Temat: AA bardziej integracyjne?

Zainteresowala mnie (juz calkiem dawno) kwestia, ze forum zawiera informacje kto aktualnie je przeglada. Czyli wiemy kto jest ogolnie na forum, a kto przeglada razem z nami jakis dzial. Ale jak sie zastanawiam, to ta informacja duzo nie daje, bo zalozmy, ze zobaczylem, ze jest na aa ktos, z kim chce pogadac, a nie mam do niego np. zadnego gg i co? Prywatna wiadomosc moze dostac juz za pozno, a innej formy kontaktu nie widze.
Ciekawi mnie (tak teoretycznie) czy istnieje mozliwosc zaimplementowania jakiegos np. czatu z mozliwoscia szybkiego powiadamiania w formie jakiegos MessageBoxa, ze ten a ten chce z toba gadac (OK/Anuluj). Oczywiscie musiala by byc opcja wylaczania tego, jakby ktos nie chcial z nikim gadac. ;)
Zdaje sobie sprawe, ze sa to bardzo teoretyczne dywagacje, bo dopisanie jakiegos kodu do juz istniejacego enginu forum moze by baaardzo trudne lub wrecz niewykonalne, ale czy taka opcja nie miala by sensu?

2

Odp: AA bardziej integracyjne?

Zgadzam się z Laoo'tkiem  :D . Od dawna mi chodzi takie cóś po głowie... więc może taki mini-czacik dla forumowców   :D  :D  :D  ?

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: AA bardziej integracyjne?

o tak.......messager jak np w Kaazie:)....oczywiscie z opcja ignore (róló)...
hehehehe

gep/lamers^dial

4

Odp: AA bardziej integracyjne?

Obawiam sie, ze Dely sie tego nie podejmie. Widzialem kawalek zrodla tego forum i wierzcie mi: ja bym sie tego nie podjal (chociaz z php mam sporo do czynienia).

5

Odp: AA bardziej integracyjne?

... a moze jednak sie podejmie ? faktycznie, taka opcja bylaby bardzo przydatna.

6

Odp: AA bardziej integracyjne?

Moze to nie jest do konca to samo, ale jest taki kanal o nazwie #atari8 w sieci IRCnet, gdzie regularnie mozna spotkac ludkow: Miker, Slaves, Mikey, Dely, Azbest, Buster, od czasu do czasu widac: Vasco, Ptica, Tkacz, Xray, Tatqoo, Pigula. Dla posiadaczy duzego Atari jest kanal #atariscne, jest tez kanal ogolnoscenowy #polishscene - zawsze to jakas mozliwosc prowadzenia dyskusji bezposredniej.

7

Odp: AA bardziej integracyjne?

tia, a ze zmiennym IP na irca nie wchodza, wiec pewniejsza bylaby opcja czatu na aarea

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: AA bardziej integracyjne?

Nie wchodzisz na irca nie dlatego ze masz dynamiczne IP - icpnet, dialog, chello, ba, nawet modemy z tpsa to tez dynamiczne IP a wchodza - twoj przypadek polega na ty, ze akurat Neo+ ma K:line-a na ircnecie.  Btw. z tego co pamietam masz shella na cord-zie - mozesz przez niego ircowac przeciez :P Dodatkowo sprobuj wejsc na irc-a przez jeden z serwerow: irc.stealth.net port 5555 lub przez irc1.us.ircnet.net bezposrednio z Neo+.

9

Odp: AA bardziej integracyjne?

Zadnych czatow!!! to nie onet k****

1liner rozwiaze wasze problemy - jak juz koniecznie chcecie przez www (bosz...) a co do reszty to zgadzam sie z Macgyverem - #atari8 to przyjazne miejsce :)

10

Odp: AA bardziej integracyjne?

Odpowiadam, bo Mac i Mikey: nierozumiemy sie.
Faktycznie. Perspektywa implementowania drugiego onetu na aa wydala mi sie pozbawiona sensu. To znienawidzone slowo 'czat' rozpala do czerwonosci wasze umysly ;)
Mi chodzi o idee szybkieko spikania sie z poziomu atari.area. Zastanowcie sie nad tym. Przegladam sobie forum i patrze: na gorze pisze, ze to forum przeglada takze dajmy na to MacGyver. Wtedy PRZYPOMINA mi sie, ze dajmy na to chcialem z nim slowko zamienic bo costam. Kolega niestety shitu zwanego gg nie uzywa. Ja nie potrafie obsluzyc zadnego programu, ktorego ON uzywa. I co?
a) Wysylam prywatna wiadomosc w nadziei, ze dzisiaj dostane odpowiedz
b) Moge wyslac maila
c) wchodze na #atari8 w nadziei ze on tam bedzie
d) daje sobie spokoj, bo przeciez do jutra to bedzie juz nieaktualne

A wystarczylby butonik "Powiadom" dzieki ktoremu u delikwenta pojawilby sie MessageBox z powiedzmy napisem "Odbierz poczte, bo wyslalem Ci wiadomosc", albo "Idziemy dzisiaj na piwo?"

Zakladajac ten topic przyswiecala mi idea, zeby wykorzystac juz czyjas OBECNOSC na forum. Nie chodzilo mi o zaimplementowanie modulu, ktory mialby w zamierzeniu zdublowac #atari8 (bo po co?)

Chodzi o szybki kontakt panowie... po to przeciez jest ten internet co nie? ;)

11

Odp: AA bardziej integracyjne?

Laoo: mozna tworzyc dodatkowe narzedzia, ale pytanie czy sa ku temu mozliwosci ? Jezeli tak, to spoko, jezeli nie, to trzeba uzywac tych ktore sa dostepne ;) Zmieniajac tylko kolejnosc dzialania i ludzka mentalnosc moznaby przyjac taki tryb dzialania:

1.Wchodze na #atari8
2.Wchodze na AA

W takiej sytuacji, jezeli wiekszosc forumowiczow przyjelaby takie zalozenie i wchodzila na IRC-a, to nie byloby problemu z komunikacja bezposrednia - oczywiscie powyzsze rozwiazanie zalecam wtedy, gdy nie wypali realizacja pomyslu ktory przedstawiles - a co do uzywania GG - nie uzywam go z jednego powodu - poprzez GG mozna okreslic domowy numer IP uzytkownika, a na tym mi szczegolnie nie zalezy.

12

Odp: AA bardziej integracyjne?

eeetam ... pomysł laoo wg mnie jest spoko ... ja np. nie wszędzie mogę wejść na IRCa .... ach te blokady :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

13

Odp: AA bardziej integracyjne?

1liner rozwiaze wasze problemy

No zobaczymy, w kazdym razie juz jest :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: AA bardziej integracyjne?

Dely - a jakby sie w twolinerze (c) dalo jeszcze kliknac na usera i od razu przenioslo by do jego profilu ? da rade ?

15

Odp: AA bardziej integracyjne?

da rade.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: AA bardziej integracyjne?

cos nie daje :) delay :)

17

Odp: AA bardziej integracyjne?

mac: uruchom se ekg na skrinie na jakims serwerze i voila! :)
tested on animals :)

18

Odp: AA bardziej integracyjne?

w profilu jest opcja Otwórz okno przy nadejściu Wiadomości, nie jest to to, o co Ci chodzi?