126

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Gatunek ludzki jest generalnie z natury przyzwyczajony do czekania 9 miesięcy:-)

127

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

W razie czego mam do dyspozycji spore zasoby zachomikowanych orginalnych Pokey, Anticow, Gtia itp do tego projektu ;)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

128

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Ja już kupiłem na Allegro dwie Atarki na części :)

Zostały tylko dwie płyty do sprzedania (jeśli nikt się nie rozmyśli z tych zaklepanych).
No i to kompletne, złożone, też jest do sprzedania razem z obudową.

Jedną płytę wysłałem do Vasco/Tristesse na nagrodę.

129

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Czy ewentualne poprawki będą wymagały modyfikacji na płycie, czy da się ją potem zaaplikować na tych gotowych?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

130

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Poprawki są "kosmetyczne":
-należy zamienić nogi 35 i 36 układu PIA
-należy zamienić nogi 1 i 2 gniazda SIO
-wylutować katodę diody D2 i przylutować do anody D3
-przed wlutowaniem podstawki pod prawego Pokeya, usunąć z niej nóżkę 29.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-10-22 15:35:38)

131

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Acha, czyli sam "druk" nie wymaga zmian - ewentualnie drobne cięcia i luty :) To jak już powiedziałem wcześniej jestem zainteresowany sztuką i wysyłam maila też w celu uzgodnień finansowo/wysyłkowych.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

132

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Zamówiłem PIC-e z drugiego źródła, nie będziemy czekać :)
Jak tylko przyjdą, zaprogramuję, wlutuję i rozsyłam (zainteresowani wiedzą o co chodzi).

Płyt na chwilę obecną już nie ma. Jeśli ktoś się wycofa i pojawią się wolne sztuki, będę informował.

133

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Czy kwarce 3.546894Mhz sa do nabycia w normalnej cenie czy tylko z odzysku?

134

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

W moim projekcie takie nie idą....
Natomiast 14.18757 trzeba wydłubać z Atari, tak samo jak gniazdo SIO czy gniazdo carta.

135

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

x_angel napisał/a:

Natomiast 14.18757 trzeba wydłubać z Atari, tak samo jak gniazdo SIO czy gniazdo carta.

Polemizowałbym. Można zamówić w jednej z firm dowolny kwarc - kwestia ilości oczywiście. Trzeba poszukać tu na forum - nie pomnę nazwy firmy teraz, ale dorabiają dowolne kwarce. Być może jer będzie pamiętał nazwę firmy.

Sikor umarł...

136

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

x_angel, takie bardzo luźne pytanie. Czy byłbyś w stanie kiedys narysować kopie pełnowymiarową (lub pomóc - sam chce sie nauczyć KiCad) plyty do 600XL z minimalnymi modyfikacjami? Zeby pasowała do obudowy i klawiatury Atari, mod 64k od razu na plycie, svideo i poprawiony tor obrazu, kilka drobnych poprawek (LS08 mod) i ewentualnie SIO2USB w miejscu modulatora TV. Nic wiecej, moze poza stereo.

Niby po co, ale patrzac na ceny EasyEDA, to nawet przy zamówieniu 5 sztuk mozna miec nowa, bez drutów, elegancka PCB  za jakies $10.

137

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Narysować to pewnie nie, bo to jednak trzeba trochę czasu i roboty i musiałbym nauczyć się KiCada... A pomóc? No nie wiem na czym miałaby polegać pomoc, skoro nie znam KiCada :)
Chociaż ściągnąłem biblioteki gdzieś tu z wątku, kto wie, może kiedyś będę miał tyle czasu, żeby nauczyć się kolejnego programu, ale jeśli taki moment nadejdzie, to szybciej będzie to Altium.

138

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

KiCad - nauczysz się, jest mocne wsparcie w PL,  tylko musisz przemóc się - to trochę "dosowe" podejście, najpierw komenda (tu: bystro skróty klawiszowe warto poznać) potem wybór elementu....  przesiadka z Protela trochę boli - ale to zawsze legal.

http://docs.kicad-pcb.org/master/pl/get … kicad.html
https://extronic.pl/content/14-wstep-i-instalacja
http://sirius.cs.put.poznan.pl/~inf8982 … sKiCAD.pdf

139

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Eagle kosztuje 100$ za rok, za granicą zarabia się ~100€ dziennie, więc nie ma tragedii...
KiCad - darmowy, ale "dziwny" :)
Altium Designer - teraz nie używam i nie znam, kiedyś jak byłem na studiach, dostałem płytę Protel99SE za darmo - trzeba się było u nich zarejestrować czy coś, dla mnie to były początki internetu :) Oczywiście narzędzie profesjonalne i cena też "profesjonalna".

Na razie narysowałem jeszcze zamiennik Freddiego, ale może ktoś by się wypowiedział, czy ktoś go robił według schematu P. Soboli? Moim zdaniem zamienione są tam numerki nóżek 1 i 2 (schemat OK), brak jest sygnału RESET oraz zastosowane są dziwne układy CMOS i seria HC zamiast HCT.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-10-24 20:33:46)

140

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Na eBayu można już kupić https://www.ebay.co.uk/itm/253243793763

141

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Tak, wystawiłem, uwzględniając wszystkie opłaty ebaya/paypala/wysyłkę paczką za granicę.
Cena "od ręki" dla forumowiczów 400zł ze wszystkimi układami.

Chciałbym pozbyć się przed wyjazdem.

Druga sprawa, że zostały mi dwie płyty główne, bo pewna osoba zwleka z opłatą, a mi się czas kończy.
Ktoś reflektuje?

142

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

x_angel napisał/a:

Na razie narysowałem jeszcze zamiennik Freddiego, ale może ktoś by się wypowiedział, czy ktoś go robił według schematu P. Soboli? Moim zdaniem zamienione są tam numerki nóżek 1 i 2 (schemat OK), brak jest sygnału RESET oraz zastosowane są dziwne układy CMOS i seria HC zamiast HCT.

Robiłem i nie zadziałał...
Polecam zamiennik według schematu Simiusa - ten działa na 100%

Pozdrawiam
tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

143

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Przeciez jest darmowe Altium http://www.altium.com/circuitmaker/overview
Jedynie co to komus moze przeszkadzac ze w chmurze i ze trzeba udostepniac projekty (jak na github np)
Ale do hobby projektow to chyba zestaw Altiumowych featurow w takim pakiecie za free jest nie do pogardzenia.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

144

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Robię trochę projektów "za free" ale to ja chciałbym o tym decydować.

Co do Freda - rzeczywiście - widziałem ten projekt ale mi się o nim "zapomniało" :)

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-11-06 23:00:48)

145

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

A znieśli ograniczenia? Altrium wtedy wygra z Eagle na polu free.

No tylko ta chmura- dziś jest jutro zlikwiduja lub cos sie sp...i
A kopii brak

toriman1 napisał/a:
x_angel napisał/a:

Na razie narysowałem jeszcze zamiennik Freddiego....

Robiłem i nie zadziałał...
Polecam zamiennik według schematu Simiusa - ten działa na 100%
tOri

A gdzie schemat mozna pobrac?

Ostatnio edytowany przez pajero (2017-11-07 06:55:48)

146

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=982&preview
Trzeba tam tylko dodać 8 szeregowych rezystorów 33ohm w liniach adresowych pamięci.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

147

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

A dlaczego? Przecież te rezystory są na płycie Atari.

148

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

.....w nie każdej plycie sa

149

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

x_angel napisał/a:

A dlaczego? Przecież te rezystory są na płycie Atari.

Też mi się tak wydawało.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

150

Odp: Atari 65XE na płycie miniITX

Tak się złożyło, że w wyniku wygranego konkursu stałem się posiadaczem powyższego PCB, a niespecjalnie jestem w stanie sobie dać radę z jej poskładaniem do kupy. Poza tym nie posiadam części, a mojej atarki nie chcę na razie rozbierać. Zatem może ktoś chciałby ją ode mnie niedrogo odkupić, a najchętniej wymienić na jakieś inne urządzenie/rozszerzenie do Atari, z którym dałbym sobie radę?

ewentualne oferty poproszę na priva