3,151

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

macgyver napisał/a:

....Brak jakichkolwiek korzyści....

http://www.psz.pl/116-bezpieczenstwo/re … a-ukrainie
jeden z wielu tekstów na ten temat

gep/lamers^dial

3,152

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard:

"Na Łotwie żyje około 28 proc. etnicznych Rosjan[9]. Drugim obok Rygi największym skupiskiem tej ludności jest Łatgalia, najbiedniejsza, południowo-wschodnia część kraju[10]. Ponad 300 tys. mieszkańców nie ma żadnego obywatelstwa, ponieważ Łotwa przyznała je automatycznie tylko tym osobom oraz ich potomkom, które posiadały je 17 czerwca 1940 r. Warunków nie spełniła ludność napływowa z czasów istnienia ZSRR, która po odzyskaniu przez Łotwę niepodległości nie poddała się procesom naturalizacji (tj. nie przystąpiła do egzaminu z języka i historii Łotwy). Ta sytuacja spowodowała, że dziś 13 proc. mieszkańców Łotwy ma szare paszporty bezpaństwowców."

Ciekaw jestem jak to się miało do polityki UE ;)

3,153

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak sądzisz, dlaczego w krajach bałtyckich są egzaminy dla "ruskojęzycznych"? Odpowiedź jest prosta: w ten sposób utrudnia sie życie "zielonym ludzikom" i wszelkiej maści postsowietom. Nie było tego w Donbasie i jest zawierucha. Mnie przykładowo boli, że uznawana za szczyt nowoczesności i demokracji UE często przymyka oczy na burdel w wielu krajach europejskich (Turcja, Ukraina, Naddniestrze,  czy będących w orbicie zainteresowania krajów ojro jak Armenia/Azerbejdżan i wiele innych) A tacy światli ponoć...

Ostatnio edytowany przez gepard (2016-12-24 16:36:14)

gep/lamers^dial

3,154

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

czytałem na internetach że Polacy mają wyjebane w gruncie rzeczy na kurs złotego vs inne waluty,
dziwne te nasze społeczeństwo jest ktoś myśli że jak nie ma kredytu we franku to go wali nasza waluta, w sumie jak zamiast jeździć autem zacznie jeździć rowerem a później tym rowerem do rolnika to jest szansa że się da.........

3,155

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@AS Polacy to w większości idioci . I nie ma co sie obrażać taki fakt . Nie na darmo mieliśmy 6 rozbiorow .
3 historyczne - nastepnie 2 wojna swiatowa,  nastepnie  kolonia sowiecka, a teraz znowu  kolonia niemiecka .

Do tego stado baranow  z usmiechem na ustach chce ginac za banki, markety , zagraniczny kapital i paru cwanikow z pod szyldu lisa  i spolki.

Dla przecietnego Łyntelygenta  ciezko dociera ze ekonomia to system naczyn polaczonych -Do tego  naturalna w naszym narodzie zawisc- nie wazne  ze ja mam zle ważne ze sasiad ma gorzej.

Mysle ze Polacy zasluzyli na to co maja.

3,156

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kosa,
jak czytam w "internetach" to coś w tym jest, jak ludzie piszę wszem i wobec:
-nie mam kredytu wali mnie kurs Polskiej waluty..

Dziś jak tankowałem auto to pb98, kosztowało mnie pow.5 pln...
Chyba zacznę mniej wciskać pedał gazu :)
A tak poważnie, usd vs pln od 13lat nie było tak słabe...

Polska kraj importerów .:.

3,157

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@As hahahe tak tak samo pisza  nie mam samochodu wali mnie  cena paliwa - Ale ŁyntelYgent   nowoczesny nie za bardzo rozumie iż pieczywko czy kawusie do starbaksa ktos musi przywieźć  i  nie wozi sie  tego wozem drabiniastym .
Mysle ze powinienes pomyslec o emigracji , leiej na tym wyjdziesz :-) szczeze radze :-)

PLN slabe - dziwisz sie ? A co my produkujemy ? CO exportujemy ?   Nasze dwa hity exportowe to Jablka( glownie chiny  :-)  i  Ludzie do pracy w UK.

News z dzisiaj -  banki  doszly do  mafijnej spolki i  na ten przyklad citibank  wprowadza oplaty za karte debetowa :-) mbank oplaty za wyplacanie  $$$ z wlanych bankomatow , w zapisach  bankow pojawia sie oplata za rozwiazanie umowy !!!!!

A nowoczesni maszeruja karnie w obronie bankow i dozywotniej pracy

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2016-12-28 23:19:26)

3,158

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kurcze, poczytajcie o naszych południowych sąsiadach:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,212 … xBizImgZ20

i jeden z komentarzy:

"No proszę...
A Czesi mają podatek liniowy 15% z symboliczną "progresją" 22% od nadwyżki od kwoty stanowiącej równowartość 106.000 Kc/miesięcznie ( na rękę 14.700 zł, gdy u nas w 32% wpada się przy 5030 zł miesięcznie na rękę).
Ale Czesi nie mają KRUS-ów i innych tego typu patologii, wyjątków i wyjąteczków, które taka patologię generują.
Czeskie państwo jest DLA obywatela. Czeski urzędnik SŁUŻY obywatelowi.
Polski obywatel jest DLA państwa. Polski urzędnik jest przedstawicielem WŁADZY a obywatel jego petentem."

A co u nas?

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,21 … l#BoxGWImg

Kolejna duża inwestycja odpływa.....

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2017-01-05 10:30:12)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

3,159

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

w rumunii co roku obnizaja vat - odkad tam jestem zaczynali od 24% w tym roku od paru dni jest juz 19%

podatek? firmy: 3% raje podatkowe istnieja :)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3,160

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Generalnie GW  nie czytam  - ale tym razem zrobile wyjatek. I ?
I pytanie  gdzie było PO przez 8 lat  nieustajacego sukcesu ?
Gdzie bylo SLD  jak rzadzilo podbinie jak reszta  tego zlodzijskiego towarzystwa od 25 lat ?
Nie oszukujmy sie  w rok nie naprawisz  panstwa - za duza bezwladnosc .

Kolejny duzy kontrakt :-) rozumiem ze pierwszym byly karakale :-) NAJDROZSZY  histroyczny zlom  w historii swiata  ,
Duza lapowka przeszla kolo nosa  , faktycznie zal .

Bo POLAK musi pracowac dozywotnio za 1500 pln u chinczyka z ktorego jeszcze niedawno sie smialiscie :-) razem z GW  u Pakistanczykow i Indiancow .
DODATKOWO KWOTA WOLNA OD PODATKU SIE  marzy ? a kto  zlozy sie na te wszytkie lewackie mrzonki ? Banki nie moga placic podatku zagraniczne markety tez nie moga . KTOS PALCIC MUSI  padlo na nas.

@XXL  pozazdroscic . Ale spokojnie u nas jak tak zwana opzycja zapowiada ze po  odzyskaniu wladzy  wiek emerytalny nam  pdoniosa  :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-01-05 22:08:17)

3,161

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak dobrze, że nie interesuje mnie polityka i patrzę na koniec własnego nosa. A jak wiadomo, mam na co patrzyć ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,162

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:

Jak dobrze, że nie interesuje mnie polityka i patrzę na koniec własnego nosa. A jak wiadomo, mam na co patrzyć ;)

I jesteś szczęśliwy ? :-)

3,163

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

na szczęście tak, od czasu jak wy***bałem TV przez balkon i przestałem przejmować się sprawami na które mam wpływ raz na 4 lata.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3,164

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

thePink napisał/a:

Kurcze, poczytajcie o naszych południowych sąsiadach:

thePink napisał/a:

Ale Czesi nie mają KRUS-ów i innych tego typu patologii, wyjątków i wyjąteczków, które taka patologię generują.

To jest kwestia tego skąd się mają pojawiać w budżecie pieniądze. Czesi mają względnie niskie opodatkowanie PIT, ale np. dwukrotnie wyższe preferencyjne stawki VAT. W Polsce obowiązuje najniższa stawka 5% oraz druga w wysokości 8%, w Czechach analogiczne stawki preferencyjne to 10 i 15% przez co państwo więcej zbiera do budżetu ze sprzedaży dóbr podstawowych, takich jak chleb, mięso i ogólnie spożywka, którą to KAŻDY MUSI kupować. Podobnie jest z dobrami kultury - również tamże z nich państwo ma procentowo wyższe dochody niż u nas.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3,165

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"To jest kwestia tego skąd się mają pojawiać w budżecie pieniądze."

Jak to skąd z Bankomatu :-)  . Przecież wiadomo jest że pieniadze bieże sie z bankomatu :-)

3,166

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oczywiste jest też to, że gdy nadchodzi czas sianokosów, to gdy ktoś weźmie się do tego tępą kosą, to się urobi a kasy i tak z tego nie będzie. A ponoć pieniądz bierze się z pracy. Niby tak ... dziwne ... bo UE płaci właśnie za to aby nic nie robić na łąkach i zostawić je odłogiem.
Głupotę tej  neo-liberalno-kapitalistycznej tezy o konieczności pracy zrozumiał nasz własny narodowy socjalistyczno-rozdawniczy rząd i dramatycznie zwiększając dług publiczny, zapożyczając się w bankach, zaordynował, że duża część społeczeństwa dostaje prosto do bankomatu co najmniej 500+ PLN bez potrzeby jakiejkolwiek pracy. I ta oto część bieŻy do bankomatu i bieRZe z niego pieniądze na codzienne wydatki.
Jak im wytłumaczyć, że wzrost ich dochodów wziął się z ich pracy a nie po prostu z bankomatu?

3,167

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ło mato piekło zamarzło  Bartosz ty napisałeś że " pieniądz bierze się z pracy" ? Nie wierze , Norlmalnie spadłęm z krzesłą.

3,168

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Przecież wiadomo jest że pieniadze bieże sie z bankomatu :-)

Może bardziej zamarznąć?

3,169

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A od teraz może już być tylko lepiej ... dobra zmiana ma proste rozwiązania każdego problemu:
http://paczaizm.pl/premier-szydlo-zaape … -tv-trwam/

3,170

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zamiast wierzyc w zdjecie  polecam  obejrzec na youtoobie co tak narawde pani Premier mowila :-)
A co do reszty stwierdzilem ze w sumie to mozesz miec racje :-) Po co pracowac lepiej  siedziec i dzwonic jajkami i  domagac sie $$$. Prosciej zdrowiej :-)  i przyjemniej :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-01-09 22:25:38)

3,171

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Łyntelygentna część społęczenstwa :-) krzyczaca SMOG SMOG  musi przygotować siena podwyżki :-)
Smog ktorego nie bylo  24 grudnia a magicznie sie pojawil 1 stycznia :-) ( bo przeciez  w PL przybylo miliony samochodow i  tysiace  kopcacych fabryk ) spowodowal ze ŁynteŁygenci  zapragneli  czytej  "EKOLOGICZNEJ" energi rodem z elektrowni atomowych w  NIEMCZECH :-)
Ciężko wybrańcom społeczeńśtwa zrozumieć iż  kawusia w ulubionej kawiarni  parzy sie na prądzie oraz ze Bajgiel   musu zostac jakos wyprodukowany i dowieziony.

Cięzko ogarnoąć "LEWEJ" części spoleczenstwa iz   przyczyna ma skutek, a skutk ma przyczyne . Slyszalem dzis wybranca narodu z WARSZAWY ktory mowil iz smog spowodowany jest paleniem  w piecach - HAHAHAH W WARSZAWIE  PALENIE W PIECACH HAHAHAHA.

Najsmieszniejsze ze pan  Łyntelygentny powie ze rak DOBRA ZMIANA :-) WIna Pisu kukiza i marsjanow - ale nie jego :-) milosnika ekologicznej energii z niemiec

3,172

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Boże, człowieku. Przenieś się na forum wsieci.pl, pis.org.pl, profil wiadomości na facebooku czy coś wymyśl. Ja rozumiem, wątek niby polityczny, ale czytając te twoje demagogiczne wypociny żygać się chce bo PiS cacy PO i reszta be. Siedzisz nie wiadomo po co na tym forum, nic nie wnosisz, gramatyka kuleje, nic tylko płatny troll pana prezesa. Nie, nie głosowałem na PO.

JiL Fan.

3,173

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@gwinter tak sie sklada  iz akurat  ja mam inne poglady niz PIS - aczkolwiek potrafie zauwazyc co jest dobre dla mnie a co nie .
Wiec jestem w stanie  poprzec PIS i wychwalac prezesa w czym robi dobrze a zganic w tym co robi zle :-)
Proponuje zapoznac sie ze znaczeniam slownictwa ktorego uzywasz - podpowiem demagogia :-)
polecam wikipedia - i to mowie nie zlosliwe :-) przeczytaj zdziwisz sie co to slowo znaczy :-)


Reszta jest bardzo wporzadku  z wyjatkiem Nowiczesnej i Kłodziarzy :-)
Skoro watek polityczny to pisze politycznie :-) ty z kolei mozesz ogladac tvn :-)

Gramatyke olewam wiedza o tym wszyscy :-) wiec spokojnie mozesz MERYTORYCZNIE sie wyzyc w tym temacie :-)
WIesz lata mi na kogo gloswoales :-)  Glosuj sobie na kogo chcesz :-) tylko nie placz nie lamentuj pozniej :-) ze  zle ze nie dobrze , ze prad drogi ,  ze placa slabo  ze .......
:-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-01-10 23:50:30)

3,174

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gwinter... krakowianie to zawsze maja ciężko ... chcieliście aby nie przenosić wam stolicy do Krakowa i teraz macie za swoje.
Jak widać z niektórych wypowiedzi w Warszawie udało się obecnym władzom miejskim w ostatnich latach zlikwidować problem smogu przez likwidację zanieczyszczeń z  pieców domowych. W Warszawie wszystko jest na prąd a elektrociepłownia Siekierki to pewno generuje energię z wodoru i to co leci z jej kominów to czysta para wodna.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2017-01-11 10:37:24)

3,175

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP no ale i tak smog mamy jak ta lala :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org