Temat: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

Potrzebuję pomocy. Monitor mi się zepsuł i postanowiłem podłączyć atari do telewizora.
Czy trzeba do tego jakiegoś specjalnego kabla? Próbowałem już
z czinczami i nic to nie dało.

2

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

Musisz mieć taki jak antene podłączasz do TV. I atarke podłączyć tak z telewizorem. Potem szukasz kanału na którym nadaje atari.

3

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

No jezeli telewizor ma wejscie na chinch albo euro to oczywiscie wykorzystaj to. (pamietaj, zeby na telewizorze przelaczyc na audio-video czy jak mu tam)

4

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

Dzięki za pomoc. Ale czy to wystarczy jeden chinch? Bo w atari jest miejsce tylko na jeden a są chinche od audio i video.

5

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

Ehhh w atari niema chinchów. Jest tylko do monitora i antenowe. xanowi chodziło o to żeby z wyjścia na monitor wyprowadzić na chinche. Zreztą niech wypowie się ktoś mądrzejszy.

6

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

ATARI-CHINCH:

wtyczka DIN5 (od strony lutowania)


3     1
 5   4
   2

masa jest na pinie 2 (dol),
audio jest na pinie 3 (lewy gora)
video na pinie 4 (prawy srodek)

Mase laczysz z masa obu chinchow (na chinchach masa jest na zewnatrz),
nastepnie do srodka jednego chincha wpinasz audio a do drugiego video..
wpinasz to do telewizora (jezeli pomyslisz chinche to nic sie nie powinno stac, zamienisz je) i wlaczasz w tv audio-video. Proste, nie?

No chyba, ze masz w telewizorze wejscie euro, to wtedy inna bajka

7

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

Potrzebny jest kabelek taki:

z jednej strony DIN (popularna "piątka")
z drugiej w zależności od telewizora 2xchinch lub Scart (popularne EURO).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

To może się znajdzie ktoś co ma schemat do euro bo ja zawsze się pierdzieliłem z antenowym.  :?

9

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

wtyczka euro :
http://strong.interpab.com.pl/~pigula/euro.gif

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: w jaki sposób podłączyć atari800xl do telewizora?

Hmm... sorry ze tak wtrace, ale to juz ktorys z rzedu temat dotyczacy niemalze podstaw obslugi Atarki. W sieci od dawien dawna istnieje FAQ dotyczacy wszystkich modeli, moze by go tak poprostu przetlumaczyc (moge sie tym zajac) i umiescic wszystkim zagubionym duszom polska wersje?  :D