3,351

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wymieniles przywary kazdej wladzy po Okraglym Stole :) Skala nie ma znaczenia.
Jedno ich wszystkich rozni - podejscie do panstwowosci. Reszta to polityka.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3,352

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Duddie, napisane przez Ciebie punkty można będzie wymieniać przy okazji każdej kolejnej władzy, tylko przykłady obrazujące owe punkty będą inne.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2017-02-11 18:40:53)

3,353

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak jak napisałem, każdy może mieć swój punkt widzenia. Niektórych nie razi niekompetencja członków rządu PiS (Macierewicz, Waszczykowski itd.), to, że nie potrafią dyplomatycznie załatwić pewnych spraw. Dużo krzyczeli w trakcie kampanii, teraz się z tego wycofują. Poza tym, karmią swój elektorat religią smoleńską, co mnie osobiście nie odpowiada, a nawet razi. Każda władza ma jakieś przywary. I każda na mniejszą lub większą skalę ma sporo za kołnierzem. Ale PiS mi wyjątkowo nie pasuje. Tak jak wcześniej już wspomniałem, nie widzę obecnie kandydata na dobry rząd.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,354

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wczoraj ktoś grał w Spy Huntera w seicento...

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

3,355

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja mowiac szczeze nie widze kolesiostwa i nie widze niczego zlego w obsadzaniu staniwisk "swoimi" ba oczekuje tego od KAZDEJ wladzy .

Jak mozna rzadzic krajem gdy  najwazniejsi kudzie w kraju sa w sporźe ideologicznym z toba ? W kazdej firmie prywatnej jak zmienia sie zarzad zmienia sie kierownictwo -jedt to naturalne i niezbedne do skutecznego funkcjonowania wlaszy.

Niekompetencja -na jakiej podstawie wnioskujesz ze misiewicz czy Macierewicz jedt ńikompetentny ?  Pominmy tu czy lubisz ich czy nie
Z tego co robi Macierewicz widac ze jedst to najbardziej kompetentny minister obrony od 25 lat.
Przykro mi jesli cie urazilem ale ja. Ie oceniam waldzy na zasadzie lubie go albo nie lubie tylko co robi.

Nastepna sprawa reformy Pis uwazam ze sa  sluszne.
reforma edukacji :-) najwyzsza pora pora przywrocic sprawdzony i dzialajacy system :-)
Reforma wieku emerytalnego ,najwyzsza pora. Abysmy zaczeli dozywac tych emerytur
Zakupy polskiego uzbrojeńia - NARESZCIE :-)
Wycofanie sie z islamizacji kraju :-)
500+ nie popieram ale rozumiem dlaczego zostalo wprowadzone
Mam nadzieje ze ziobro doboieze sie  do sadow - najwyzsza kasta stojaca ponadprawem - wie o tym kazdy kto mial z ta cholota do czynienia

Na minus u pisu zaliczam
Sprawe frankow oraz podpisanie umowy o chandlu z usa

Dodano .
"Kompetentnych"  ludzi u wladzy mielismy od 25 lat. Efekt jest taki ze na zakup lodowki czy pralki 90% rodzin bierze Kredyt . Ja mieszkajac za granica wydaje 2500 pln nawet nie zauwazajac ze cos wydalem .
80% Polskich rodzin bierze  kredyty aby wyprawic chrzest czy komunie

To ja juz wole dac  wladze "niekompetentym". Ludzia ta wladze - skoro "kompetentńi" nie potrafili.

A wladze powtorze ja oceniam po efektach a nie czy lubie czy nie lubie . Gdyby oszust swetru  spowodowal rozwiazanie sprawy chf , stworzyl nowe miejsca pracy ograniczyl naplyw  muzulmanow glosowalbym na ńiego (mimo ze go nie lubbie prywatnie )

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-02-11 18:47:27)

3,356

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

reforma edukacji :-) najwyzsza pora pora przywrocic sprawdzony i dzialajacy system :-)

Sfiynta racia! Uźmio-klasowa potstafufka nikty by nje-wypuźćiła depili; ktuży nie umióm pizadź popolzqu.

3,357

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@vasco costam

łyyyyyyyyyntelyyyyyyyyyyyygencyja (co drugie slowo Yyyyyy)  jak zwykłe prubuje zzucic na  pisownye .
:-) Uwielbiam jak depil probuje udawac  ze jest madzejszy nisz jest :-) 

ALe. Ich prubuja prszynajmniej gawiedz ma zabawe :-)

A przy okazji jak tam panie ŁyyyyntelyYyyyyyyyGent  hanka sprzedala juz warszawe do konca ?  A jak tam jej maz ? Co mial plantacje maryhuany ?

Hahhaahah

I nie becz jak nazywasz kogos depilem to ktos nazywa ciebie tak samo :-)

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2017-02-11 21:23:31)

3,358

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panowie, bez wycieczek proszę, bo widzę że się już zaczyna.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3,359

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@kosa0: nie patrzysz kompletnie na fakt, skąd pieniądze się biorą:
1. wcześniejsza emerytura - któżby nie chciał? Ja też! Tylko mam świadomość, że z nieba nie spadnie. Nie liczę nawet na emeryturę z ZUS - bo wiem, że jej nie doczekam, a jeśli nawet, to będzie mizerna. Dlatego od dawna odkładam pieniądze na lokatach i w 3-cim filarze. I będę mógł przejść na emeryturę wtedy, gdy uznam, że już chcę/muszę. To, że rząd obniży wiek emerytalny, nie sprawi, że ludzie będą żyli szczęśliwie i dostatnio na emeryturach. No, chyba, że okradną jeszcze tych, których mogą (np. OFE). A skoro wydajesz ot tak 2500 zł, to co za problem odłożyć przez parę lat i iść na emeryturę w wieku lat 50?
2. reforma edukacji - jak najbardziej, tylko najpierw trzeba to przemyśleć, a nie na hurra burzyć to co jest. W Polsce przydałyby się zawodówki, technika. Niestety, nie każdy może iść na studia, bo po prostu się do tego nie nadaje. Ale może np. być świetnym spawaczem, cieślą, operatorem maszyn. Niestety, mamy multum różnego rodzaju "uczelni" wydających licencjaty tym, którzy chodzili, płacili - więc im się należy. I rośnie bezrobocie, bo wszyscy są po Marketingu i Zarządzaniu, tylko zarządzać nie ma czym. A jak już się komuś uda, to ląduje w korporacji i za wszelką cenę stara się wygrać ten wyścig szczurów i utrzymać na powierzchni korporacyjnej zupy jak najdłużej. To nic, że się nie nadaje do bycia menedżerem. Jest silny psychicznie, to wykończy innych. Firmy odnoszą straty, ludzie leczą depresję.
Obecna reforma edukacji niestety tego nie poprawi.
3. Islamizacja kraju - też jestem jej przeciwny, ale nie chcę również katolizacji kraju. Czym różnią się moherowe babcie chodzące co miesiąc na miesięcznice smoleńskie od dżihadystów? Tym, że nie mają karabinów - daj im karabiny a będą do ludzi strzelać - w imię obrony krzyża.
4. Polskie uzbrojenie - jestem jak najbardziej za zakupami polskich rzeczy, o ile jakościowo nie ustępują konkurencyjnym wyrobom.
5. Macierewicz i Misiewicz kompetentni? Waszczykowski też? Pytasz, na podstawie czego wnioskuję - otóż, na podstawie ich wypowiedzi i zachowania. San Escobar? Promieniowanie elektromagnetyczne z zagranicy o którym mówił Macierewicz? Przecież widać że ci ludzie są oderwani od rzeczywistości i żyją we własnym, wyimaginowanym świecie. Generałowie odchodzą z armii. Akurat tak się składa, że mam w rodzinie wojskowych. I wiem jak to wygląda naprawdę. Macierewicz liczy na armię amerykańską. I się niestety może przeliczyć.

Mógłbym długo tu się wypowiadać. Ale nie o to chodzi. Mamy społeczeństwo takie, jakie mamy. Ludzie liczą jak w PRL, na to, że państwo ma i dać im musi. Wszystko im się należy. Niestety, żeby komuś dać, trzeba innemu zabrać. A te wspaniałe reformy, które tak się Tobie i innym podobają, spowodują, że nasze dzieci i wnuki  będą to jeszcze dłuuuuugo spłacać. Nie tędy droga. Trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty. A nie liczyć na rząd, że nam da.
I nie uraziłeś mnie, masz prawo mieć swoje zdanie. Zastanów się jednak, co takiego wspaniałego zrobił PiS, abyś mógł z tego zagranicznego wygnania wrócić? Jesteś imigrantem, tak jak osoby z państw islamskich - nie jesteś u siebie.... Podoba Ci się to?
Oczywiście nie twierdzę, że PO czy Nowoczesna zrobią coś lepszego. Uważam, że najlepiej byłoby, żebyśmy mieli państwo takie jak np. Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie nie płaci się podatków, pensje są ogromne, ale państwo nie zapewnia niczego - wszystko masz ze swojej pracy - płacisz za leczenie, szkolnictwo, swoją emeryturę. Ale nikt Cię nie okrada i nie daje tym, który pracować się nie chce. I ludzie żyją tam naprawdę dostatnio.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,360

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No, akurat w Emiratach dla emiratczyków (tj. obywateli)  szkolnictwo, leczenie, a nawet energia elektryczna są za darmo.

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

3,361

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Duddie, przestałem czytać Twój post w momencie, gdzie porównałeś uczestników miesięcznic smoleńskich do ekstremistów islamskich.... Masz dużo odwagi skoro naśmiewasz się z obrony krzyża. Tego by nawet sam Palikot nie zrobił...przykre bardzo. A co do okradania OFE, to chyba ostatnio platformiarze tego dokonali- 153mld PLN zabrane 16mln Polakakom.

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2017-02-12 17:50:59)

3,362

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ravenax28: nikogo nie wyśmiewałem, czytaj ze zrozumieniem. Niech się modlą, bronią krzyża - to mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi fanatyzm. A niestety, religia smoleńska taką zaczyna być....
Jestem daleki od obrażania, czy wyśmiewania kogokolwiek. Jestem naprawdę osobą tolerancyjną.
A co do OFE: oczywiście masz rację. Ja nie jestem miłośnikiem PO. Ale to nie usprawiedliwia PiSu, żeby zabrać resztę i rozdać.

@waryl: nie do końca masz rację, tak się składa, że mam tam przyjaciół - rodowitych emiratczyków. Za energię płacą, szkoły tylko podstawowe i to rządowe są za darmo. Tak samo z lecznictwem, ale tu masz w zasadzie szpital. Za wszystko inne płacą.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,363

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Napisałem w dobrej wierze. Taką akurat miałem informację od znajomego Polaka, który kilkanaście lat tam mieszka już (w Dubaju). Powiedział (cóż - wierzyłem mu), że z obywatelstwem jest tylko ok. 15% wszystkich mieszkańców, podatków nikt nie płaci (obywatele i nie obywatele), ale emeryturę dostają tylko obywatele - min. 10 tys. zł po przeliczeniu. Podobnie jak darmową ziemię, dopłatę (subwencję do wesela - ok. 100 tys. zł). Za prąd i wodę, szkoły i leczenie: też mieli nie płacić. Nie jestem w stanie na 100% tego zweryfikować.

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

3,364

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Duddie :) piszesz, że przeszkadza Ci fanatyzm... ale co złego w tym, że babcie w moherowych beretach (fanatyczne katolki
) co miesiąc spotykają się i oddają cześć poległym w katastrofie. Jeśli ktoś wyznaję religię smoleńską- jego/jej sprawa.

3,365

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie przeszkadza mi to, że się spotykają. Tylko niech nie plują na osoby które religii smoleńskiej się nie poddają. A tu niestety jest tak, że one są gotowe zabić, jeśli tylko coś powiesz nie tak. I to jest fanatyzm. Nie różniący się od islamskiego. I żebyś znów źle nie zinterpretował: mam znajomych muzułmanów, którzy są normalnymi, rozumiejącymi odmienne idee i religie ludźmi. Ja mam na myśli fanatyków, gotowych zabić za religię.
A katastrofę smoleńską uważam za wielką tragedię. Choć nie do końca rozumiem pompowanie tej sprawy do rangi jaką osiągnęła. Choć domyślam się ze ma służyć celom politycznym.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2017-02-12 19:23:46)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,366

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Duddie, podaruję Ci każdą oryginalną kasetę z grami na atarynkę i nie zechcę w zamian żadnego kabelka :), jeśli znajdziesz choć jeden przykład osoby wyznającej religię smoleńską, która "jest gotowa zabić, jeśli powiesz coś nie tak".

3,367

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jak to zweryfikowac?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3,368

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ravenax28: obejrzyj chociażby to: https://www.youtube.com/watch?v=1OvW20CupZY
Takich filmów z miesięcznic czy np. Jasnej Góry jest całe mnóstwo. Uważasz, że gdyby tym ludziom dać karabiny, to by nie zabijali? Teraz obrażają i plują, bo tylko tyle mogą. Sami depczą uroczystość, w której biorą udział. I to są katolicy? A gdzie miłość do bliźniego, wybaczenie?
Dlatego nie chciałem się tu wypowiadać, bo zawsze tego typu tematy wywołują duże emocje. Ale niestety, prawda jest taka, że mamy w większości wypadków katoli, a nie katolików, różnych pseudochrześcijan.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,369

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Miałem się nie wypowiadać politycznie ale co tam. Odnośnie tej masy filmów na temat (tu wstaw dowolny temat) jaka jest na youtube. Odpowiedź udzielił jeden z bohaterów serialu Ranczo, Czerepach: "W dobie fotografii cyfrowej, fotografia już nie jest dowodem". Poszukajcie sobie w necie jak produkuje się zdjęcia i filmy z np Aleppo w Egipcie i innych miejscach. Współczesne media to jedno wielkie oszustwo służące pompowaniu emocji. To znany od lat sposób na ludzi. Tyl;ko że dawniej były np igrzyska i gladiatorzy a dziś mam nietolerancję itd.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

3,370

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=oLSHN74C9wA
Ta sama stacja telewizyjna, tylko "obrońcy" demokracji mają  nakrycia głowy nie wykonane z moheru, średnia wieku niższa, nie są na pewno katolami (no może wg Ciebie oni właśnie zasługują na miano "prawdziwych katolików"). Zdecydowanie wolałbym być na miejscu dziennikarza relacjonującego spotkanie moherów.

"Uważasz, że gdyby tym ludziom dać karabiny, to by nie zabijali?"

Ostatnio edytowany przez ravenax28 (2017-02-13 10:18:11)

3,371

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Możemy się tak przerzucać argumentami. Wpisz w YouTube "atak moherów" i obejrzyj filmiki. Jest ich całe mnóstwo. Ci ludzie nie idą tam się modlić. Tylko wszczynać awantury. I o to mi tu chodzi. Choć jak już napisałem, nie uważam żeby modlić trzeba było się na ulicach,  prowadząc karawany z krzyżem. To wszystko jest rozdmuchiwane w jednym celu.  Z mojej strony EOT.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,372

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Możemy kończyć temat. Tylko ciężko  Ci przyznać, że agresja kodowców niczym się nie różni od  agresji moherow.  I skoro wkładasz w ręce Moherow karabiny, to włóż je w ręce kodowców.

3,373

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ravenax28, i jedni i drudzy zachowują się skandalicznie. Nie jestem zwolennikiem KOD, PiS ani PO. Ale o ile PO i KOD nie afiszują się ze swoją wiarą, PiS już tak - i powinien dać przykład, jak postępuje katolik.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3,374

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Porównywanie PISu i KODu to jak porównywanie szubienicy z gilotyną. Można się doszukiwać, że gilotyna bardziej humanitarna, bo cierpienie krótsze, można polemizować, że przy szubienicy nie tryska krew - ale co z tego? Ostateczny bilans użycia będzie podobny, pomimo różnic ideologiczno-psychologiczno-estetycznych :P

Ostatnio edytowany przez macgyver (2017-02-13 13:57:16)

3,375

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

macgyver napisał/a:

Porównywanie PISu i KODu to jak porównywanie szubienicy z gilotyną

Nie. Słonia z żabą. PiS to jest partia rządząca, mająca miliony zwolenników i realną władzę. KOD to jest grupka leśnych dziadków-kalesoniarzy, a najuprzejmiejsza istniejąca hipoteza na temat ich organizacji jest taka, że na ich czele stoją agenci MSW (Błaszczaka) mający na celu totalne skompromitowanie antyrządowej opozycji.

https://pbs.twimg.com/media/C4PR2RhWMAETMa2.jpg:large

KMK
? HEX$(6670358)