101

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Działa z MegaST, ktoś testował? No i jaka cena w tej chwili? Ja bym się wstępnie pisał.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

102

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Działa z MegaST, choć czasem trzeba coś wymienić na szybsze np. układy LS na F, choć nie jest to reguła.
Koszt: 350-400zł (niekompletny tzn. z pamięcią cache i tag ram, ale procesor i koprocesor we własnym zakresie).

Było miło :) Do widzenia.

103

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Czy układy, które trzeba ewentualnie wymienić są w podstawkach na płycie MegaST? Jeśli nie, to ja niestety odpadam.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

104

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Nie są, ale jak pisałem możliwe, że nie będzie to konieczne. Podrzuć zdjęcie płyty (dolnej połowy) i może się od razu wyjaśni, że nie trzeba.

Było miło :) Do widzenia.

105

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Ja jestem zainteresowany

.

106

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Zarzuć pytnie na atari-forum.com, tam chyba jest zainteresowanie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

107

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Mi działa z MegaST. Nie mam wszystkich układów, choć jak ARTUR wspomniał nie wszystkie układy muszą być F.

Jedyne do czego mogę się doczepić do stabilności w podstawce.

108

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Minęły ze dwa lata, ale udało się nareszcie zamknąć sprawę adaptera NOVA VME do MSTE/TT. Sprawdziłem na MSTE z kartami ET4000AX oraz ATI Mach32 i działa prawidłowo. W odróżnieniu od Panther tutaj jest więcej GAL-i do konkretnych kart ET4000AX/W32. Więcej informacji można znaleźć tutaj:
https://silicon-heaven.org/atari/nova/

Będzie jedna partia, około 10szt, dokładną cenę podam jutro, na pewno mniej niż 200zł. Jak ktoś chętny to zapraszam do deklarowania chęci nabycia. Pozdrawiam

Było miło :) Do widzenia.

109

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Deklaruję chęć nabycia. Wersja VME (do TT), a karta... cóż będę musiał jakąś nabyć. Poproszę o polecenie najlepszej, najlepiej w formie linka na allegro :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

110

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Jak pisałem 2 lata temu :)

Nova VME - 1 sztuka do TT -  zainteresowany złożonym gotowcem pod ET4000AX  (+ dodatkowy luźny GAL na ATI Mach32)

Ostatnio edytowany przez erOS (2017-10-30 19:26:01)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

111

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Poproszę 1 komplet a co. Gal do ET4000 też poproszę o ile się da ;)

JiL Fan.

112

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Cena za zmontowany adapter z wybranym GAL-em 150zł + wysyłka. Tak jak pisałem 10szt i koniec z mojej strony, czyli zostały 2szt.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2017-10-25 08:33:05)

Było miło :) Do widzenia.

113

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Witam
Jestem zainteresowany jednym kompletnym adapterem NOVA VME do MSTE z Gal-em do ET4000.
Możęsz pokazać zdjęcia tego adaptera ?.

114

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Nova VME - 2szt. z GALami.

115

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Na razie tylko takie z telefonu:
http://atari.wroclaw.pl/pliki/nova.jpg

u góry oryginał, na nowe nove.

Było miło :) Do widzenia.

116

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

heh, teraz nie mogę sobie pozwolić...

Sikor umarł...

117

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Jestem zainteresowany jednym kompletnym adapterem NOVA VME do MSTE
z galem do ET4000AX

Ostatnio edytowany przez pablozp (2017-10-26 09:22:50)

.

118

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

OK, biorę sztukę do MSTE... jak wystarczy.
Wersja dla MSTE, ET4000AX

Ostatnio edytowany przez Jenot (2017-10-26 08:38:32)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

119

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Deklaruję się po jednym egzemplarzu do MSTE i TT (kompletne, zmontowane).
Dlaczego nie da rady większej partii, skoro jest zainteresowanie?

-- edit --

Zgodnie z instrukcją http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 75#p235375, dopisuję że poproszę obydwa egzemplarze dla ET4000AX.
Chciałbym mieć 'mercedesa' dla Mach64, ale póki co nie mam takiej karty ISA, a akurat dwie karty z ET4000AX mam, więc jak się nie ma ma co się lubi... itd.

Obydwie karty ISA podeślę do testu u Ciebie z MSTE. Dla TT mam nadzieję że też zadziała.
Wcześniej je jednak sprawdzę u siebie czy nadal w ogóle działają z PC, tylko muszę jakąś płytę z ISA wygrzebać.

Poproszę też komplet pozostałych GALi za dodatkowe +6zł za sztukę.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2017-10-26 18:50:16)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

120

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Jejku,  ale ruch w interesie.
Zamówiłem jeden egzemplarz wcześniej do MSTE, ale jakby stykło to domawiam jeszcze jeden taki sam do MSTE.  ::):))

121

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

OK lista zamknięta wszyscy zostali uwzględnieni.
Adam - 1szt TT
erOS - 1szt TT
gwinter - 1szt ET4000
dely - 1szt
Yerzy - 1szt
Atari-User - 2szt MSTE (ET4000 obie?)
marekp - 2szt
pablozp - 1szt
jenot - 1szt MSTE
uicr0Bee - 2szt (MSTE, TT)

Prośba o dopisanie przez edycję w postach powyżej (chyba, że ktoś pisał na mejla) jaka karta będzie wsadzona (ET4000AX, ET4000W32, ATI Mach32, ATI Mach64) i do jakiej atarki (MSTE czy TT). Dlaczego ? Nie starczy mi GAL-i gdybym chciał każdemu wysłać wszystkie możliwe wersje, to co zamawiałem swego czasu w Azji się kurczy w zastraszającym tempie. Dlatego pierwszy gal jest oczywiście w cenie (z kompletnym adapterem NOVA), każdy kolejny, jak ktoś sobie życzy +6zł.

Teraz kilka słów teorii. Karty których można użyć (wspomniane wyżej) to oczywiście tylko i wyłącznie karty ISA:
- Tseng Labs ET4000AX - duże prawdopodobieństwo że zadziała nie sprawiając problemów kilka(naście) wersji sterowników w zależności od modelu karty. Dla MSTE i TT. Ceny tych kart na alledrogo nie są zbyt przyjazne, trzeba szukać. Akurat ET4000 można jeszcze czasem tanio trafić, bo o ATI można zapomnieć.
- Tseng Labs ET4000W32 - znacznie gorzej, sam mam taką której na razie nie zmusiłem do działania (sprawna, bo działa z adapterem Panther, gdzie jest tylko jeden GAL do obu modeli ET4000 i działa na sterownikach NVDI, jak i NOVA). Tak więc tu może być różnie :)
- ATI Mach32 - znacznie lepsza od ET4000, taki Mercedes, ale niestety dostępność jak Syrenki z drzwiami otwieranymi do tyłu :) no i cena powala, za mniej niż 100 ojro ciężko trafić. Karta z biosem ATI Mach32 działa, a np. niemal identyczna, też na układzie Mach32 tylko z biosem "Graphics Ultra Pro" nie chciała działać, choć widzę że przy wersji TT są już jakieś sterowniki (ciekawostka: z Panther działają obie wersje, też na sterownikach nova).
- ATI Mach64 - jeszcze lepsza, jeszcze droższa, jeszcze rzadsza :) Sterowniki są bodaj tylko w wersji TT, ale nie jestem pewien.

tak jak pisałem wyżej polecam zajrzeć tu:
https://silicon-heaven.org/atari/nova/

Było miło :) Do widzenia.

122

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Artik,  poszło info na PW.

A czy model MSTE od modelu TT różni się tylko wsadem do Gala ?.
pzd

123

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

To jest ten sam adapter do MSTE i TT, ale np. dla karty ET4000AX wymaga wsadu "super_se" przy MSTE, a przy TT "super_pl". Jest jeszcze jumper w pozycji MSTE lub TT (niekoniecznie ustawiamy zgodnie z opisem) i to tyle. A wsady do GAL-i są następujące:

SUPER_PL.JED                    Supernova Plus im TT
SUPER_SE.JED                    Supernova MegaSTE
SUPER_TT.JED                    Supernova TT
VME16M.JED                      GAL fr VME-Bus-Karte, auch im Mega-Bus und W32
PLUS_II.JED                     VMEplus II fr Mega STE und TT, auch 2 MB
PLII_PAK.JED                    VMEplus II im Mega-Bus mit Pak - Versuchsversion
ADR_MEGA.JED                     Adressgal fr Mega-Bus NOVA
MEGA_1M.JED                     Steuergal fr Mega-Bus mit 1MB nach Holger Z.

Było miło :) Do widzenia.

124

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

Skoro nie można wziąć na wszelki wypadek wszystkich rodzajów GAL...
To ja poproszę jedną wersję dla TT i jedną dla MSTE.
Nie pamiętam jaką(kie) mam karty graficzne. Po weekendzie będę wiedział wtedy doprecyzuję.

125

Odp: Co nowego z dodatków do ST/TT ?

miałem rezygnować. ale jednak nie :)

Ostatnio edytowany przez pablozp (2017-10-26 09:07:29)

.