76

Odp: C64 kontra 800XL

("Pretending to See the Light", "Feedback", "Emission", "Industrial Breakdown")

"Insomnia" mi sie podoba.   "Emission" mniej, zas "Feedback" w polowie trwania sie zawiesza (obojetnie czy na VICE czy na CCS) - czyzby zabezpieczenie "antyemulatorowe"?  :lol:
Czy mozesz podac skad sciagnac "Pretending..." oraz "Industrial Breakdown" - bo nie tylko na EMU64.PL nie ma, ale tez Mr. Google specjalnie mi nie pomogl...  :?   :oops:

Edytor graficzny PENTEL PAINT na C64 to tez ciekawy produkt...  8)

77

Odp: C64 kontra 800XL

Proszę uprzejmie:
http://www.demodungeon.com/zip/fairligh … _light.zip
http://www.demodungeon.com/zip/booze_de … akdown.zip

I spróbuj innej wersji Feedback, ta się chyba nie powiesi:
http://www.demodungeon.com/zip/triad_feedback.zip

Ja taki koncepcyjny styl bardzo lubię, ale część sceny, np. Fenek czy Brush, narzeka że "tu nie ma kodu". Cóż zrobić  :D

78

Odp: C64 kontra 800XL

Hm. Cos slabo Dracon szukales:

klik

klik

Hint: Pierwsze od góry :) :) :) :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

79

Odp: C64 kontra 800XL

Hmmm... pewnie zle sformulowalem zapytania...  ;)   :rolleyes:

Dzięxy dla Was obu za linki !  :D

P.S. Dema 'koncepcyjne' rządzą  :!:   Na PeCe sa  takze takie perełki jak "SLEEPLESS" (czy to ta sama ekipa /SMASH DESIGN/ robila co z C64, czy to jej  pecetowy oddzial ??)  czy "SPOT (Desktop Adventures)"   8)

80

Odp: C64 kontra 800XL

zrzucilem wspomniane dema, poemulowalem troszeczke i wynudzilem sie jak cholera. jakos do mnie nie przemawiaja produkcje z c64. industrial breakdown jeszcze obleci, pretending... od biedy tez. najbardziej podobal mi sie turn disk z deus ex machina.  :P
lipa, chyba wlacze sobie overminda.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

81

Odp: C64 kontra 800XL

Wymieniłem dema typowe i nietypowe, szwedzkie, niemieckie, belgijsko/żydowskie (Insomnia  :D ) i polskie, ale nic z tego. Nikt na tej platformie według kolegi nie ma pojęcia o robieniu dem  :cry:
Hmm, czy to nie są przypadkiem te klapki na oczach z innego wątku na niniejszym forum... Ja tam lubię i Overmind, i Normal Is Boring.

82

Odp: C64 kontra 800XL

Industrial faktycznie bardzo dobre, natomiast Pretending ... chyba trzeba zrozumiec - mi sie nie udalo.

I tak oldskól róló (magnus, quartet, TL / MURO)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

83

Odp: C64 kontra 800XL

Pozwolilem sobie obejrzec te demka, do ktorych linki tutaj padly.  Przez przypadek znalazlem Defloration by Fraction i w sumie bylo zdecydowanie ciekawsze niz te tutaj wymienione. Szczerze mowiac nie przepadam za produkcjami z jakimis zakreconymi klimatami - moze ktos rzucic tytulami demek gdzie mozna ujrzec efekty typu wektorowka, tunele, bumpy etc ?

84

Odp: C64 kontra 800XL

ja polecam Quark / Breeze z 98 roku.
super fajny old-scholowy klimat no i ten phong ... ;-)
jeszcze może Second Reality (w wersji C-64).

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

85

Odp: C64 kontra 800XL

Pozwolilem sobie obejrzec te demka, do ktorych linki tutaj padly.  Przez przypadek znalazlem Defloration by Fraction i w sumie bylo zdecydowanie ciekawsze niz te tutaj wymienione. Szczerze mowiac nie przepadam za produkcjami z jakimis zakreconymi klimatami - moze ktos rzucic tytulami demek gdzie mozna ujrzec efekty typu wektorowka, tunele, bumpy etc ?

Na pewno przypadnie Ci do gustu "Soiled Legacy" grupy Resource. Demo według klasycznych receptur, superdopracowane, zresztą zwycięzca bardzo prestiżowego demo-compo na (już niestety zmarłym śmiercią tragiczną) party X w Holandii. A przy tym całkiem świeże.
http://www.demodungeon.com/zip/resource … legacy.zip

86

Odp: C64 kontra 800XL

Z demek polskich to produkcje grupy Arise sa dosyc fajne.
Ale za wiele nie widzialem.
Proponuje tez obejrzec pare prodek Reflex'u.

87

Odp: C64 kontra 800XL

Ja serdecznie nie cierpię Reflexu. Breitbandkatze - najgorsze demo wszechczasów, jedyne rzeczy godne uwagi to samo intro z kotkiem i zajebista muzyka Praisera w notce.
Obok produkcji Arise, ostatnim ciekawym produktem krajowym było "Illmatic" Elysium - rewelacyjna muzyka i grafika, bardzo fajny design. Osobiście uważam, że to obok "Altered States" najlepsze polskie demo na C64.

88

Odp: C64 kontra 800XL

Hehe... Do tej dyskusji pasowalby pewnie taki niewinny
klip propagandowy.   :lol:    :D    :)    :P

Smalltown, zapodaj linka do tej super produkcji Elysium, bo zgralem sobie to z sajta DEMO-DUNGEON i nie chce sie odpalic ani pod ViCE-m ani pod CCS.  :rolleyes:   :oops:

89

Odp: C64 kontra 800XL

Wersja z Demodungeon jest na pewno dobra, właśnie ją sobie całą obejrzałem pod WinVICE 1.13a. Może masz wyłączoną opcję "True Drive Emulation"?
A propagandę obejrzę w domu, bo tu gdzie siedzę "klasa nie jest zarejestrowana"  :D

90

Odp: C64 kontra 800XL

Może mam pecha, lecz u mnie to demo wciaz nie dziala....  :oops:
Tak, mam wlaczone "True Drive..." i zreszta inne produkcje dzialaja u mnie!
Testowalem tez na tej wersji emu co pisales...   
Laduje to przez "Autostart..." i pojawia sie przez chwile "Loading,,,," a potem prog wraca do basic-a, nawet wpisanie "RUN" nie pomaga...   :x

Dziwne bardzo, w koncu mam oryginalny procek P3.  :rolleyes:


A jak odebrales 'propagandowa' produkcje ???   :lol:

91

Odp: C64 kontra 800XL

Ja odpalalem przed chwila pod emulatorem VICE 1.10 (linux) - dziala.
Tez sciagniete z demo dungeon. (!)
Moze zle Ci sie sciagnelo ?
Sprobuj jeszcze raz bo demko fajne :)

92

Odp: C64 kontra 800XL

A mnie się w C= podoba tylko to, że kupiłem takie za 50 zł, a sprzedałem za 100...

93

Odp: C64 kontra 800XL

A mnie ciekawi jedno. Dlaczego na Atarku nie powstalo dlugo cos takiego jak GEOS? Iprogramy do edycji i druku tekstu typu WYSIWYG?
Moze to jednak C64 bylo lepsze... ;)

Siec to nie tylko d**y i MP3, to tez IRC i FORA gdzie dowiadujesz sie skad sciagac d**y i MP3.

94

Odp: C64 kontra 800XL

A co myślicie o dźwiękach sida ?  bo moim zdaniem pokey może jedynie kucać do miecza.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

95

Odp: C64 kontra 800XL

pokey może jedynie kucać do miecza.

rozumiem, ze to taka prowokacja slowna...
Nie przepadam za dzwiekami SID'a, muzyczki z np. DRACONUSA czy ZYBEXA sa do kitu w wersjach commodorowych !   :(
Oczywiscie zdarzaja sie czasem fajne kawalki, ale i tak wole Pokeya....  8)

96

Odp: C64 kontra 800XL

A mnie ciekawi jedno. Dlaczego na Atarku nie powstalo dlugo cos takiego jak GEOS? Iprogramy do edycji i druku tekstu typu WYSIWYG?
Moze to jednak C64 bylo lepsze... ;)

- Diamond OS - czyli GEM na malucha
- Sprint XL / News Room / Print Shop... i kilka innych - niektóre prawie zupełne WYSYWYG, niektóre stosują fonty z ST (SPRINT XL).

Sikor umarł...

97

Odp: C64 kontra 800XL

fakt ; News Room i Print Shop to dwa niesamowite pakiety (każdy z nich zajmuje po kilka dysków)...mi bardzo sie podobał szczególnie News Rooom;ponieważ jak na owe czasy miał świetny design
zaś Sprint XL z tego co wiem jest najszybszy i bardzo wygodny w użyciu...kiedyś zdaje sie że Mirage go rozprowadzało w wysokiej taryfie cenowej:)

gep/lamers^dial

98

Odp: C64 kontra 800XL

pokey może jedynie kucać do miecza.

rozumiem, ze to taka prowokacja slowna...
Nie przepadam za dzwiekami SID'a, muzyczki z np. DRACONUSA czy ZYBEXA sa do kitu w wersjach commodorowych !   :(
Oczywiscie zdarzaja sie czasem fajne kawalki, ale i tak wole Pokeya....  8)

tak samo jak BMX Simulator czy choćby Black Lamp...żenadix:)

gep/lamers^dial

99

Odp: C64 kontra 800XL

A mi sie w komodzie podobały te szparki w klawiaturze, przez które nie tylko kurzyło sie wnętrze, ale również, w które można było wkładać dyskietki.
I wydaje mi się to byc kwestią rozstrzygająca spór.

100

Odp: C64 kontra 800XL

POKEY moze kucna do miecza SIDowi, zgadzam sie z kol. X'em