76

Odp: Książki SOETO

W Forthu było kilka gier napisanych, przez LK Avalon wydane. Np. Klątwa czy Włądcy Ciemności. O Z80 było kilka pozycji, tak samo jak o 68000 - próbuję zdobyć zgodę na ich wydanie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

77

Odp: Książki SOETO

Forth'a warto poznać chociażby ze względu na rzadko spotykaną teraz w programowaniu odwrotną notację polską ... której każdy chyba współczesny kompilator używa za plecami programisty - a którą warto znać.

Z forth'em można śmiało startować z CV do NASA :)

Forth'a bardzo chętnie zakupię.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

78

Odp: Książki SOETO

willy napisał/a:

rzadko spotykaną teraz w programowaniu odwrotną notację polską ... której każdy chyba współczesny kompilator używa za plecami programisty - a którą warto znać.

- Common Lisp i dialekty (Clojure, Racket, EmacsLisp)
- Haskell
- Dowolny język o paradygmacie czysto funkcyjnym
- W pewnych przypadkach Python

To nie jest mało, chociaż trochę nie do końca aktualny "mainstream" (javascript, javaee, php, c++, python). Osobiście mogę się pochwalić że znam w ograniczonym stopniu, na bardziej zaawansowanych przykładach się wywalam.

Duddie napisał/a:

O Z80 było kilka pozycji, tak samo jak o 68000 - próbuję zdobyć zgodę na ich wydanie.

Dobre wieści, wobec tego czekam cierpliwie - nie ma parcia czasowego, wręcz przeciwnie. :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

79

Odp: Książki SOETO

willy napisał/a:

której każdy chyba współczesny kompilator używa za plecami programisty

Nie zna życia kto nie pisał parserów wyrażeń arytmetycznych :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

80

Odp: Książki SOETO

Fortha chętnie. A Prologa nie było?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

81

Odp: Książki SOETO

Ja póki co Ruszczyca. Forth? Na dzień dzisiejszy nie wiem, inne pozycje mnie póki co nie interesują.

Sikor umarł...

82

Odp: Książki SOETO

Dzięki uprzejmości Pana Wiesława Miguta, mam zgodę na reedycję Atari Basic. Swoją część dochodu Pan Wiesław postanowił przeznaczyć na wsparcie obu forów atarowskich! Dlatego mam nadzieję, że będziecie książką zainteresowani :)

Ostatnio edytowany przez Duddie (2016-12-14 19:06:12)

Post's attachments

Atari Basic.png 281.19 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

83

Odp: Książki SOETO

Rewelacja! A na tylnej okładce będzie klawiatura z XE?
Ja chcę.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

84

Odp: Książki SOETO

Ja TAK.

To chyba najlepsza książka o programowaniu jaką miałem. Niestety zużyła się prawie w 100% i kiedyś tam została zutylizowana.

Ostatnio edytowany przez willy (2016-12-14 18:34:22)

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

85

Odp: Książki SOETO

Ja również

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

86

Odp: Książki SOETO

Duddie, a czy kalkulowałeś wydawanie e-booków? Nie opłacałoby się? Pytam jako laik, zapewne trzebaby zastosować jakieś mechanizmy zabezpieczenia przed nielegalnym kopiowaniem, itp., ale może warto?
Ja bym wolał e-papier, bo już nie mam miejsca na nowe tomy :-/ i rzeczywistość przegrywa z "feelingiem", a poza tym czytniki są coraz lepsze , wygodniejsze i dostępniejsze.
Na pewno do reedycji papierowej i tak ze starych wersji papierowych skanujesz, robisz korektę i skład komputerowo, więc wygenerowanie e-booka to już chyba (znów zastrzegam że piszę jako laik) nie byłoby więcej roboty niż druk nowych wersji papierowych?
Na pewno część osób chce cieszyć oko kolekcją papierową na półce, ale myślę że i na równoległe wersje elektroniczne byliby chętni.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

87

Odp: Książki SOETO

A co do FORTHa to był cykl artykułów w Tajemnicach Atari, zaczynając od nr 2(10)/92.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

88

Odp: Książki SOETO

A był. Ale wtedy mnie jakoś nie interesował.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

89

Odp: Książki SOETO

Nooo, Miguta to ja poproszę. Mam nadzieję, że kopię dla niego założyłeś? Jak nie - chętnie się dorzucę ;)

Sikor umarł...

90

Odp: Książki SOETO

Ja też poproszę po jednym egzemplarzu.

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2016-12-15 09:47:14)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

91

Odp: Książki SOETO

A będzie podpisywał? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

92

Odp: Książki SOETO

Ja też poproszę jedną , to moja pierwsza książka z której tak naprawdę nauczyłem się Basica. Oryginalną mam jeszcze, jest cała po klejona jakieś notatki i poprawki w kodzie.
A co do autografu, można zaprosić go na jakieś party i dać do podpisu :-)
Duddie jak Ci się udało skontaktować z panem Wiesławem jak można wiedzieć oczywiście.

93

Odp: Książki SOETO

secon napisał/a:

Duddie jak Ci się udało skontaktować z panem Wiesławem jak można wiedzieć oczywiście.

To akurat nie jest jakąś trudnością:
http://www.goldenline.pl/wieslaw-migut/
https://pl-pl.facebook.com/wieslaw.migut
http://www.migutmedia.pl/index.php/contact-us

Sikor umarł...

94

Odp: Książki SOETO

No ta :-) hehe ja to nie fejsbukowy ale fakt mogłem poszukać :-)
Ciekawe jaki to człowiek, jaki ma stosunek obecnie do tematu programowania Atari itp. Tak z ciekawości pytam.

95

Odp: Książki SOETO

Ja też na fejsbolku nie jestem, ale czytałem kiedyś jakiś wywiad z p. Migutem - wspominał o książce, którą pisał na AGH (tak, tak, to ta nasza...) i z kontekstu wynikało że jest to pozytywnie zakręcony człowiek ;)

Sikor umarł...

96

Odp: Książki SOETO

MigutMedia to chyba inna firma, bo nasz jest Wiesław, a tam jest Jan...

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

97

Odp: Książki SOETO

uicr0Bee napisał/a:

Duddie, a czy kalkulowałeś wydawanie e-booków? Nie opłacałoby się?

Pytam jako laik, zapewne trzebaby zastosować jakieś mechanizmy zabezpieczenia przed nielegalnym kopiowaniem, itp., ale może warto?

Zabezpieczenia DRM w ebookach to przeszłość. Polskie księgarnie sprzedają książki conajwyżej "zabezpieczone znakiem wodnym" czyli wrzuconymi znacznikami w pliku z książką (w sposób niewidoczny dla czytelnika).

98

Odp: Książki SOETO

Myślę, że Pan Wiesław Migut zgodzi się podpisać książki, jest to bardzo miły człowiek. Bardzo przychylny scenie Atari.
Co do e-booków: oczywiście nie jest to problem, można wygenerować z InDesigna plik. Problemem jest co innego.... Możliwość zakupu e-booka zmniejszy liczbę chętnych na drukowaną książkę, co podniesie jej koszt, albo spowoduje, że jej wydanie stanie się bezcelowe. Jeśli sprzeda się odpowiednia liczba z nakładu, a w tym wypadku (Asembler 6502) tak się stanie, bo zostało 27 sztuk z planowanego nakładu, to mogę wypuścić tańszego e-booka.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

99

Odp: Książki SOETO

Zostało 27 sztuk książki Asembler 6502 z obecnego nakładu! Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda dodatek o WUDSN, to jest w załączniku. Będzie kolorowy.

Post's attachments

Asembler - dodatek.png 619.25 kb, liczba pobrań: 2 (od 2016-12-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

100

Odp: Książki SOETO

Jurek, a kiedy będzie cały komplet.
-W sumie mam całe soeto, ale aż szkoda je czytać :P