26

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Hmm,  teoretycznie tak, nie zauważyłem...  A może problem z wartościami zasilania dysku - może by spróbował podpiąć pod zasilacz od pieca, kabelek pod atarkę, i zobaczyć - co wtedy... Stare dyski czasem potrzebowały "DUUUŻEGO" powera...

Sikor umarł...

27

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Iiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaa !!! Moje SIO2IDE ruszyło!   :D Oczywiście dyskowi się nie przyjrzałem dostatecznie...  :oops: To że nie było włożonych zworek nie znaczy że jest bezzworkowy. I dziwne, bo w ogóle bez zworek było tak: Master - inactive, SLAVE - active i CS - inactive, a zawsze po podłączeniu do grzyba czy jako Slave czy master działał :!: Teraz włożyłem zworkę wymuszając master i poszło z miejsca, miazga!  8)
Serdeczne dzięki wszystkim za okazaną pomoc... Teraz tylko przygotowanie megabajtów ATR'ów i muszę zacząć się rozglądać za dyskiem 2.5". BTW: ma ktoś może do odsprzedania stację(może być niesprawna) lub samą obudowę po SF-314 lub SF-354? Wracam do walki, ale frajda, ufff...

28

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

cieszę się bardzo że udało się odpalić - bo już powoli wątpiłem w swoje zdolności elektroniczne - a tak witamy w klubie userów sio2ide - mam nadzieje że zaowocuje to jakimś dodatkowym softem pod tą zabawkę

Z mojej strony mogę dodać że osoba która napisze commandera na małe Atari ma u mnie gratis jeden egzemplarz sio2ide w wersji 4.2 (lub 4.3 zależy jak szybko ukaże się nowy soft do Atmela). Niestety mam problemy z dostaniem kontrolera USB więc puki co oferuję zabawkę bez tego scalaka (jeżeli gdzieś wyczaję to dorzucę to gratis!!)

Wymogi nie duże czyt.

- wygląd przypominający Best File Copy (żeby nie trzeba się było wstydzić design'u programu).

- podstawowe komendy tj. kopiowanie, zmiana nazwy, usuwanie, dodawanie plików (grupowo i solo), usuwanie, dodawanie i zmiana nazwy katalogów. Koniecznie program musi działać pod Mydosem - jeżeli będzie wersją MyDos/Sparta to dorzucam flaszkę wódki!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

29

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

pitb

Zassaj to zrób kabelek według opisu zaprogramuj go załączonym oprogramowaniem koniecznie do układu zamontuj kwarc 7.x
link:

http://81.219.164.190/~pigula/progisp.zip

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

30

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Hmm,  teoretycznie tak, nie zauważyłem...  A może problem z wartościami zasilania dysku - może by spróbował podpiąć pod zasilacz od pieca, kabelek pod atarkę, i zobaczyć - co wtedy... Stare dyski czasem potrzebowały "DUUUŻEGO" powera...

Dysk 3,5" ciezko zasilic z Atarowskiego zasilacza, bo nigdzie w Atarce nie ma 12V...

31

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

A udało się Wam skorzystać z s2i jukebox autorstwa truba? Program leży na stronie SIO2IDE, ale ten atr jakiś dziwny jest i nijak nie udaje mi się go podmontować poprzez SIO2IDE.CFG. Podobno "Megar0x0r" :)

32

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Plik s2ijbox.atr na stronce aarea/sio2ide ma błędny rozmiar.
Nowa wersja jest tutaj:
http://trub.sys.net.pl/download/sdx/s2ijbox2.zip
Opis w zipie.

Dely: Nagraj poprawiony plik na stronę sio2ide, pliz.

33

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Piguła! Ludzie!! Cały swiat!!! DZIALA!!!!! :)
Na 100% moj procek byl zje... lub zle zaprogramowany. Po wlozeniu procka od Piguły przezylem moment zalamania bo otrzymalem szybkie mruganie diody SIO i nic wiecej. A potem w ostatecznej rozpaczy spojrzalem na tylna listwe dysku, (a wiec i na zworki master/slave) do gory nogami, czyli zgodnie z kierunkiem nalepki opisowej na dysku. I ruszylo!!!!! :)
Moj blad polegal na tym ze zawsze patrzylem na tylne zlacze i zworki dysku na nim trzymajac dysk w naturalnej pozycji. I co ciekawe przy takim ustawieniu zworek PC widzial go jako mastera....

Piguła, sprawdz prosze czy moj procek jest do smieci czy tez dziala po Twoim magicznym programowaniu. W pierwszym przypadku chcialbym uiscic za Twoj procek, w drugim chyba nie ma sensu sie odmieniac. tak czy tak procka nie chce oddac i bede go bronil do konca  ;)

Ale radosc :)

34

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Hmmm... Ja chyba jakis malopojetny jestem, ale nie moge rozgryzc wszystkich tajemnic na temat wybierania ATRow w SIO2PC?  :? 
Tzn rozumiem ze w pliku sio2ide.cfg definiuje ATRy podpiete pod kolejne stacje (D1, D2...D8). Ale w opisie przeczytalem ze na hdd mozna zalozyc podkatalogi i w kazdym umiescic osobny plik SIO2IDE. Ale tu sie nasuwa kilka pytan, na ktore nie moge znalezc odpowiedzi w opisie:
1. jedynym programem pozwalajacym "chodzic" po tych podkatalogach i spowodowac zeby SIO2IDE odczytalo inny plik cfg zamiast tego z C:  jest FDISK?
2. Jesli dobrze rozumiem mozna umiescic w jednym podkatalogu wiecej niz 8 plikow ATR i za pomoca FDISK podpinac je do D1...D8 i zapamietac to w odpowiednim pliku cfg?
3. Do D1 w kazdym podkatalogu zawsze musi byc przypisany ATR z dosem i programem FDISK? No bo jesli przypisze do D1 jakis ATR z gra calodyskowa, to juz nigdy (bez uzycia PC-ta) nie bede mogl odpalic programu FDISK zeby zmienic to ustawienie?
4. Wybor aktywnego katalogu bedzie zapamietany w SIO2IDE rowniez po wylaczeniu zasilania interfejsu?

Sorry jesli pytania sa banalne lub niejasne ale nigdy nie pracowalem wiecej niz z 1 stacja na Atari a w opisie naprawde jest bardzo malo materialu dla "poczatkujacych" SIO2IDEfsiarzy ;)

35

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Ale w opisie przeczytalem ze na hdd mozna zalozyc podkatalogi i w kazdym umiescic osobny plik SIO2IDE.

Nie tyle mozna co trzeba.

1. jedynym programem pozwalajacym "chodzic" po tych podkatalogach i spowodowac zeby SIO2IDE odczytalo inny plik cfg zamiast tego z C:  jest FDISK?

Dokladnie FD42.COM. Dla sparty jest jeszcze s2i.com.

2. Jesli dobrze rozumiem mozna umiescic w jednym podkatalogu wiecej niz 8 plikow ATR i za pomoca FDISK podpinac je do D1...D8 i zapamietac to w odpowiednim pliku cfg?

Wszystko za ciebie zrobi program FD42.COM - zakładam, że używasz MYDOS / DOS II.

3. Do D1 w kazdym podkatalogu zawsze musi byc przypisany ATR z dosem i programem FDISK? No bo jesli przypisze do D1 jakis ATR z gra calodyskowa, to juz nigdy (bez uzycia PC-ta) nie bede mogl odpalic programu FDISK zeby zmienic to ustawienie?

Podepnij ATR`a z FD42 do napedu d9:, który mozesz w kazdej chwili przywolac jako D1: za pomoca przelacznika (zrobiles go prawda?).

4. Wybor aktywnego katalogu bedzie zapamietany w SIO2IDE rowniez po wylaczeniu zasilania interfejsu?

Jesli zapisales konfiguracje to tak.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

36

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Uff - dzieki Dely. Rzeczywiscie zapomnialem o D9, to troszke niejasne dla mnie bylo. Teraz przejrzalem :) Ide sprawdzac.

37

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Nosty procek uszkodzony - nie widzi go mój programator....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

38

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

Chyba tu się właduję..... SIO2IDE V4x ruszyło po 22 godzinach zmagań z uruchomieniem tego. Wszystkim którzy pomogli dziękuję, szcególnie Piguła/Shpon, Trub, Sikor, no i autorowi za pomysł.
Na razie ruszyło to ze zwykłym HD (bezzworkowym, przynajmniej ich nie widzę na płycie HD).
Ciekawa sprawa dlaczego nie ruszyło (za pierwszym razem). Kupiłem na wszelki wypadek i na zapas) 5szt CD4053. Nowe więc dobre..... Nic bardziej mylącego. Wszystkie były (są) walnięte.
CO ZA PECH. Skąd miałem wiedzieć. Natchnienie przyszło.... i wydłubałem kolejny z jakiejś płyty.
I ten jest dobry dlatego R U S Z Y Ł O.
Teraz kolej na kartę CF..... uf!

39

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

to może ja też sie tu właduje i poprosze o drobną pomoc ;)

Nieszczęśliwie padła mi płyta DVD z softem do sio2ide od Piguły i nie mam pliky "sio2ide.cfg" :(

Za podesłanie pliku bądź jakis link będę wdzięczny..

pzdr for all

ogólnie to k...a jesień idzie!

40

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

http://atariarea.krap.pl/sio2ide/

41

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

plik sio2ide.cfg wygląda np. tak:

D1:=DOS

gdzie DOS to nazwa pliku atr z dosem (dos.atr). W skrócie komendy wyglądają tak:

D[numer_dysku]=[nazwa_pliku_bez_rozszerzenia]
Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

42

Odp: SIO2IDE - problem, nie rusza

dzięki, już wszystko jasne :)

ogólnie to k...a jesień idzie!