Temat: oddam sprzęt

Oddam:
  - dwie uszkodzone 65XE;
  - dwa zasilacze /jeden na pewno kaput, jeśli chodzi o drugi to nie mam        pojęcia/;
  - Centronics;
  - stację dysków 1050 Top Drive /sprawna/;
  - monitor Commodore - nie działa głośnik, ale reszta w porządku /nie          pamiętam symbolu, na pewno nie jest to 1804S :)/.

Decyzja o oddaniu ww. sprzętu dojrzewa u mnie już od roku /sentyment/, jednak w związku z całkowitą reorganizacją mojego życia muszę po prostu zredukować liczbę przedmiotów, których prawdopodobnie nigdy nie będę używał i potrzebował.

Oczywiście swoją "flagową" 130XE zostawiłem! Niektórzy widzieli owe cudo - 36 diód :)

Jednocześnie apeluję o pomoc w zdobyciu sprawnej stacji dysków 5.25" do PCta! Posiadam jeszcze karton dyskietek /około 200 sztuk/, na których nagrywałem ważne dla mnie rzeczy - praktycznie całą korespondencję, nigdzie nie publikowane "utwory muzyczne" itp. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc mi w tej materii, byłbym niezmiernie zobowiązany. Miałem już jedną stację, niestety, była chyba uszkodzona, ponieważ nie czytała żadnych dyskietek.

Mateoos/Aids
w razie nagłej potrzeby mój numer to +48 888 603 025.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

2

Odp: oddam sprzęt

mam zbędny napęd 5,25 do peceta, moge oddac, i chetnie przygarne jakas zepsutą atarke. Jakbyś był w Ornecie to moglibysmy sie wymienic ;))

pozdroofka

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

3

Odp: oddam sprzęt

Po pierwsze witaj! O ile dobrze pamiętam, nigdy się nie spotkaliśmy/nie urżnęliśmy tanim piwem? :)

Bardzo chętnie zawitałbym do Ornety, niestety, nie mam najmniejszego pojęcia jak to będzie. Przeszkodą jest czas, pieniądze, wizja przewożenia dwóch kartonów pociągiem przez 10 godzin... :) Aktualnie jestem na etapie zbierania kasy na samochód :)

Jakie są koszty wysyłki /przybliżone/ dużego, ciężkiego kartonu /monitor + zasilacze + stacja dysków/ do Warszawy?

Jeśli uda nam się ta wymiana, to jak przeniosę wszystkie dane na grzyba, to będę miał trochę niepotrzebnych już dyskietek... :( Oczywiście wszystkich nie oddam! :)))

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

4

Odp: oddam sprzęt

Ja bardzo chetnie zaopiekuje się stacja (1050), a w zamian tez moge zaoferowac w pelni sprawna stacje 5,25. Koszt wyslania tych rzeczy do Wawy mysle, ze oscylowalby w kwocie max 30 PLN.

5

Odp: oddam sprzęt

Witaj!
Co do stacji 1050 to odkupiłbym ją po uczciwej rozsądnej cenie.
Kiedys mialem taką i działała bez zarzutu, ale bylem młody i głupi i ja sprzedałem a potem żałowałem. Teraz chcialbym to cudo mieć znowu u siebie. Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam
Marcin

6

Odp: oddam sprzęt

Hej! Gdybys mial zasilacz do tej 1050, to kupuje w ciemno i pokrywam koszty przesylki :)

7

Odp: oddam sprzęt

Ja (tak jak mowilem przez telefon) bylbym zainteresowany 65xe (widze konflikt z xrayem) i ew. monitem.
Co do stacji do pc to zobacze co sie da zrobic.

8

Odp: oddam sprzęt

Posiadam jeszcze karton dyskietek /około 200 sztuk/, na których nagrywałem ważne dla mnie rzeczy - praktycznie całą korespondencję, nigdzie nie publikowane "utwory muzyczne" itp. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc mi w tej materii, byłbym niezmiernie zobowiązany. .

Jezeli jeszcze aktualne sluze pomoca...  :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: oddam sprzęt

ja zastanawiałem się nad monitem, ale bić się nie będę :)

joł Mateoos tak w ogóle! :D

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: oddam sprzęt

Miker: no to musimy jakos dojsc do porozumienia bo mi ten monit przypadl do gustu

11

Odp: oddam sprzęt

nie no - luzik, bierz Xan - ja pewnie i tak nie miałbym go gdzie postawić póki co - także no problemo z mojej strony! :)

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: oddam sprzęt

No ja chwilowo jade na pozyczonym tv od kobity, ale kiedys bede musial go oddac i zostane na łasce i niełasce telewizora od ojca (czyli de facto bez atarki)


co do zepsutych xe:
przez telefon slyszalem, ze jedna z nich nie ma pokeya a druga nie wiadomo co. Xray, powiedz czy chcesz obie czy tylko jedna. Jezeli jedna to na jakich scalakach Ci zalezy, mozna sie podzielic.

13

Odp: oddam sprzęt

Panowie, panowie, panowie!

Podzielcie się jakoś sprawiedliwie... niestety, wczoraj nie miałem czasu, aby dokładnie sprawdzić zawartości...

Stacja dysków jest w komplecie z zasilaczem! Jest sprawna! Fakt, że czasem miała problemy z dyskietkami formatowanymi na np. TOMS 710, ale działała! Kupiłem ją w zamierzchłych czasach od Malefactora/Pentagram. Czyżby to był przełom lat 96/97? :) kupa czasu...

Nie wiem, jak się dogadacie, prosiłbym jednak, abyście się dogadali - nie chcę "rozdzielać" sprzętu.

Sprzęt na pewno jest brudny i zakurzony, jeśli będę miał chwilę to go wyczyszczę, a jeśli nie to dostaniecie pół kilo kurzu w paczce gratis :)

Miker: siemka, kiedy pijemy? nie wykluczam biegania po pociągu i szukania maszynisty!

Mar_tec: nie odkupisz ode mnie tej stacji, ponieważ nie jest na sprzedaż! Mogę ją najwyżej wysłać komuś, kto pokryje koszty wysyłki.

Jeśli chodzi o Atarki, to tak jak pisze Xan - jedna chyba nie ma Pokeya (ale może się zdarzyć, że brak jej zupełnie innego scalaka, a Pokey jest!) a druga może nawet okazać się sprawna!

Dogadujcie się i dajcie mi znać, ten wielki karton w domu hamuje mi robienie porządków... :)

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

14

Odp: oddam sprzęt

Po dluzszym zastanowieniu stwierdzam, ze nie bede pazerny i zaopiekuje sie tylko monitem, niech inni skorzystaja

15

Odp: oddam sprzęt

Na to wychodzi, że Xan dostanie monitor, Lewis dostanie stację z zasilaczem, XRay dostanie Atarynki, a kto chce zasilacze, kable i magnetofon (sprawny, ale bez turbo)?

A w bliżej nieokreślonej przyszłości na dyskietki może oczekiwać Stryker...

A w końcu od kogo dostanę grzybową stację 5.25", gotową do odczytu dyskietek 130/180kB? :)

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

16

Odp: oddam sprzęt

Ja bym sie pisal na zasilacz jesli jest to model "plaski" niekarbowany. Of kors pokrywam koszty przesylki.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: oddam sprzęt

OK, sprawdzę te zasilacze, tylko pamiętaj, że jeden jest spalony, a drugi - nie mam pojęcia. Przygotuj się więc, że możesz dostać prezent w postaci dwóch nieczynnych zasilaczy! Chyba, że umiesz je naprawić?

Pierwszy zasilacz padł, kiedy podłączyłem swoją Atarcię po powrocie z Polski (MacGyver i Waldi). Zasilacz nie wytrzymał tych 36 diód :) Wtedy, jak dobrze pamiętam, załatwiłem sobie ten mocniejszy model zasilacza, albo tak mi się tylko wydaje...

Jutro będzie odpowiedź.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

18

Odp: oddam sprzęt

Jeżeli już jesteśmy w temacie, to przywożę na QuaST-a 3 atarki na demontaż  - nie znam stanu ich sprawności, ale na części warto wziąść - jak będą chętni, to jeszcze w RTL mogę komuś oddać za przysłowiowe 2 piwa ;) Pozostały mi z zamierzchłych czasów, a że już dawno nie zajmuję się elektroniką i szkoda, żeby się kurzyły i leżały w szafie.

19

Odp: oddam sprzęt

MacGyver: alkoholik! za dwa piwa! A może jakieś wartości chrześcijańskie, może dobrowolna wpłata na konto jedynego słusznego radia katolickiego?:)

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

20

Odp: oddam sprzęt

Jeżeli już jesteśmy w temacie, to przywożę na QuaST-a 3 atarki na demontaż .

POKEY mój!

21

Odp: oddam sprzęt

Mateoos: Nie licz za bardzo, ze grzybowa stacja skopiujesz atarowskie dyskietki na grzyba!!! Po pierwsze tylko strona A, po drugie tylko double! (jesli komus sie udalo inaczej, niechaj pierwszy rzuci poprawka!) Wiec jak chcesz zachowac swoje dane, to raczej przenies je przez sio2pc _zanim_ pozbedziesz sie sprzetu!

22

Odp: oddam sprzęt

gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy nt. pluginu do TotalCommandera, który umożliwiał odczyt takich dyskietek.

Czy w takim razie jest jakakolwiek możliwość przeniesienia plików z dyskietek Atarowskich na grzyba bez udziału oryginalnego Atari?

Xan: potrzebuję Twojego adresu!

Po głębszym zastanowieniu (co u mnie jest rzadkością) pomyślałem sobie, że byłoby świetnie, gdyby jakaś dobra dusza pomyślała nad taką możliwością. Nie jestem koderem, więc nie wiem, jakie kłody rzucają się pod nogi, ale czy nie dałoby się zmusić kontroler grzybowy, aby odczytywał dyskietki tak, jak robi to kontroler Atarowski? Sorki za odbieganie od tematu :)

Jeszcze jedno: skoro z normalnym odczytem jest jak jest, to może odczytywać całe dyskietki i zapisywać w formacie atr? Potem z takim plikiem atr każdy może sobie poradzić...

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

23

Odp: oddam sprzęt

Istnieja takie programy jak Anadisk czy AtariDSK, ale za sprawnosc ich dzialania nie recze. Najlatwiej byloby przekopiowac to przez SIO2PC.

24

Odp: oddam sprzęt

mikey: nie wiem w jakim stanie i czy w ogole w tych atarkach są POKEY-e, więc nie chce w ciemno nic obiecywać.

25

Odp: oddam sprzęt

1. Plugin do TC pozwala sie dobrac do atrow, ale tych na dysku grzyba.

2. Sa programy (te wymienione), ale meczace zupelnie. Wywala Ci byka na swiezo sformatowanej i nagranej dyskietce na grzybie, ze niby czytac nie moze, po czym przekladasz dysk do Tomsa 720c, ktory czasem wykazuje bledy nawet gdy ich nie ma, a on nawet buforowania na tym dysku nie zgubi...

3. Napisz se  :lol: