51

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

koala napisał/a:

To bym przykład że są ludzie którym to chodzi i nie mają problemów z uruchamianiem - i to nie tylko na pouecie, ale innych komentarzach też czegoś takiego nie przeczytałem jeżeli chodzi o UnMec.

Za to całkiem solidnie demo to (jak już całe przeleci) spektakularnie rozwala soft w VBXE ;). Celem przeładowania danych z flesza trzeba wyłączyć i włączyć kompa ;)

Nie wiem, czy takie zmiany zmierzają w dobrą stronę :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2017-04-04 21:39:57)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

52

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Koala - masz drugi sygnał z AOL:

Charliechaplin napisał/a:

I did not complain but wrote a short note at Abbuc forum - the Unmec demo crashes when in Compyshop mode: ->link<-

But I only tested this in emulator, since I do have a 576k Atari 800XL with Compyshop + Rambo mode available at the same time (therefore no sep. Antic mode available). And no, I do not have a U1MB anymore, I sold both my computers with U1MB to Nir Dary...

Alas, for Atarians that only have Compyshop extension (very common here in Germany), the demo would be unviewable on real Atari and they can only watch it on the emulator, so a ramdisk-picker (setup / configure) would be nice.

Suggestions:
1) The demo could load a pre-set XRAM mode (e.g. Rambo) automatically and only when pressing a key (e.g. Shift) at boot-time the XRAM picker/setup/config. appears and one can choose another mode (e.g. Compyshop, etc.) there that will be used by the demo then.

2) The demo searches for a config. textfile, if none is found the XRAM setup/config. is loaded and when finished saved as a textfile; whenever the textfile is found, this textfile will be used as the pre-set for XRAM. (And if there already is a textfile on the disk that does not match your XRAM, simply delete it and create a new one with the XRAM setup/config.)

Domniemam, że coś poszło nie tak. Może choć wykrylibyście co jest w maszynie, albo dajcie po prostu wybór na zasadzie edycji binarki i możliwości "na chama" wpisania banków. To też wystarczy.

Ostatnio edytowany przez Pin (2017-04-04 21:49:34)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

53

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

@grzybson: hehe - to jest jakieś wyjście jak ma sie czas na takie zabawy;)

@Nitro - zgadzam się:) ale także zastanawiałem się czy jest sens dla pozostałych typów produkcji

@pin - czarliemu odpisałem, natomiast bardziej mnie zmartwiła sprawa z tym VBXE - nie ma tam żadnej konfiguracji banków aby można było to troszkę "wyżej" przenieś? Na chama wpisywanie banków gdzieś w niespakowanym obszarze na początku pliku też jest jakimś wyjściem:) wtedy dystrybujemy np: rambo i instrukjcę obsługi wraz z ofsetami i przykładowymi narzędziamy do ich zmiany:D

54

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

W VBXE masz 2 banki - stały MEMACB leżący dokładnie w miejscu banku PORTB i MEMACA, którego położenie i wielkość możesz konfigurować.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

55

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

@mono powiem szczerze że nie zkumałem z tym MEMACB w miejscu PORTB:P Krótka piłka? da się tego VBXE skonfigurować tak że jak masz pamięć POWYŻEJ 320kb powiedzmy w Rambo (np U1mb), to te 2 banki nie kłócą sie z "podstawowymi" 320kb rambo?

56

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Jeśli używasz rdzenia VBXE FX w wersji R, bo taki emuluje zachowanie rozszerzenia RAMBO, to wtedy górna połowa VRAM VBXE dostępna jest przez PORTB. I nie musisz manipulować rejestrami VBXE żeby się do tego dostać - wystarczy PORTB. Nawet nie musisz wiedzieć że w banku podstawiana jest VRAM. Niczego nie trzeba tu konfigurować w VBXE (prócz oczywiście odpowiedniego rdzenia).
Jeśli używasz rdzenia FX w wersji A, wtedy emulacji PORTB przez VBXE nie ma i chcąc mieć dostęp do pamięci VBXE musisz używać rejestrów VBXE i okien MEMACA lub MEMACB.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

57

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Chyba nie do końca odpowiedziałeś na moje pytanie. Ale chyba z tego wynika że Pin jakby zmienił rdzeń to by nie miał takich problemów po odpaleniu UnMec:D

58

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Pin chyba rzadko używa rdzeni R, bo ma w kompie gigamega ramu z U1MB.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

59

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

nie pisałem wcale o rdzeniu emulującym ext ram portB. Pisałem o tym, że demo na koniec rozwala FX'a tak, że by dojść z tym do ładu trzeba albo załadować jeszcze raz rdzeń z flesza (FC.EXE), albo wyłączyć i włączyć kompa, bo zimny start poprzez U1MB, czy bios ide nic nie daje.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Pin: i rozumiem że się nie da tego obejść zmeiniając numer banku dla tego flesza?:P

61

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

a to nie jest tak, ze zapis do jakiejkolwiek komorki GTIA powyzej $D080 rozwala VBXE?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

62

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

koala napisał/a:

@mono powiem szczerze że nie zkumałem z tym MEMACB w miejscu PORTB:P Krótka piłka? da się tego VBXE skonfigurować tak że jak masz pamięć POWYŻEJ 320kb powiedzmy w Rambo (np U1mb), to te 2 banki nie kłócą sie z "podstawowymi" 320kb rambo?

oczekuje, ze Twoj konfiturator oprocz bankow i rejestru sterujacego (zapis/odczyt) obejmie tez priorytety bo przeciez ktores z tych rozszerzen ma priorytet np. MEMACB - PORTB

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

63

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

@xxl - nie prowokuj;) Będzie dobry materiał do przeprowadzenia dyskusji na Grawitacji:P

64

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Żeby rozprogramować VBXE, trzeba strzelić w odpowiednie miejsce na stronie $d6. Wygląda, że program po prostu maże tam, gdzie nie ma żadnego interesu mazać.

KMK
? HEX$(6670358)

65

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Może specjalnie. W demie the top #2 bodajże (albo 1) demo sprawdza, czy jest podłączona stacja z toms turbo i jeśli jest w niej dyskietka, to złośliwie formatuje.

66

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

To na pewno uprzejmiejsza z dwóch możliwych hipotez :D

KMK
? HEX$(6670358)

67

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

koala napisał/a:

Takim czynnikiem który może zaistnieć i który uniemożliwi wykrywanie banku i zrobienie wybieraczki to np: brak umiejętności kodera,

A, jeśli tak, to zwracam honor. BRAK UMIEJĘTNOŚCI KODERA to faktycznie ostateczny argument.

EDIT: z takowych można jeszcze wymienić niespodziewany koniec tablicy symboli :D

Ostatnio edytowany przez drac030 (2017-04-05 14:57:31)

KMK
? HEX$(6670358)

68

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

albo krach na giełdzie w hong-kongu. No widzę ze się rozumiemy w sprawie tych "czynników" :)

69

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Może jest inne rozwiązanie problemu?
Np Amiga 500. Hardware bardzo podobny, od tej samej ekipy.
Trochę na a500 brakuje koderów.

70

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

I trochę brakuje a500 w naszych domach.

71

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

Mnie nie brakuje ;)

KMK
? HEX$(6670358)

72

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

lemiel napisał/a:

I trochę brakuje a500 w naszych domach.

przjaciolka w domu to norma :-)


koala napisał/a:

@xxl - nie prowokuj;) Będzie dobry materiał do przeprowadzenia dyskusji na Grawitacji:P

ze konfibulgator jest potrzebny? to bedzie najkrotsza dyskusja :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

73

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

ta, jak Was obu zbanuje na konkursach :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

74

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

swinkamor12 napisał/a:

Może jest inne rozwiązanie problemu?
Np Amiga 500. Hardware bardzo podobny, od tej samej ekipy.
Trochę na a500 brakuje koderów.

Mam sedes w kolorze a500 - wystarczy? A ile nowych produkcji w ciągu jednego dnia się tam pojawia za sprawą czwórki stałych koderów + okazjonalnie osoby na gościnnych występach.

MSPANC

Ostatnio edytowany przez macgyver (2017-04-06 05:50:50)

75

Odp: wybieraczka banków - jej sens istnienia;)

@pin, nas rewolucjonistów będzie więcej więc uważaj:) zrobimy "przewrót"(w przód):P