1

Temat: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Na ostatnim Wapniaku - najprawdopodobniej w wyniku działania atr plugina do TC poleciały mi dwa atr-y z plikami (rozjechał się katalog MyDOSa). Zdarzyło się to po raz kolejny, ale...
- dzieje się tak tylko z obrazami MyDOSa
- nie zawsze (co jest dziwne)
- niestety, często pliki są nie do odzyskania
Skończyło się tak, że po przegraniu atr-a na party program się podczas pokazu zawieszał, nie znaliśmy przyczyny. Niestety, poszła też się... część źródeł - póki co udostępniam "wersję testową", którą udało mi się odzyskać, ale chciałbym (o ile można) zaraportować taką przypadłość.
I na koniec tak, jestem użytkownikiem myDOSa i pewnie przyzwyczajeń prędko nie zmienię ;)

Sikor umarł...

2

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Udostępnij takiego zepsutego ATRa to będzie można myśleć co się zepsuło i ew. odzyskać pliki, jeśli to możliwe. Przy raportowaniu błędów do podstawowa sprawa, bo samo powiedzenie, że jest błąd niewiele niestety mówi.

3

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

następnym razem, gdyż takiego kodu nie udostępniam. Ale sprawa prosta - atr 16MB, format MyDOS, kilkanaście plikó, coś dorzucić/wyjąć z atra, potem odtworzyć na atari - czasem się skaszani juz katalog (pod atarką - pod TC widać, aczkolwiek części nie można wypakować). Osobiście TC nie używam, ale czasem na party jest to jedyna alternatywa (sam PC na party nie biorę).

Sikor umarł...

4

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Jak nie tu to bezpośrednio do Pajero.
Inaczej nici jak się nie będzie chciało eksperymentować testerowi...

5

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Jak będę u Mikera lub kogoś, kto używa TC z pluginem - spróbuję powtórzyć próby. Mam nadzieję, że się uda - z jakimiś nieznaczącymi plikami.
edyta:
w domu nie sprawdzę, bo nie używam TC. Póki co nie zamierzam.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2018-06-04 13:35:34)

Sikor umarł...

6

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Od czasu przejścia na Win64bit nawet z TC32bit plugin nie jest już pewny. Zasadniczo problem dotyczy ATRów ponad 180kB. Błąd jest w przejściu (deklaracji) liczb w środowisku z 32 na 64bity. Coś się pieprzy na granicy plugin-TC-Winda.

I naprawa jest niemożliwa, po prostu kod który powstał z 10 lat temu obecnie jest nawet dla mnie archaiczny. Co poprawię sypie błędami i alertami. Już PIN zgłosił się z tym. Się poddałem.
Prędzej napiszę od nowa kod !
Acz, wolałbym odejść od płatnego TC. Integracja z schell windy - to byłoby coś. Acz ja na przykłady takowe nie natrafiłem.
Jakieś sugestie? Tworzenie literek napędu (np. J: I: K: itd) jako ATRy ? Trochę upierdliwe.

7

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Dzięki za wyjaśnienie, chociaż wiadomo, że nie używać w windzie 64...

Sikor umarł...

8

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Może trzeba iść w osobny samodzielny soft a'la http://atariage.com/forums/topic/248581 … ry-editor/ ?

9

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

problem jest taki, że nie można podawać przy tak dużym ATR wielkości w sektorach, bo dla domniemanych 16MB otrzymamy 15.987465748 czy ile to tam było dla przykładu :). Trzeba wpisać równo 16MB i zaznaczyć MB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

@Pin, zawsze atr-y robię MakeATR-em i nigdy nie udało mi się uszkodzić nim żadnego (nawet na windzie 10). TC już kilkukrotnie...

Sikor umarł...

11

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

To nie rób makeateerem, tylko pluginem. Robię tak od lat i da się z tym żyć.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

nie używam sparty, plugin psuje atry, więc po co mam jeszcze jeden program do windy brać? Jak napisałem - makeatr jeszcze mi NIGDY sam z siebie nie popsuł obrazu dyskietki, w dodatku jest mały i jak dla mnie wygodny.

Sikor umarł...

13

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Plugin do tc, jesli sie wie co i jak zrobić nigdy Ci atera nie zepsuje, ale rob co uwazasz za stosowne. :-)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

A ja potwierdzam Sikora, plugin wygodniejszy, ale zawodny.
Na makeatr można polegać jak na harcerzu!

15

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Dokładnie ;)

Sikor umarł...

16

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

http://atariage.com/forums/topic/192052 … ols/page-7

17

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

@lemiel, też ma błędy, dodatkowo ma możliwość dodania DOSa ze swojego poziomu, ale - co ciekawe - nie da się z niego poprawnie zabootować, więc póki co pozostaję przy makeAtr ;)

Sikor umarł...

18

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Chodzi Ci o MyDOSa? Któraś konkretną wersję?

19

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

4.53 dodawane z tego programu ;)

Sikor umarł...

20

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

pajero napisał/a:

[...]Prędzej napiszę od nowa kod !
Acz, wolałbym odejść od płatnego TC.[...]

A może FAR Manager?
https://www.farmanager.com/plugins.php?l=en

...albo FreeCommander?
https://freecommander.com/en/faq-plugin … nd-plugins

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

W sumie to lokalne rozwiązania....

Mam swoją ideę - ale najpierw napiszę trochę kodu; dam do weryfikacji; jak się spodoba to zrobię pełną wersję.
No ale lipiec to wakacje, ja by pojechać nad Baltic za miech jakiś teraz mam w domu zlecone w firmie. Dajcie chwilę to skoduje.

22

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

Pajero meble koduje ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

23

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

mgr_inz_rafal napisał/a:

A ja potwierdzam Sikora, plugin wygodniejszy, ale zawodny.
Na makeatr można polegać jak na harcerzu!

+1 (mam dokładnie takie same doświadczenia pracując głównie z ATR w formacie SDX) ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2018-07-06 07:25:07)

24

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

plugin TC najwygodniejszy, wystarczy znać jego słabe punkty ;). Przynajmniej do prowadzenia kompo i zbierania prac oddanych w czasie kompo :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: atr plugin - prośba o sprawdzenie do autora

...rozwalając przy okazji niektórym atr-y ;P (o ile nie poszedł wcześniej na kompie Mikera, of coz). Jak ktoś daje na SIO2SD, czemu nie zgrać na Atari?? :)
Btw: gierka w wersji finalnej zaraz będzie na forum...

Sikor umarł...