Temat: gry, których kiedyś nie było

Z góry wybaczcie jeżeli powielam coś co już było - ale serio nie znalazłem tego gdzieś w jednym miejscu. Zbieram zbiorczo do ogarnia konwersje gier, których nie było w latach 80tych i 90tych na Atari. Chyba każdy pamięta rozczarowanie po przyjechaniu np. z giełdy na Grzybowskiej z kasetą na której miało być Commando a wgrywa się Green Beret czy znowu Who Dares Wins II.

Na ten moment wygrzebałem:
Commando
Fairlight
Jetboy (czyli Jetpac)
Knight Lore
Manic Miner
Nightshade
Pentagram
Saboteur
Treasure Island Dizzy

coś pominąłem?

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

2

Odp: gry, których kiedyś nie było

sporo pominąłeś,
z tych co na szybko pamietam:
skool daze,
stunt car racer,
great escape,
pang,
bomber

3

Odp: gry, których kiedyś nie było

Wydaje mi się, że łatwiej będzie napisać które gry były :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: gry, których kiedyś nie było

jeszcze:
the way of the exploding fist,
bosconian,
gunfright,
bobby bearing
e-type

5

Odp: gry, których kiedyś nie było

bocianu napisał/a:

sporo pominąłeś,

... chodzi mi o tytuły pierwszoligowe, a nie każdą grę sportowaną na Atari - może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

bocianu napisał/a:

z tych co na szybko pamietam:
skool daze,
stunt car racer,
great escape,

pang,
bomber

pierwsze trzy jak najbardziej - tego szukałem, dzięki. Przypomniał mi się jeszcze Bomb Jack, Jack The Nipper, The Way of the Exploding Fist, Rick Dangerous i International Karate+.

dely napisał/a:

Wydaje mi się, że łatwiej będzie napisać które gry były :)

które były to ja akurat pamiętam - nagrałem już trzy części "retrospekcji", muszę dwie dorzucić na YT (bo jak to zwykle - coś wciągnie i zamiast dokończyć vlog to człowiek... gra :P) - jedna część w każdym razie jest tutaj:

Ostatnio edytowany przez tooloudtoowide (2018-03-25 19:53:47)

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO

6

Odp: gry, których kiedyś nie było

Death chase

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: gry, których kiedyś nie było

tooloudtoowide napisał/a:

pierwsze trzy jak najbardziej - tego szukałem, dzięki. Przypomniał mi się jeszcze Bomb Jack, Jack The Nipper, The Way of the Exploding Fist, Rick Dangerous i International Karate+.

Te w większości są - choć dwie ostatnie dopiero "się produkują", o ile mi wiadomo...

Sikor umarł...

8

Odp: gry, których kiedyś nie było

tak, te co wymieniłem już znalazłem, dlatego je wspomniałem :P

/|\ 800 Incognito+Supercard - 800XL - 1088XEL CF3 - XE GS Ultimate VBXE - SIO2SD - SIDE2 - CA2001 - 1050 - XF551 clone by Zaxon /|\ PORTFOLIO