnismy wszyscy w 9 zastanowic sie nad zagadnieniami, ktore moim zdaniem dotycza nie tylko poszczegolnych kategorii ale wszystkich..

te zagadnienia to:

1.  udostepnianie zrodel

(ktos pozniej powie, niby czemu mam udostepniac zrodla na gfx a w demo/intro czy msx nie. - jak dla mnie zapis bzdurny)

2.  Wyswietlana informacja o uzytym sofcie

(to samo jak wyzej - do tego uwazam to za utrudnienie techniczne podczas prezentacji)

3. Obowiazek udostepniania programow (jesli sa "nieznane" - jak dla mnie bzdura)

mysle, ze powinnismy wszyscy ustalic ze, ktores z tych zapisow  powinny dotyczyc albo wszystkich albo nikogo. 
(osobiscie opowiadam sie za tym drugim...)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

2

Odp: Rulesy ponadpodzialowe?

Moje zdanie jest od zawsze takie samo.

Wymóg dostarczenia programu, na którym coś stworzono jest bez sensu.
O ile się uruchamia, to powinno wystarczyć.
Jeżeli ktoś napisał niestandardowy program do np grafiki, i nie chce się nim podzielić z innymi, jego sprawa - nie można kogoś za takie coś dyskwalifikować.
Jako ekstremalny przykład sugeruję coś takiego
- wymyślam nowy program graficzny
- ogłaszam, że sprzedaję go po 1000$
- X jako kolega dostaje go gratis i robi w tym obrazek.
Przecież X nie może w tym momencie razem z obrazkiem dostarczyć programu bo byłoby to nielegalne.

Co do źródeł - skoro nikt nie wymaga źródeł dem, czemu nagle wymagać źródła muzyczki?

Zresztą, kto te źródła będzie przeglądał?
Chyba, że ustalić sztywny zestaw formatów graficznych/muzycznych i w ogóle nie dopuszczać innych.

Co do informacji o użytych programach - to akurat wydaje się na pierwszy rzut oka sensowne, ale jak człowiek się zastanowi, to do napisania takiego intra używa się z 10 programów jak nie więcej.

I teraz wszyscy pewnie myślą, że X i Eru mają w zanadrzu zajebiste programy do muzy i grafy których nie chcą puścić.
Otóż nie, nie mamy :D

Czyli (klasycznie) zgadzam się z Xem. Ale wewnątrz każdej kategori ŚwiętaTrójca ma prawo robić co chce :P

: 404. Stopka not found

3

Odp: Rulesy ponadpodzialowe?

Trochę ponadpodziałowych rulesów by się jednak przydało. Na przykład definicja na jakim Atari ma się to wszystko uruchamiać. Inaczej ktoś przyniesie demko uruchamiające się tylko z zainstalowanym cartridge posiadanym tylko przez autora i co wtedy?

Proponowałbym za standard uznać Atari 320KB stereo. W przypadku covox compo można dopuścić 1MB, a w pokey i gfx ograniczyć tylko do 64KB.

Druga sprawa to sposób uruchamiania. Możliwe pliki *.com lub uruchamiane z zewnętrznego programu (nawet dema uruchamiane z np. Turbo Basica bym dopuścił). No i jeszcze całodyskowe booty w przypadku dem.

Generalnie moim zdaniem nie ma za bardzo sensu wprowadzanie jakiś ograniczeń. Cieszmy się, że komuś się chce pracować.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

4

Odp: Rulesy ponadpodzialowe?

Panowie;- sprężajcie się, bo mało czasu i obstanie na reg. Waska.  8O

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info